Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csináltattok a gyerek...

Miért csináltattok a gyerek szülinapára olyan tortát, amit, , szét lehet trancsírozni"?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel, hogy ennek mi értelme? Mert újabban ez lett a divat, meg hogy direkt összekenik a gyereket mindenféle étellel és kiposztolják a képet...

Mit von le a torta élvezeti értékéből az, ha mondjuk nem kézzel-lábbal eszi meg azt a gyerek, hanem mondjuk kiskanállal?


2018. jan. 17. 20:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%
nagyon egyszerű. mert tetszettek az olyan képek mások gyerekeiről és én is akartam a sajátomról. nem értem minek kell lenézni ezért.
2018. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem volt ebben lenézés.

Csak ugye vannak bizonyos trendek. Ez mostanában (értsd úgy, hogy pár éve) kezdett divatba jönni és érdekelt, hogy miért, ennyi.

Mert én csak azt látom benne, hogy pocsékba ment a torta, mivel ok, hogy a gyerek megnyalta, de az egészet nyilván nem eszi meg, illetve összekoszolt mindent vele.

De kinek mi a szép/jó.

2018. jan. 17. 21:03
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Én csak annyiban tudok hozzászólni ehhez, hogy az az alapfeltevése sok embernek, hogy a gyerek boldogabb, ha maszatos lehet.

Ez viszont, mint minden más is a világon nem mindenkire igaz. Én kicsi korom óta utálom ha maszatos a kezem, arcom legyen az víz, joghurt, torta, csoki vagy akármi. Egyből elkap a hányinger és törlöm azonnal lefelé.

2018. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%

Mert manapság ez a "nevelés" alapja: trancsírozza szét a kaját, dagonyázzon a sárban, később dübörögjön a társasházban mert gyerek, aztán hisztériázzon a boltban mint egy elmeháborodott mert hát dackorszak.


Ez divat most. Sok szülőnek tetszik a maszatos gyerek, mert vicces hogy kajás az arca. Hát, nem mindenki ugyanolyan poénokon tud nevetni ;)

2018. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor kezdet foghatunk, ki nem állhatom, ha maszatos vagyok. :D

A gyerekeimet is azonnal törlöm megfele, mivel látom, hogy egyébként ők sem szeretnek maszatosnak lenni úgymond, zavarja őket, hogy koszos az arcuk vagy a kezük.

2018. jan. 17. 21:06
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy ez nem mai szokás... 2,5 éves a lányom, nálunk anyámnak volt ez a mániája az első szülinapon. Mondtam, hogy ennek semmi értelme, én nem is készültem ilyen tortával, ő hozott a "bulira" (semmi extra, csak nagyszülők meg mi) egyet erre a célra. Mert így szokás, ennyi, kész. Aztán könyörgött a gyereknek 1 órát, hogy csessze szét, mert nem akart hozzányúlni...
2018. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
En anno azert nem homokoztam, mert elkezdtem sirni, ha koszos lettem. Csatlakozok hozzatok. A ruhamat se birtam elviselni, ha koszos lett. Oviban, ha rament valami es nem birtam atoltozni, akkor egesz nap azt takargattam, rendesen rosszul voltam tole. Ha anyam osszekeni a fejem tortaval, szerintem ott halok meg. 😂
2018. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Mert annyira édesek, ahogy felfedezik, amikor először látnak ilyet. Én is elétettem egy èvesen, senki se bánta volna, ha egy részét elmaszatolja, de csak picit nyúlt bele. Utána a saját szeletét kóstolgathatta kedvére. Mindig hagytam, hogy egyedül próbálkozzon az evéssel, mégha a homlokára is jutott belőle és nagyon idegesített, amikor egyes rokonok minden kanál után törölgették volna, hogy maszatos. Szerintem ez a fóbia, hogy nem szereti a maszatos kezet stb is ebből alakulhat ki. Pedig nagyon jót tesz nekik, ha ismerkednek a textúrákkal és ez nem mostani divat, mert öcsém volt óvodás -több mint 25 éve és az óvónő kérte, hogy szoktassák a gyereket a maszatos kézhez, mert se gyurmázni se festeni, ragasztani nem akart, mert zavarta.
2018. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom, felénk nem volt ez divat, én nem hallottam ilyenről csak az utóbbi 5-6 évben.
2018. jan. 17. 21:30
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Én nem csináltattam trancsír tortát, csak olyat sütöttem, amit utána meg is ettünk, villával. Erre megkaptam a saját nagyanyámtól, hogy kellett volna hagynom az egyévest, hogy szétkenje a tortát, mert rólam is vanolyan fotó, és az milyen cuki már.

Na ennyit arról, hogy mostanában divat. :D

2018. jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!