Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívóval kapcsolatosan...

Orrszívóval kapcsolatosan várom a tapasztalatokat. Aminek hosszabb az orrnyílásba tehető része, az hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Pisze márkájú orrszívónk van, és éppen csak az orrnyílás elejéig ér be, úgy tudom az Orrszi-porszi márkájú hosszabb, az hatékonyabb is pont ezért? Hiába szívom a babám orrát, ugyanúgy szürcsög. Ha jobb lecserélem erre.
2010. jún. 1. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ilyen van és ebből se megy sok az orrjáratba.Orrszívás előtt-után fújj be tengervizes orrspray-t(a Fluimar a legjobb sztem).Ülve szívd az orrát:egyiket szívod(a szívófejet forgasd körbe az orrjáratban,hogy rendesen kiürüljön),addig a másikat fogd be.A szívást ne folyamatosan csináld,hanem szívás,majd 1-2 mp szünet,újra szívás.

2010. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szörcsögő nózival hoztuk haza a lányomat 4 naposan a klinikáról, és hát nem volt mit tenni, akár milyen pici is volt az orra, bizony neki kellett esni, hogy minél több bacit ki tudjunk onnan szippantani, mielőtt valami komolyabb gyulladást is okozna a bent pangó váladék. Gyerekorvos javaslatára egyszerű szelepgumit vettünk és az orrszívó végére egy kis melegítés után a gumicsövet ráhúztuk. Ez a szelepgumicső kb. 6-8 cm hosszú volt. Szívás előtt fiziológiás sóoldatot vagy tengervizes bébi orrspray-t fújtunk a pici kis orrlyukakba és mutató-és hüvelykujj közé fogva megnyomkodtuk enyhén a kis orrcimpákat, hogy ne csak lefolyjon garatra, hanem a zöme a nyálkahártyát érje - mert ez a lényeg. Utána kezdődött a szívás úgy, hogy amelyik orrlyukat nem szívjuk, azt mutatóujjal befogod - így lesz vákuum a másikban és bizony simán fel lehet óvatosan engedni a gumicsövet akár 8 cm-re is, vagy nagyobb babáknál még többre. Iszonyúan hangzik, viszont sokkal hatásosabb, egyszerre sokkal több kiürül és gyorsabb is, mert a szívóka nem az orrcimpát szippantja be, hanem ténylegesen a fent pangó váladékot. A gyerekorvos a kérdésemre azt válaszolta, elrontani sem lehet így, a gumicső hosszúsága pedig min. a 8-10 cm, de akár lemehetne gyomorig is. Ez így elég drasztikus és persze hogy nem olyan hosszú lesz. Ami még fontos, a szelepgumi végét mi egy kicsit eltompítottuk, hogy ne dörzsölje az éle a nyálkahártyát. HA kijött, aminek nem kell odabent lenni, mehet az orrcsepp, vagy akár fül-, ill. szemcsepp /szintén gyerekorvos jav./, a lényeg a baktériumölő hatásban van. Jó egészséget!
2010. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kipróbáltuk az ülős módszert, igazából így sem lett jobb. Tengervizes orrsprayt mi is használtunk, igazából az lehet a baj, amit a 2. válaszoló ír, hogy amint beadjuk, ki is szívjuk, de nem használ.

2. válaszolónak, milyen széles az a szelepgumi és hol vetted, mert az orrszívó vékony vége nagyon rövid, nem tudom arra hogy tudom ráhúzni a szelepgumit.

2010. jún. 5. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! 2. vagyok.

Bármelyik vas-műszaki boltba kapsz, tekercsből vágnak akkora darabot, amekkorát kérsz. Ez kb. 8-10 cm minimum. Csak egy picit meglágyítod forró vízben vagy öngyújtóval láng felett a végét és szépen rácsúszik az orrszívóra. Sok sikert hidd el, menni fog és ami a fontos, hogy tényleg hatásos, mert így a bacik zöme kiürül.

2010. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok még mindig.

A hossza a 8-10 cm, a vastagsága kb. 3-4 mm. Az tulajdonképp, amit a bicikliszelepre szoktak húzni. Az üzletben tudni fogják:). Bár állítólag lehet kapni gyógyszertárba is, ott célirányosan erre a funkcióra, de a forró vízben kifőzött szelepgumi is jó:).

2010. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!