Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érdekli az evés a...

Miért nem érdekli az evés a 27 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sem önnállóan nem akar enni, ha a kezébe adom az evőeszközt sírni kezd és azt mondja nem egyedül eszek anya!... Pár falat után bármi is legyen az étel csak tartogatja a szájában és kb.egy óra mire bele tudok diktálni egy adagot! Folyamatosan unszolni kell hogy rágjon és nyelje! Valami tanácsot tudtok adni! Már kivagyok...
2017. nov. 30. 15:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%

Valamit cseszettül elrontottál. Tesóm 2,5 éves ikrei felügyelet mellett már húst klopfolnak, paníroznak, és nagyjából önállóan esznek. Szerintem elsősorban neked van szükséged segítségre, hogy aztán megfelelő mederbe tudd terelni a gyereked nevelését.

(Annyira jó lenne, ha valami vizsgához kötnék a gyerekvállalást...)

2017. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Fú, hát szerintem ez egy folyamatnak a vége, eredménye. Az igazi probléma valószínű nem ez. Jó lenne, ha inkább szakemberhez fordulnál ezzel a problémával, mert ide ennyi információ édeskevés.
2017. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Igaza van az elsőnek. Ha nem szokott rá időben az egyedül evésre, hanem te etetted, akkor ne csodálkozz, hogy nem akar egyedül enni. Most már csak azt teheted, hogy odaadod az ételt, és egyedül hagyod. Ha nem eszik, akkor elteszed az asztaltól és estig nem kap semmit. Ha éhes lesz, majd enni fog egyedül. Semmi baja nem lesz egy kis éhezéstől.
2017. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Semmi gond a gyerekem nevelésével ha ismernél láthatnád hogy korához képest milyen fejlett és okos! Ez azt hiszem nekem köszönhető első sorban! Egyedül az evés ami döcögősen megy neki de ennek a neveléshez holmi köze sincsen!

Segítséget kértem nem kritikát!

2017. nov. 30. 15:35
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

Hűű, hát jól kiosztottak. Főleg az első, te aztán tudod, hogy kell belerúgni abba, aki a földön fekszik, ugye?

Igen, tény, itt valami baj van, összetettebb a probléma. De nyugalom, biztosan meg lehet oldani. A szakember jó ötlet, pszichológus, olyan szakember, aki gyermekkori szorongással foglalkozik.

Az eveés elutasítása valami másnak az elutasítása lesz. Valami, amit nem tud távol tartani magától, és helyette az evés kontrollálásában éli ki az akaratának irányítását.

Ne erőltesd. Próbáljatok együtt, jóízűen enni, az egész család. Leültük az asztal mellé, falatoztok, beszélgettek, oldott legyen a hangulat. Ha nem eszik, nem baj. Ne aggódj. Eszik később. Maradj nyugodt abban a helyzetben. Fel a fejjel!

2017. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Én is azt próbálnám meg, hogy odaültetem az asztalhoz amikor mindenki eszik. Beszélgettek, finomságok vannak az asztalon. Biztosan érdekleni fogja egy idő után. Főleg ha éhes. De elsősorban ti egyetek és tőletek nézze el, hogy enni kell. És hogyan. Lehet ha kap a tálcájára egy darab valamit (rántott karfiol vagy bármi) akkor egy idő után foglalkozni fog vele.
2017. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy abszolut semmit sem eszik magátol! Eszeget ő csak akkora mennyiséget nem amivel jól is lakik! Megeszi a kis adagját amit ő akar aztán fél óra egy óra múlva megint jön valamiért! Azért etetem én hogy jól is lakjon és ne az egész nap csak az evésről szoljon! Ha együtt eszünk sem kell neki túl sok étel...inkább csak eszeget!
2017. nov. 30. 15:54
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
Egyutt szoktatok enni? Lat titeket enni? Kap ra lehetoseget, hogy egyedul egyen, utanozzon, lelopja a tanyerotokrol az etelt? Ugyanazt eszitek, vagy legalabb is ehet a tietekbol? A kozos etkezesek kozott milyen gyakran es mennyi nassolnivalot kap?
2017. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%
Kislányomat se érdekli az evés egyáltalán. Két falat és kész. És ő nem éhezik meg félóra múlva. Egész nap elvan a semmivel. Igen, próbáltuk. És még hiánybetegsége sincs, pedig csontsovány. És a dackorszaknak se tudhatom be, mert jóval korábban kezdte. Ő is ennyi idős (nem baba).
2017. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Ott kezd megváltoztatni a hozzáállás órát, hogy a 27 hónapos már véletlenül sem baba...
2017. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!