Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csináltattok a gyerek...

Miért csináltattok a gyerek szülinapára olyan tortát, amit, , szét lehet trancsírozni"?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekel, hogy ennek mi értelme? Mert újabban ez lett a divat, meg hogy direkt összekenik a gyereket mindenféle étellel és kiposztolják a képet...

Mit von le a torta élvezeti értékéből az, ha mondjuk nem kézzel-lábbal eszi meg azt a gyerek, hanem mondjuk kiskanállal?


2018. jan. 17. 20:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ok, akkor nem mostani divat... Biztos csak a mi környékünkön ennyire maradiak az emberek, hogy nem akarják a fél lakást kikenni tortával. :)))
2018. jan. 17. 21:44
 12/22 anonim ***** válasza:
42%
Kíváncsi vagyok, hogyan magyarázza meg a szülinap után a kicsinek, hogy ja, csak a tortába lehetett belemászni, ezen az egy napon, semmi másba, soha, és máséba sem...
2018. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Eleinte én is butaságnak tartottam hiszen csak pazarlás. Aztán mikor közeledett a fiam szülinapja elgondolkoztam rajta mert a fiam imád maszatolni. De aztán annyi minden tenni való volt hogy csak rendes tortát csináltam. Aztán a szülinapra a fiam kereszt anyja egy direkt trancsírozásra készített tortával állított be. A fiam imádta. Elképesztően cuki képek készültek. Mi nem a lakásban hanem az udvarban ünnepeltük a szülinapját
2018. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%

Én saját magam sütöttem az első szülinapi tortáját (joghurtos) mellé ültettünk belenyúlt és evett egy kicsit úgy a kép kedvéért. De nem volt tetőtől talpig tortás és más is tudott enni belőle.

Nekem ilyenkor azok az anyukák jutnak eszembe akik bizony semmi nasi, cukor és szigorúan betartott hozzátáplálással dicsekednek és egy-két kép kedvéért oda az egész. Bezzeg, ha a nagyi ad csokit....

Akinek nem inge...

2018. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Sokan talán nem a szülinapján akarják letesztelni, hogy allergiás-e a gyerek a tejre vagy a tojásra? Én pl azért csináltam mert tejallergiás volt. Ezért kapott külön egy kis tortát ami csak az övé volt.

A legtöbb 1 évesnek azért, ha tortát lát az az első reakciója, hogy belenyúl és megkóstolja. Mivel ez az ő szülinapja, legyen úgy ahogyan ő szeretné. Mindenkinek egyszer van első szülinapja. Gondolom sehol nem az antik perzsaszőnygen tortáznak, nyilván a gyerek is az aztalnál kapja meg.

Egyébként mindenki úgy csinálja, ahogyan szeretné.

2018. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem több 100 éves "divat". Annyi különbséggel, hogy régen nem volt ehhez külön torta csinálva, csak odatették a gyerek elé élete első tortáját. Aztán volt amelyik belenyúlt, volt amelyik nem. Van amelyik élvezi, van amelyik nem. 1. szülinapon szokott ilyen lenni, később már tényleg gáz lenne. Nem kell a gyereket direkt összekenni: összekeni ő saját magát, nyugi.

Nem kell utána semmit megmagyarázni a gyereknek, ugyanis ebben a korban kezdenek amúgyis egyedül próbálkozni az evéssel, ami bizony kosszal jár, ha tetszik, ha nem. Nem vagyok mai pipi, nagy a család, sok a barát, ismerős is: én még egyetlen olyan gyereket sem láttam, aki a legelső próbálkozástól kezdve patikatisztaságot hagy maga körül. Az evéskultúra fokozatosan alakul ki, nem egyik pillanatról a másikra, ezt tudomásul kell venni, ha valaki gyereket vállal. Ahogy ügyesedik, úgy növekszik felé az elvárás is, hogy ne kenje össze a fél lakást kajával. Normális nevelés esetén ezzel nem is szokott gond lenni.


Kicsit merevnek tűnsz. Lazíts!

2018. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem ez a fóbia, hogy nem szereti a maszatos kezet stb is ebből alakulhat ki"


Nem fóbia, hanem taktilis érzékenység és nem szoktatás kérdése.

Mindkét gyerekemet ugyanúgy nevel(t)em. Egyikük imádott homokozni, gyurmázni, dagonyázni, étellel maszatolni...

A másik visított, ha kicsit is koszos lett. Homokozóba a lábát se tette be. Ő 1 évesen kiskanállal ette a tortáját és minden falat után törlést kért.

Természetesen az első a természetesebb, de nem a szülőn múlik. Szenzoros fejlesztéssel egyébként enyhíthető.

2018. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%
Amikor a fiam 2 éves volt (11éve), a mamám hozott neki egy külön tortát, mert ő is fényképet akart. Akkoriban ment egy reklám, amiben a kisgyerek belecsap a tortába. Ez nagyon tetszett nekik, és akartak egy ilyen képet. De a fiam nem akart belenyúlni, ezért beletették a kezét, hogy tortás legyen. Sok értelme volt...
2018. jan. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%

Azért, mert tetszett, jópofa, ahogy először kap ilyet és ismerkedik vele. Az én lányomról készültek szülinapos képek, oda 2 piskóta közt tejszínhabbal töltött tortát vittünk, szépen kidíszítve, vagyis azt aztán senki meg nem ette volna, így nem pazarlás volt (kb 1000ft volt az alapanyag, vagy annyi sem).

Rendes szülinapján a tortájába csak szépen egy újjal belenyúlt és leszopogatta az ujját.

2018. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%
A fiam örökökte (v eltanulta) a maszatfóbiám, mindenki nyomogatta volna a tortába a kezét, de ő elhúzta :D :D
2018. jan. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!