Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb babáknál (pl. másfél-k...

Nagyobb babáknál (pl. másfél-két éves korban) még elő szokott fordulni, hogy pelenkázás közben pisilnek? Nálatok mennyire (volt) gyakori?

Figyelt kérdés

2018. febr. 2. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk nem fordul elő.

Amikor pelenka nélkül van, pl. fürdés előtt, akkor pisil. Már tudja, hol van a kukija, és hogy ott jön ki a pisi (mutogatja, ha kérdezem).


De ha nálatok még előfordul, ne aggódj. Teljesen normális.

2018. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
2 éves a fiam, pár hetes korában pisilt pelenkacsere közben vagy 4x, ennyivel megúsztam. Viszont kb 1 hete azzal szivat, hogy amint belerakom a fürdőkádba belepisil -.-
2018. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is 2 éves a kisfiam, és ritkán de előfordul a dolog, főleg, ha ébredés után veszem le róla az éjjeli pelust.


De már rájöttem egy trükkre, hogy kibontom reggel a pelusát, és belenézek. Ha áll a fütyije, és olyan duzzadtnak, feszültnek látszik a zacskója, ahelyett, hogy lógna (mint normális esetben, mert a pelusban ugye meleg van) akkor az azt jelenti, hogy tele a hólyagja.


Ilyenkor visszahajtom rá a pelust, az egyik kezemmel rajta tartom, a másikkal meg simogatom a hasát, és közben ilyeneket mondok neki, hogy "csobog a csap" meg "ömlik a víz a slagból" és hamarosan érzem a meleget a kezemmel, ahogy belepisil (sokszor még azt is ahogy dobol a sugár, jól kellhetett már neki :D)


Így megússzuk a locsolkodást, és a napi első pelust is később pisili tele.


#2-es! Te próbáltad már fürdés előtt valami hasonló módszerrel "megcsapolni" a fiadat, pl. kinyitod neki a csapot a fürdőben, vagy pelenkából kibontva simogatod az alhasát? Hátha bejön.

2018. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Utoljara par hetesen volt ilyen, most 2 eves.
2018. febr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
62%

Nekem 18 hós kislányom van, tehát pelenkázás közben csak azt lehet látni rajta, hogyha hirtelen meredten koncentrálni kezd, akkor tudom, hogy ideje letakarni a nuniját, mert nyílik a csap. Sokszor még pukizgat is hozzá. :)


Érdekes egyébként, hogy a nagyobb babák sokszor csak később pisilnek és előtte meddig engedik telni a hólyaglyukat. Lányomnál is volt olyan, hogy ébredés után leguggolt játszani, pakolgatta a kockákat a földön, ott voltam mellette, és egyszercsak hallottam a csobogást a pelenkájából, ami hirtelen dinnye méretűre dagadt, aztán a popó is durrant párat :)

2018. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

2-es, ültesd bilire, míg folyik a kádba a víz!

A fiam csecsemőkorában pisilt párszor, mikor épp tettem volna alá a tiszta pelust, a lányom soha.

2018. febr. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ilyen korán még felesleges szobatisztaságra szoktatni őket. Önkéntelen reflexek formájában tartogathatják időnként a pisit és a kakit, de előbb-utóbb elengedik maguknak.


Nekem a két éves kisfiam mindig bepisil és bekakil magától, annyit vettem csak észre, hogy a telt hólyag miatt megfeszül a nemi szerve, és az, hogyha folyó, csobogó vízre emlékeztetem, miközben a hasát simogatom előidézi nála a vizelési reflexet.


Nem akarom siettetni nála a szobatisztaságra szoktatást, majd jelzi, amikor készen lesz rá.


Különben is, aranyos, hogy előttem ürít, és ennyire megbízik bennem. Az anya-fia kapcsolat amúgy is általában nagyon erős, látom a kisfiamon, hogy nagyon kötődik hozzám, úgy néz rám, mint egy Istennőre. Én etetem, pelenkázom, fürdetem, velem összebújva alszik, én tanítom játék közben alap dolgokra. Remélem ez hatással lesz a későbbi pszichéjére, és nem lesz belőle egy nőgyűlölő, érzelemmentes ember, valamint pozitív érzésekkel fognak megmaradni emlékei erről az időszakról, amikor ilyen szoros kapcsolatban éltünk. :)

2018. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
65%

Nekem a huszonéves fiam feminista, a legtöbb barátja nő, és szeret gyerekekről gondoskodni, házimunkákat végezni, szerintem ebben nagyban közrejátszik az, hogy nem erőszakoltam a szobatisztaságra, csak szó nélkül kipucoltam a kakiból, pisiből 3 éves koráig megszégyenítés nélkül, és sok barátnőm körülvette őt, vigyázott rá és pelenkázta őt amikor kicsi volt. Velük a mai napig jó kapcsolata van, és időnként beszélget velük ilyen kiskori eseményekről.


Manapság saját bevallása szerint sokkal inkább bízik meg nőkben, mint férfiakban, időnként manapság is van, hogy megsimogatom a fejét, borzolom a haját, és látom rajta, hogy mindjárt összerogy az álmosságtól, nagyon aranyos ilyenkor :)

2018. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
65%

#8


Hát ha tényleg ilyen a fiad, akkor minden gratulációm ahhoz, ahogy nevelted, neveltétek a barátnőiddel!


Olvastam róla, hogy ez volt a hagyományos állapota az emberiségnek, még régen a paleolítikumban, ez inspirált olyan alkotásokat, mint a Willendorfi Vénusz.

2018. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
A férfiak a macsó külső alatt a legjobban arra vágynak, hogy egy tőlük idősebb, testesebb nőhöz bújhassanak, a fejükkel a női mellek között minden nehézséget elfelejthessenek, visszabújhassanak a jó meleg, biztonságos anyaméhbe, eggyé válva az Istennővel aki teremtette őket.
2018. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!