Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok, hogy mindenr...

Hogy csináljátok, hogy mindenre jut időtök baba mellett?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve,hogy nem jutok egyről a kettőre a házimunkával.Tegnap is este 9 kor álltam csak neki főzni.Pedig csak fél órát neteztem, a babával is csak fél órát voltunk kint levegőzni,ráadásul nem is kapkodom mindig fel a babát, ha sír.Hogy csináljátok?
2010. jún. 3. 10:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)2és fél hónapos a kisfam.Nekem sincs segítségem.Gyakran rumli van a lakásban, szégyenlem, amikor feljönnek a párom munkatársai, vagy haverjai.És tegnap is rossz volt, hogy mikor hazajött éhesen a férjem a munkából, nem volt mit eléraknom enni:(És ezek a dolgok sajnos sűrűn előfordulnak nálunk.

Már fejlődtem így is sokat, de szinte a nap nagyrészét úgy érzem a szopizások-büfiztetés-játék teszi ki.Magamra pedig csak annyi időm van, amit az alvásból lecsípek.

2010. jún. 3. 10:29
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos a babám. Szerencsére mindent meg tudok csinálni. Délelőtt alszik, akkor főzök, már a második adag mosás megy, mosogatok, netezek. A férjem dolgozik. Anyukám elvileg tudna segíteni, de nincs rá -még- szükségem.

Ha meg ébren van, akkor itt mászkál a nappaliban, figyelni kell rá, mert mindent pakol. De szerencsére sokat elvan egyedül is, vagy elég ha lát. Mikor kicsi volt, akkor is jókat játszott a játszószőnyegen, míg én vasaltam, ott voltam mellette, énekeltem Neki például.

Én 2 naponta porszívózok, mert mivel mászik így muszáj, mert elég sok por beszáll az ablakon (belváros),nem beszélve ezekről a repkedő nyárfaszöszökről. Felmosni heti 1-2szer szoktam, de azt is akkor ha alszik általában.

Ő délelőtt másfél-2 órát alszik. Délután is 1-másfél órát.

Ha meg ébren van és úgy kell főznöm, akkor kint van velem a konyhában az etetőszékében.

De ez persze babafüggő, van aki nincs el egyedül, sírósabb, hasfájósabb, akkor nehéz bármit is csinálni. Meg kell találni a középutat ami a babának is jó. Tedd bele a hordozóba/pihenőszékbe és vidd ki a konyhába míg főzöl, mosogatsz. Ha ott van melletted és adsz Neki valami érdekes játékot (akár telefon, távirányító, vizesflakon...) azzal eljátszik míg megcsinálod a dolgod.

Kitartás és sok boldogságot!

2010. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát nekem is attól függ, milyen kedve van. Reggel felkel, eszik, és valamit csinálok, akkor csak olyankor tudom, mert délelőtt még nem nyűgös. De ez se így van mindig. Főzni a délutáni alvásnál szoktam, 3-4 óra körül, mert a férjem csak 7 körül jön haza, így frissen adok neki enni. De kb 2-3 alkalommal főzök egy héten, és akkor porszívózok, ha kell. De hetente legalább egyszer kell, néha többször is.
2010. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy...:) de én nem is törekszem rá, megmondom őszintén.. ez most egy ilyen időszak, kész. Amúgy amikor a babám alszik, akkor csinálok mindent, mert mellette nem lehet. De van olyan is, amikor rosszabb napom van, a babám is nyűgösebb, hogy nem érdekel semmi, ha elaludt beteszek egy filmet és leülök elé kajálni nyugodtan. A házimunka ráér, fontos,hogy ne egy idegbeteg anyja legyen a gyerekemnek :) Persze nálunk apa is nagyon sokat segít, szerencsém van :)
2010. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

én is az utolsó válaszolóhoz csatlakozom.

én borzasztóan rendmániás voltam mielőtt születem. most a baba a legfontosabb és hogy nyugalom legyen. szerencsére nekem a férjem imád főzni ez rá marad, de minden mást igyekszem megcsinálni. a mosással vasalással nincs baj, azt reggel amíg a férjem is itthon van megcsinálom, de egyébként lefoglal a bébike.

nem lehet egyedül hagyni, nagyon igényli a foglalkozást, ráadásul keveset is alszik. 20 perceket nappal

azért minden nap porszívózok és felmosok, mert kutyusunk is van, ráadásul a napi 3szori kutyaséta is rám vár.

a férjem nagyon soikat segít, de néha így is kis kupi marad

2010. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Látom azért akkor nem vagyok egyedül.Szerencsére nagyon megértő a párom.Igaz, segíteni nem tud,de nem is kér számon:)
2010. jún. 3. 10:57
 17/21 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az elején én is így jártam. Már elmúlt 4 hós a lányom, és kb 2 hete jut időm mindenre. Addig csak kapkodtam, meg anyut hívtam (hétvégén) vasalni. A férjem meg segített takarítani (útálok porszívózni). A dédi meg néha hozott enni.

Mostmár megy minden egyedül :)

Bele fogsz rázódni ne aggódj, addig meg had szaladjon a ház.

2010. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
10:09, 10:14-es vagyok. En regen olvastam itt, hogy van aki naponta porszivozik, konyhat mos mert maszik a baba ide-oda. Gondoltam akkor jobb ha en meg sem szolalok mert nekem erre nincs es nem lesz idom. Ezert feltem, hogy ha en kiirom, hogy kb 3 naponta porszivozok vagy mosok fel akkor majd jol leddobentek. :) De orulok, hogy mas is igy van ezzel. Nekem sincs semmi segitsegem, kulfoldon elek, tesom, szuleim 1000km-re parom szulei meg mar nem elnek. Van egy nagyneni de o is 300km-re lakik tollunk. Az eleje nagyon nehez volt, azt hittem nem birom ki. Ha hiszitek ha nem volt olyan, hogy ebedre a kenyernek a hajat nem ettem meg mert nem volt idom megragni, a belseje meg ugyis puha es ehettem mint egy kacsa. Ez kb egy honapja valtozott ami most van. A kisfiamat kezdte jobban erdekelni a kulvilag, jatekok. Nyulkal a dolgok utan es elvan akkar egy orat is pihenoszekbe ha nem kerulok ki a latokorebol. :) Ugyhogy kitartas kerdezo, az eleje nehez szerintem de majd valtozni fog.
2010. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
na akkor engem itt egyenesen keresztre is feszítenek, de én pl hetente egyszer takarítok, ahogy eddig is. eszemben sincs mindennap!! :)) se energiám nincs rá, se értelmét nem látom. nekem több orvos is tanácsolta, hogy ne tartsam túl sterilen a babát, mert nem tesz jót neki. azt az évi két kiló koszt meg kell ennie :) én a játszón is le szoktam tenni, hogy másszon a fűben, ezek után otthon mindennap felmosni nem sok értelme lenne....:) ja 10 hós
2010. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

szia! Én tök jól elvagyok egyedül a 4 hónaposommal, bár mióta vizsgaszesszióban vagyok, anyósom sokat segít. Míg itthon van a kicsivel és a fiú alszik, ki szokott teregetni, összesepreget, kiszedi az edényeket a mosogatógépből. Amúgy a mosogatógép az egyik legjobb ajándék, amit karácsonyra a férjemtől kaptam, sokkal több időm van így. A ház nem nagy, de sok a tennivaló. Van egy lakott szobánk, két félkész szoba, udvar, ház eleje, amit gyomlálni kell, nagy garázs, tele lommal, amit a páromnak nincs ideje rendberakni, így én rendezgetem, fáskamra, fürdőszoba, konyha.

Egyszer törlök port egy héten, a konyhát két-háromnaponta felmosom, szinte minden nap összesepregetek, kétnaponta főzök. Igaz, a picit nem viszem minden nap sétálni, főleg most, hogy ilyen hülye idő van, de egy héte kb. 5-ször kint van. Nem vásárolok minden nap, a párommal megyünk vásárolni hetente-kéthetente egyszer.

A legjobb módja a rendtartásnak, ha mindent ugyanoda teszel vissza, ahonnan elveszed. Igaz, a konyhát általában lefekvés előtt, éjszaka rakom rendbe, de legalább nem a rumliba kelek fel.

2010. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!