Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2 hónapos babám szeret,...

A 2 hónapos babám szeret, szeretne tv-t nézni, árthat neki?

Figyelt kérdés
Szinte egész nap mennek a különböző gyerekdalok és teljesen oda van értük. Vagyis lenne, mert már oda figyelek, hogy háttal legyen a tv-nek és csak hallja, ne lássa. Szerintetek árt a tv a babának? Annyira megoszlanak erről a vélemények.
2018. jan. 5. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem árt.Főleg ha csak hallja.A zene nem gondolnám, hogy ártalmas.
2018. jan. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú, hogy ide már egy kérdést se lehet feltenni, mert alig van normális ember a válaszolók között. Hol írtam én olyat, hogy egész nap a tv-t nézi? Mindjárt már azzal ártok a babának, hogy gyerekdalokat hallgatunk :D Ez nevetséges :D A normális válaszokat köszönöm, a többiek meg... Csináljanak amit akarnak :D
2018. jan. 6. 07:02
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de csak ha gyerekdalokat szeretnél vele hallgattatni, akkor indítsd el CD-n vagy pendrive-on és néznie sem kell.
2018. jan. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz a gyerekednek, kapcsold ki a tévét, a CD lejátszót és általában mindent, ami folyamatos háttérzajzt csinál, akkor is, ha ez a "zaj" válogatott gyermekdalokból vagy klasszikus zenéből áll. Te hallgasd és tanuld meg a dalokat, és aztán énekelj neki minél többet, játék, fürdés, pelenkázás, öltöztetés, altatás mind kiváló lehetőség erre.

Most a világgal, sőt először a saját testével való megismerkedés ideje van. Vegye észre, hogyha cuppog az ajkával, az milyen hangot idéz elő, jöjjön rá, hogyan képes megismételni. Fedezze fel, hogyha sikongat, akkor te megjelensz,mosolyogsz, beszélsz. Ha hallja a lépéseidet, hamarosan meg fogja látni az arcodat és így tovább.

Ha ehhez folyamatosan megy valami kedves muzsika, az megnehezíti számára a jelentőséggel bíró hangok azonosítását.

Ha sikerül olyan zenét, pláne mozgóképpel körítettet választanod amiért "teljesen odavan", akkor a passzív figyelés közben pont azokat a tevékenységeket nem fogja végezni, amire szüksége lenne az idegrendszere megfelelő fejlődéséhez. Vedd ölbe, énekelj, mondókázz neki, játssz vele cirógatós, hintáztatós játékokat.

Persze ha naponta rövid ideig karba veszed és valami szép zenét hallgatsz vele, attól semmi baja nem lesz, sőt a nyugodt együttlét, ringatás, simogatás kellemes lesz mondkettőtöknek. De ha napi sok órán át a gyerek "szórakoztatására" használod az elektronikus bébiszittereket, az nagyon nem jó. Azt is muszáj megtanulnia a babának, hogy hogyan képes önmagát elszórakoztatni. Nézegeti a kezét, figyeli a mozgó tárgyakat, később próbálja megfogni őket, stb. Ez komoly "munka" egy kisbaba számára, és egyben kiváló szórakozás is, viszont ha a figyelme jórészét eközben vidám gyermekdalocskák kötik le, az megint csak nehezített pálya lesz a számára.

2018. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
31%

Napi fél óra válogatott mesenézéstől semmi baja nem lesz, sőt még tanulhat is belőle egy éves kor felett. Viszont a háttérzaj szerintem borzalmas ember illetve gyerekkínzás!

Kipróbáltam, amikor kisebbek voltak, bár most is picik még, betettem gyerekdalokat hallgatni, miközben szépen eljátszottak a szőnyegen, és nagyon zavaró volt.

Most vagy játsszanak nyugodtan és csak arra koncentráljanak, vagy énekelj, olvass te nekik.

A tévé mint háttérzaj a szülőknek, miközben a gyerekek ott játszanak a szobában, mégha nem is nézik, a lehető legrosszabb.

2018. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét gyerekemmel úgy töltöttük eleinte a napokat, hogy ment a háttérben a tv vagy zene, de soha nem fordítottam őket a tv felé, tehát nem nézték. Amikor már maguk oda tudtak fordulni akkor meg nem is érdekelte őket, csak 1 éves koruk után. Ismerősöm a 2-3 hónapos babáját már oda rakta a tv elé, kapcsolt neki mesét és rá is szokott elég durván a kislány, most 2 éves, és akárhova mennek csak mesével van el. Pl nem érdekli a játszótér-játszóház, csak mese kell neki, mesével eszik, fotózásra mentek, ott is csak mesével a kezében lehetett lefotózni stb... Én nem raknám a 2 hónapost tv elé, az tutti.
2018. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha nem képcsöves, hanem lapostévé, akkor azon van olyan funkció, ami teljesen kikapcsolja a képet, csak hang van (energiagazdálkodás menüpont alatt).

Hallgatni nyugodtan hallgathat bármit, ami tetszik neki.


A lányom 6 hetesen csak egy iráni popszámra tudott megnyugodni. Nem tudjuk miért pont az volt a befutó, de onnantól kikapcsolt képernyővel egész nap ment :)

2018. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Felesleges, akkor kapcsolj be zenét , vagy laptopról nyomj be valamit és a képernyőt fordítsd a fal felé.
2018. jan. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!