Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves lányom megkóstolt...

Másfél éves lányom megkóstolt véletlenül egy kis csokit. Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Nem szokott cukrozott, mesterséges dolgokat kapni.

Ma nálunk volt a féltestvére (17 éves lány) és csokit evett a nappaliban, amíg nem figyelt, a lányom is a szájába vett egy darabot. Nem ette meg, nem nyelte le az egészet, de így is eléggé felhúztam magam és mérgemben mondtam emelt hangon, hogy nem is értem, minek jár ide, csak a baj van vele... A férjem meg most este kiakadt, hogy hogy mondhattam ilyet a gyerekének, mikor így is alig látja és hogy ez nem az ő hibája volt, meg nem alkoholt ivott a lányunk, vagy hasonlót, ennyitől nem lesz semmi baja és sokkal többet ártok neki az ilyen kirohanásaimmal.


2017. dec. 8. 23:37
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
26%
Jaa te vagy a kamaszlany?? Izee akkor.. mit kepzelsz hogy csokit adsza gyereknek megvagy huzatva?? Jogos a mutter felhaborodasa
2017. dec. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
93%
Sajnállak téged is, de a másfél évest még jobban. Te bármikor faképnél hagyhatod ezt a bolond banyát, de szerencsétlen gyereket ez fogja felnevelni...
2017. dec. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
46%

Mogyoróscsoki volt? Attól a legtöbb másféléves anyja idegbajt kapna, köztük én is, de nem téged okolnálak, hacsak nem szóltam volna előre. Akkor is inkább magamra lennék mérges, hogy egy tinire tettem ekkora felelősséget.


Ey szót sem szólhatott volna a nő, mert neki kell vigyáznia a gyerekre, neked semmi felelősséged nincs a dologban.


Mondjuk azért az durva, hogy "még csak nem is én adtam, ő ette meg" egy másfélévest te sem hibáztathatsz, hisz másfél éves.. Hibáztasd az anyját, hogy nem figyelt rá eléggé.


Az meg egyenesen undorító, ahogy beszélt veled.


Tényleg lehetett volna baj, ha a kicsi allergiás a mogyorót tartalmazó ételekre, de szerencsére ez rendkívül ritka. Inkább az ijedtség miatt kiabáltak..

2017. dec. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%

"Persze ha az első gyereke, érthető, hogy a széltől is óvni próbálja"


De ez csoki... Nem pedig higany! Egy kis csokitól nem kell hisztèrikus rohamot kapni. Atya világ.

2017. dec. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
96%
Uram atyam. Sajanallak. Egy mogyoros csoki izgalomra adhat okot, de akkor sem igy kell lereagalni. Ha pedig csakis megvalogatott dolgokat kap, akkor majd lesnek, mikor a bolcsibol kicsattogva hozzak haza, mert ott biza nem valogatjak meg ennyire a dolgokat. Remelem apukad melled all...
2017. dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
58%
Hát, én aztán hisztérikus tudok lenni, bio bébikaja, biozöldség, vegán kaják, stb., de azt azért én is tudom, hogy a csoki nem mérgező, szoktam is enni, másfél évesnek semmi baja nem lesz tőle, más kérdés, hogy napi szinten én sem adnék neki.
2017. dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Ès ilyennek van gyereke
2017. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem tudna róla a kérdező, ha mogyoró allergiája van a kicsinek. Nem is így reagált volna.

Az egészséges életmód egy dolog. De ez a hisztéria nem tesz jót senkinek. Attól, hogy nem szoktak csokit adni a kicsinek, de ettől még nem lesz tőle semmi baja. (Sok gyerek kap 8-10 hónapos kortól csokis vagy kakaós tejpépet, aztán kutya baja.)

Nekem sajnos az az érzésem, hogy téged utál ez a hárpia, azért baj az is, ha csak ott vagy. :( Alig várja, hogy ki tudjon tiltani valamilyen indokkal.

2017. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
61%

18, "Szerintem tudna róla a kérdező, ha mogyoró allergiája van a kicsinek"


Ha még sose kapott a gyerek, honnan tudhatná?


1,5 év előtt eleve nem ajánlott bevezetni semmilyen olajos magvat, feltételezem, hogy a gyereknél is még előtte voltak a bevezetésnek.


Ezt az egy okot látom csak lehetségesnek ekkora kiakadásra. Sima csokitól senki se borul így ki, még ha előtte nem is kapott a gyerek.

2017. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem jogos..
2017. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!