Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással van egy...

Milyen hatással van egy kisbabára ha hagyják sírni? Egész éjszaka nem mennek be hozzá, ha sír akkor se!

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 17:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt sohasem értettem...:/

Hogy lehet egy gyereket sírni hagyni mondjuk 3 percnél tovább?Méghogy egész éjszaka...

Az ilyen embereknek se eszük, se szívük.

2010. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

szia,


hát ezzel a módszerrel én sem értek egyet!! egyszer akartam kipróbálni, mondanom sem kell nem ment. szerintem egyáltalán nem jó ez egy babának!! azért sir, mert ezzel akarja tudatni, hogy valami nem stimmel. én úgy érzem, akik hagyják, hogy tovább sirjon azok cserben hagyják a picijüket...


Ági

2010. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok.A sírni hagyós módszer az Aludj jól gyermekem című könyvön alapul.Én is olvastam és ki is próbáltuk.

De ott is bizonyos időközönként be kell menni a gyerekhez, hogy tudja ott vagy, számíthat rád, nem hagyod el, csak egy kicsit kimész, de a másik szobánál nem messzebb.

És én akkor is szívtelenségnek tartom magára hagyni a gyereket.Egy bizonyos korig még nem úgy működik a memóriájuk és azt hiszik, hogy ÖRÖKRE elhagyta őket a mamájuk.

2010. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%
Úristen!Még olvasni is szörnyű!Egész éjjel...hát nem normálisak azok a szülők,halálra rémülhet,nagyon félhet szegény,nem is tudja feldolgozni,magatartásbeli zavarokat,lelki sérülést okozhat,kiben bízzon,ha az anyja cserben hagyja?
2010. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én úgy olvastam, hogy így közömbös lesz a baba. Megszokja azt, hogy nem foglalkoznak vele, hogy ha sír és egy idő után már nem is jelzi ha valami baja van. Úgy érzi minek sírjon, ha a szüleit nem érdekli. Extrém eset még nagymamám idejéből, hogy egy hét hónapos babát hagytak sírni egész éjjel szülei és reggelre meghalt szegény. Én sem értem meg az ilyen anyát. Ranschburg Jenő azt írja, hogy fél éves korig minden sírás jelez valamit, addig nem lehet elkényeztetni a kisbabát. Ő olyan bűnnek tartja a sírni hagyást, mint ha valaki éheztetné a babáját, mert érzelmileg nem adja meg neki azt, amit éppen akar és legyen az csak egy kis összebújás.

2010. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%
durvaaa
2010. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

Hát erre én csak annyit irnék hogy aki ilyen az ne vállaljon gyereket.

Nem birnám ki ha egész este sirna!!!

Nekem 2 gyeköcöm van de egyiket sem hagytam hagyom sirni este egy percig sem nem hogy egész este.

2010. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem írtad mennyi idős, először is. Ha már nagyobb, és nem az éhség miatt sír, akkor semmilyen. Megtanulja, hogy éjszaka aludni kell, és előbb utóbb leszokik róla. Nem kell rögtön elítélni látatlanban azt az anyukát, aki hagyja néha sírni a gyerekét!!! Mik az előzmények? Lehet, hogy hónapok óta nem alszik jól éjszaka, és megpróbálják egy rossz szokásról leszoktatni, ez eszetekbe sem jut? És mi az hogy egész éjszaka nem mennek be hozzá? Az is lehet, csak egyszer kétszer sír fel. Az én gyerekorvosom szerint az égvilágon semmi baja sem lesz a sírástól.

Ez egy baromság, hogy bizalmát veszti és közömbös lesz. Sok gyereket ismerek akit nem kapkodnak fel állandóan, tök vidám és lelkileg egészséges mind! Engem is így nevelt anyukám, és teljesen jó a viszonyunk.. se közömbös se magára hagyott gyerek nem voltam soha...

2010. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%

Ha az életes első hónapjaiban hagyja "magára" a szülő, amikor sír a baba (pl. éjszaka arra tréningezi a gyereket, hogy át kell aludnia az estét), akkor megtanulja, hogy nincs hatással a környezetére, tőle függetlenül történnek a dolgok. A hatása nem 1-2-3 év múlva jön ki, hanem felnőttkorban, serdülőkorban, mint például az önbizalomhiány, "nem tudok hatással lenni semmire". Az élet első évében az anya arca az első tükör a babának, ha pl. depressziós az anya a gyereke is az lesz. Miért? Mert nem tükröz az anya arca semmit. Az első életév nagyon fontos a baba személyiségfejlődésének szempontjából! Pl. személyiségzavarban mindig preverbális(a beszéd megjelenése előtti) sérülés van.Szóval, szerintem is szívtelenség és káros! egy pici babát egész éjjel hagyni sírni. Ezen lehet vitatkozni, de ez tény, aki nem hiszi nézzen utána.

Természetesen az már más, ha nagyobbacska a baba és egy kicsit hagyjuk sírni, nem ugrálunk hozzá azonnal.

2010. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Az utolsó előttinek üzenem, hogy attól, hogy egy gyerek hónapokig nem alszik jól, attól még nem kell azzal bűntetni, hogy sírni hagyod. A lányom 2 éves koráig min. 2× kelt éjjel és bizony volt, hogy hónapokig óráként fenn voltunk, vagy órákig nem aludtunk. Mégsem tudtam volna órákig sírni hagyni, mert tudtam hogy ha nem alszik, akkor valami baja van. Őt pl nagyon megiselte a fogzás, bár nehezen hittem el, hogy másfél évig folyamatosan a foga gyötri, de attól a naptól kezdve, hogy kibújt az utolsó foga átalussza az éjszakákat, elvétve ébred csak, ha rosszat álmodik.


Amúgy igen komoly lelki problémákat okozhat a későbbiekben, de ha csak azt nézzük, hogy a sírás mennyire kiizzasztja, kifárasztja a gyerekeket, elég könnyen előfordulhat, hogy ki is szárad reggelre, ja és az éjszaka után ne lepődjönmeg az anyuka, ha a gyerek minden egyes eltúnésére sírással válaszol és a korábbihoz képest jobban ragaszkodik.


Én nem hiszek ebben a módszerben, és meg van a véleményem arról is aki ezt alkalmazza.

2010. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!