Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt mindenki babája mintagyerek?

Itt mindenki babája mintagyerek?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, nem vagyok sem féltékeny más örömére, sem irigy, sem szkeptikus, egyszerüen csak olvasom a kommenteket és néhány láttán elgondolkozom, hogy az én gyerekem kevésbé okos vagy ügyes. Pedig nem így van ahányszor a kötelezö vizsgálatokra, oltásra viszem, mindig azt mondják, hogy elégedett lehetek. Vegyük az enyém példáját. 5 hónapos lesz, néhányszor hátról hasra fordult, de nem erölteti magát, mégis azt mondják rendben van ez így. (gyerekorvos, védönö szerint is.) Mások írják, hogy nem fordul át a gyerekük 5 hós koráig és viszik dévény tornára meg ki tudja még hová. Nekik mondták vagy magukól talált´k ki. Megint más kétségbe esett, hogy az egy éves gyereke még nem állt fel. Hülye vagyok ha azt gondolom hogy ez nem tragédia? Ezek csak példák voltak, kicsi szösszenetek, de sokat olvasni erre. Vagy mi vagyunk lemaradva, vagy a hozzám hasonloak nem írják, hogy nincs meg a tudomány. Gyakran össze is vesztek, hogy hogy jó. Spec. én úgy hallottam, hogy átfordulniuk 6 hós korig illik szélsöseges esetekben 7-8 hósan sem tragédia, felállni 18. hónapig áll fel az átlag. Nem írják mondják, stb, hogy kell. Mi az az ok amiért sokan mégis tornászhoz, orvoshoz mentek? ès más is gondolja ugy, habár a gyereke nem csaodababa, hogy nincs szüksége rá, ha nem mondják?
2010. jún. 3. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

AZ én gyerekeim nem csodabogarak. A fiam 2 évesen sem tudott egy mondókát, pedig menyi játszottam vele, nézegettük a könyvet.A kicsi meg 18 hónapos, s csak 1-2 szót mond, pedig ott a húzóerőként a bátyja. Ellenben mindkét gyerek fantasztikusan jól mozog, másznak futnak, nagyon erősek.

Szóval arra akartam kitérni, hogy a babák nem egyformák. Ki ebben ügyesebb (pl 3 hónaposan átfordul), ki abban. Ismertem olyan babát, aki 1 évesen ügyesen beszélt, viszont csak 18 hónaposan kezdett el járni.

A saját babádat nézd, ne hasonlítsd senkihez! A tiéd egyedi gyermek, a párodból, s belőled lett olyan, amilyen. Hamarosan te is észreveszed azokat a dolgokat, amiket ő még nem, vagy már tud csinálni! Tökéletes gyerek pedig NINCS!

2010. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon valószínű, hogy azok nem írnak akik a "normál" ütemben fejlődnek. Az én fiam 10,5 hósan ült meg, 14-15 hós volt mire elindult,sosem gondolkodtam,hogy ez fura lenne,mindig csak ámuldoztam hogy másnak mennyire korán csinál mindent a gyereke állítása szerint. De most hogy 2 éves rájöttem hogy ilyen korban már ez mennyire nem számít, bölcsibe, oviba mindenki ugyanott tart szinte, már nem görcsöl az ember azon hogy a "te gyereked hány kiló" és hasonló kérdések. Tény hogy ezen a fórumon rengeteg szuperanyuka van, és a nagy átlag már szinte nem is mer kérkedni az ő "normális" gyerekével.

2010. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Bar az en kisfiam meg csak 8 hetes es mar fordult at a hasarol a hatara (kibontva a pelusbol hogy rugdalozzon) es mondja mindenki hogy csodabogar enis inkabb ugy vagyok hogy jobb nem erlotetni a dolgokat, csinalja ugy a gyerek ahogy neki jol esik. Es ha nem lessz majd hajlano tallpra allni csak egy evesen am legyen :)
2010. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mármint én is így gondolom. Nem vinném tornára, ha nem látok rá nyomós okot, vagy nem mondja hozzáértő, hogy gond lehet. És az nem ok, hogy 5 hósan nem forog :) Szerintem. Nem egyformák a gyerekek ám. A nagyobbikom csak 6 hósan fordult meg, és a kutya nem paráztatott soha emiatt. 11 hósan már járt, szóval nem is fejlődött végig lassabban. A kicsim most 5 hós, inkább le se írom miket csinál, de jócskán megelőzi a kortársait. Akkor most azon aggodalmaskodjak, hogy biztos hiperaktív, és vigyem szakemberhez? Szóval igen, egyetértek veled :)
2010. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek egyáltalán nem!

Tipikus igazi rosszcsont minden lében kanál gyerekeim vannak.


Tudod én azt szoktam mondani,hogy egy gyerek akkor JÓ,ha éhes és koszos:D :D


Semmilyen formában nem mintagyerekek,mint ahogy a család többi tagja sem az(én sem vagyok mintaanya)


Egy a lényeg:nekem így édesek és gyönyörűek a gyerekeim ahogy vannak nem akarom őket minta gyerekké nevelni és ezáltal az egészséges akaratosságukat kinevelni belőlük.

2010. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

14:44 nagyon mókás anyuka lehet:D:D:D

Fuhh, most kezdjek el dicsekedni, hogy az én 2 évesem mennyi mondókát tud? Vagy meddig számol, ismeri a hetek napjait, vagy akármi más egyéb? Ez olyan zseniális dolog?

Vagy húzzam le, hogy 8 hónaposan ült meg egyedül, vagy 17 hónaposan indult el? Esetleg, hogy husikás, imádni való hurkái vannak, és csodás a nevetése?

Teljesen mindegy milyen a gyerekem, vagy éppen a Tied, büszke vagyok rá, számomra különleges! Óvom, vigyázok rá, Ő a legelső, és próbálom tisztességes, boldog emberré nevelni, hogy jó pár év múlva ne itt kérkedjen.

2010. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

fuhh... szóval a lényeg az,hogy köztudottan minden baba más ritmus szerint fejlődik.Az első amit gyanítok, hogy néhány elejtett rosszul használt szó is megindítja egy anya aggodalmát.Például ha egy baba egy évesen még nem indult el, valamiért a védőnők ,orvosok, szomszédok, rokonok így válaszolnak az anyukának : -kicsit később indul majd el, vagy, csak egy kicsit van lemaradva a többitől.Késve, lemaradva, ezeket a szavakat sokszor mondogatják, pedig egy ilyen mondat csak azt pedzi hogy minden ok a babával, a szülőnek azonban azt a félelmét kelti fel,miszerint a legdrágább az életében nem megfelelően fejlődik...talán beteg.No, és akkor irány a gyógytorna...de azt hiszem inkább rohanjanak oda, mint ne is foglalkozzanak a kicsivel,nem?

A másik amit gondolok erről, hogy van egy elég nyomasztó verseny a szülők ,anyák között,amit sokan eltitkolnak,mások nyíltan vállalják.Ez a verseny arról szól, hogy kinek a babája a "leg". Ha találkozol az utcán egy anyukával aki a hasonló korú babájával sétálgat,és szóba elegyedtek,a beszéd a kicsik körül folyik leginkább,és gondolatban minden anya összeméri a másik babát a sajátjával.Ez természetes,mindenkinek a sajátja a legkedvesebb,ám sokan veszett tempóban erőltetik a fejlődésüket,hogy a sajátjuk legyen a legjobb,legügyesebb.

Na,befejezem mert már elkopik a billentyűzet...a lényeg hogy jó volna ha mindenki a saját dolgával törődne,és nem ártaná bele magát más anyukák dolgába,mert sokszor fontosabb a másik véleménye mint a saját gyerekünk igen is korlátozott képessége.

2010. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A fiam pont hathósan kezdett forogni, mászni és felállni 10 hósan, 8 hósan ült egyedül,7-10 hóig kúszott. 15-16 hós volt, mire elindult. Nem hordtam tornára, bár úgy 15 hósan megfordult a fejemben. De ugy gondoltam, fog ő menni, csak később, mivel a doki szerint sem volt fizikai baja. Hát most 19 hósan engem simán lefut:) szerintem vigyázni kellene ezzel a túlzott teljesítménykényszerrel nekünk szülőknek! Sokszor mondjuk, hogy hagyni kell magától, saját ütemben fejlődni, mégis siettetjük szegénykéket:(( ha egy kicsibaba egy évesen még nem áll, na akkor érdemes elindulni vele. Vagy ha még 7-8 hósan sem forog, akkor indulás. De itt olvasok extrém túlzásokat. A túlaggódás és a sürgetés megkeseríti a hétköznapokat a babával. Sokkal reálisabban kéne rájuk nézni, figyelni őket!
2010. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia az en kisfiam 7 honapos volt 31-en o sem fordul hasrol hatra csak nagyritkan mikor kedve van hoza,de tud mert mar latam igy nem foglalkozom vele.Nem huza fell magat hogy uljon es ha fellultetjuk mindig csusztatja le magat,7400gram es egyatalan nem foglalkozok vele hagyom hogy mindent ugy csinaljon ahogy o akkar.En nem hinem hogy lasan fejlodik es nem viszem tornara.Holot nekem is mindig mondanak olyasmit hogy egy ismerosom gyereke 6.5-honapos es 12-kg es mar 4,5-hosan egyedul fellult es most mar egyedul megyen a bebikompal.Nem foglalkozom vele az az ove az enyem meg az enyem es csinaljon mindent ugy ahogy akkar.
2010. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

az oké, hogy minden baba más, de azért az hogy 1 évesen nem áll, azért az gáz, nem???? meg hogy 6 hónaposan nem fordul hasra, az is.

az enyém így csinálta: 3 hónaposan hasra fordult, 6,5 hónaposan mászott, 7 hónaposan felállt, 12,5 hónaposan elindult.

de én azt gondolom, ez MEGFELELŐ, és nem korai.

2010. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!