Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráejtetettem a 4 hónapos...

Alid kérdése:

Ráejtetettem a 4 hónapos babámra a telefont. Megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
Szombaton múlt egy hete, hogy kicsúszott a kezemből a telefon szoptatás közben és ráesett a babám fejecskéjére. Fekve szoptattam a jobb oldalát találta el a telefon. Sírni kezdett kb. fél perc, nagyon gyorsan megnyugodott, majd folytatta a szopizást és a pótlást is elfogadta. Nem tulajdonítottunk neki akkor nagy jelentőséget, viszont pár nap múlva beagyaltam a történteken elkezdtem bújni a netet és azóta sík ideg vagyok. Ennek hatására, elvittük az ügyeletre az eset után 1 héttel és mindent rendben talált nála a doktornő, nem küldött semmiféle vizsgálatra. Reflex vizsgálatot végzett nála, fejét tapogatta, tarkóját nézte, hasát tapogatta, szívét hallgatta. A telefon 143 gramm és pontosan nem emlékszem, hogy az élével esett-e a babám fejére. Megnyugodhatok?
2017. nov. 20. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Persze, megnyugodhatsz. Ha maradandó károsodást okoztál a gyerekednek, az csak évekkel később fog kijönni.
2017. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem már kiderült volna ha baja van. Azért a koponya elég masszív csont. Az ágyról leesést is kibírja ha szépen esik a gyerek (de ne történjen ilyen!).

Szóval szerintem nincs baja. Főleg ha nem változott a viselkedése.

2017. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ennyitől nem fog tönkremenni egy telefon, ne aggódj.
2017. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől biztos nem lesz baja, hányszor beütik még ide-oda a fejüket, mire össze áll az a koponya. Néha ennél nagyobb ütéseket is kapnak, amit néha maguknak okoznak. Az aránytalanul nagy fejecskéjükkel bukdácsolnak ide oda, verik be mindenhova. Az sem kisebb nyomás. Az a súly nem súly, azért sírt, mert megijedt, mivel hirtelen jött.
2017. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

16 honapos volt a kisfiam mikor a nagy pelenka pakolaszas kozben lenduletbol lefejelte a nappali butor sarkat(amirol elotte gondosan levette a sarokvedot).en kameraztam epp,hogy jujj milyen edes....

Egybol seggre is ult,es lett egy jo nagy pup a fejen,aminek a kozepen egy lyuk volt.

Semmi baja nem lett igazabol.megrontgeneztek,meg csak meg sem repedt a koponyaja,semmi.a pup is hamar lement.a lyuk meg most is latszik.pedig 4 honap eltelt.

Elotte,10 hos volt mikor a kanape karfajan atlendulve,a dohanyzo asztal sarket elkapva puffant a jarolapon.itt-ott lila lett a feje,felsertette az asztal sarka kicsit a szeme alatt de ezt is gond nelkul megusztuk.

Ne aggodj,ezekhez kepest a telefon semmi.

Viszont,en pont emiatt csereltem le a 6colos telefonom 4,7colosra.mindog ettol feltem,hogy avas kozben lefotozom es,vagy cicizes kozben veletlen raejtem.

2017. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Ezért sem kell állandóan a telefont nyomkodni :(
2017. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez velem is megesett, 5 hónapos volt a lányom. Nyűgös napja volt, fogzott, félálomban lógott rajtam, ha elvettem a cicit, azonnal keservesen sírt, csak ott cumizva tudott kicsit aludni. Már vagy fél órája feküdtünk, szopizott, igen, így némileg unatkoztam, és telefont nyomkodtam. Pont ugyanígy ejtettem rá a fejére. Ő is megijedt, sírt, de hamar megnyugodott és szopizott tovább. 2,5 éves már, nincs semmi baja. Nyugodj meg, nem olyan nagy ütés ez, fog ennél jóval nagyobbakat esni később. Az enyém az ágyról mondjuk nem esett le, de sikerült azért borulnia párszor, mikor járni kezdett.


Aki most itt beszólogat a telefonnyomkodás miatt, az árulja már el, hogy a szopizó, félig alvó gyerek mellett miért jobb könyvet olvasni, tévét nézni,nem bealudni, vagy esetleg bambán nézni a falat, mint a telefont nyomkodni? Senki nem mondta, hogy a kérdező állandóan a telefonját piszkálja, amúgy én sem ezt teszem, de egy hosszabbra sikerült szoptatás során azért hadd nézzen már rá az ember ahelyett, hogy bambul maga elé...

2017. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akivel történt hasonló, milyen vizsgálatot végeztek a gyermeken? Épp most beszéltem egy nagyon neves gyermekneurológussal, aki teljesen megnyugtatott, hogy semmi baja nem lett a kicsinek, mivel nem volt hányás, végtagok egyformán mozognak, játékai iránt nem veszítette el az érdeklődést. Viszont ennek ellenére elvisszük hozzá jhét hétfőn. Mindenkinek köszönöm az építő jellegű választ! Kívánom, hogy senkivel sem történjen ilyen, mert ennél rosszabb érzés nincs! Nem vagyunk gazdagok, így a kicsinek szinte mindent használtan veszünk, és pont akkor is egyeztettem egy játékkal kapcsolatban, amikor megtörtént a baleset.
2017. nov. 21. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!