Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy a kislányo...

Mit csináljak, hogy a kislányom elfogadja a tápszert? 6 hónapos és nem akar szopizni csak este. A védőnő mondta hogy próbáljuk meg a tápszert, mert neki kell még a fehérje.

Figyelt kérdés
Már próbáltam a Beba 2-őt,Beba 2 vaníliást most pedig a Humana baby fit 1 banánosat,de nem kéri.Mit csináljak?
2010. jún. 7. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta,nem kellett neki a tápszer.Én a védőnő és a doktornő tanácsára tejpéppel kínálom,de az sem jobb.6 hónapos koráig megitta az 1-es tápszert,azóta nem kell neki.Most pedig a tejpéppel kinlódunk 1 éves koráig!Ő most lesz 8 hónapos.
2010. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is adok neki rizses tejpépet,de az én védőnőm azt mondta hogy azt csak 1x adjak neki naponta,pedig azt nagyon szereti.
2010. jún. 7. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
esetleg probalj ki meg egy-ket fajtat (milupa is nagyon jo, hipp is). ha sehogy sem megy, kerdezz ra, hogy esetleg a tejpep es husos etel bevezetese nem fedezne e a feherjeszüksegletet.
2010. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csodálkozom, hogy nem fogadja el, ha már adsz neki tejpépet. Azért annak jóval jobb íze van, mint a tápszernek, valljuk be őszintén. Próbáltad már a hozzátáplálást? A 6 hónapos ételekben már van annyi hús és egyéb, ami fedezné a szükségleteit.

És ha reggel lefejnéd a tejcit és úgy adnád neki oda üvegben?

Mi próbálkoztunk úgy is, hogy először kapott pár korty teát, aztán villám gyors cumisüveg csere és utána a tápszer. Néha bejött, ha nem figyelt arra, hogy mit iszik, hanem csak nyelte, nyelte. De egy idő után már rájött a turpisságra.

2010. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is a hatodik hónap után kerültünk ebbe a helyzetbe. Én egy gyógyszerésztől hallottam a tippet, amikor már én is a 3. féle tápszert vettem meg feleslegesen: szóval anyatej után ne azonnal add a tápszert, hanem kb. 30-40 perc múlva, mert akkor már picikét megéhezik. Először csak egy 30 ml-s adagot csinálj, lehet, hogy csak a felét eszi meg annak is. Ez kb. 5-6 napig így megy, naponta növelgetve az adagot, ahogy látod, hogy mennyit eszik. Szépen hozzászokik az ízéhez, kb. egy hét múlva mehet egyből az anyatej után. Nekünk ez tutira bevált, szerintem ha már az első tápszernél is ezt csináltam volna, már azt is elfogadta volna. Egy idő után alig várta, hogy a szájába dugjam a cumisüveget.
2010. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már eszik szinte mindent,amit egy 6 hónapos ehet.Husi,főzelék,gyümölcs,tejpép stb...A hozzátáplálással nincs probléma csak a tápszerrel!
2010. jún. 8. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!