Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki adott Espumisan cseppet...

Aki adott Espumisan cseppet hasfájós babájának, az hány cseppet adott és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztató szerint minden étkezés előtt 26 cseppet kéne adni,de szerintem az rengeteg. Konkrétan néhány nap alatt elfogyna az üveg. Ti hogy adtátok?

2018. febr. 22. 06:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Minden etetesnel 25 cseppet (ha 40 mg-os)

Egy kérdésem lehetne nekem is ? 1 honaposan sok a 130 ml tapszer a babának ?

2018. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok es igy pont egy hétig tart ki egy üveg
2018. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A másik, tömnyebb verzió sokkal gazdaságosabb, ugyanakkora kiszerelés, kb ugyanaz az ár, de 5-6 csepp kell csak belőle. 😊 Minden kaja előtt természetesen.
2018. febr. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Orvosi utasítás: 3*7 csepp

Vagyis nem minden ètkezèsnèl kap.

Mostmár csak este kap 1*7 cseppet.

Nálunk bevált ez az adagolás. 11 hós

2018. febr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Minden kaja előtt.

Nyugi ez nem gyógyszer nem szívódik fel.

Én is sokalltam.Kb.3.5-4hós koráig kapta.

És igen, két fajta van, a másik gazdaságosabb.

2018. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
A töményebbet adom 8 csep minden étkezés előtt.
2018. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én is a 100mg-os kiszerelést adtam, az tényleg gazdaságosabb, bár nekünk jobban bevált az Infacol illetve a grape water!
2018. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Jót nevetek ezeken a kérdéseken, tehát a betegtájékoztatóra rá van írva hogy kell adni, de te mégis a Gyakorikérdéseken kérdezed Kisguci Illésnét, vagy az épp betegség miatt otthon lévő unatkozó középiskolást.
2018. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért tettem fel itt a kérdést, mert a védőnő azt javasolta, hogy a betegtájékoztatóban szereplő étkezésenkénti 26 cseppet osszam el 1 napra. Ez így nem nagyon hatott, azt mondta akkor kezdjem el emelni. Kíváncsi voltam másnak milyen adagolásban segített, hogy ne hetekig kísérletezzek.
2018. febr. 23. 07:19
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy bevált-e neked az Espumisan és hogy aktuális-e kérdésed meg a hasfájás a babádnál

Lassan 3 hetes kisfiú apukájaként leírom a mi történetünket, előre szólok hosszú lesz, de nálunk vége a "rémálomnak"...

Feb. 22-én (10 naposan) kezdődött a hasfájás pici fiamnál.

Mikor már 2 órája sírt, és nem lehetett sehogy se vígasztalni, akkor elrohantam a patikába.

A patikus Espumisan cseppet ajánlott, meg is vettem. (de felkészített lelkiekben, hogy közel nem biztos, hogy hatni fog).

Mellé még egy szélcsövet is beszereztem, segítettünk neki azzal is.

Ki is jött a puki meg a kaki, de volt amikor ennek ellenére is torka szakadtából üvöltött 1-2-3 órán keresztül és végül sajnos beigazolódni látszott a patikus szava, nem is hatott az Espumisan, így 4 nap múlva felhívtam a doktornőt, hogy mi legyen, Colief cseppet javasolt...

El is mentem azonnal, hogy megvegyem, be is lett neki adva, de sajnos annyit ért, mint az Espumisan.

Nem is az volt a legelkeserítőbb, hogy borzalmasan drágák ezek a cseppek (Espumisan kb 2000 Ft, Colief 4100 Ft, és ezek maximum 1 hétre elegendő adagok), hanem a tehetetlenség, és hogy továbbra is ordít a fájdalomtól a kisfiunk...

Csütörtökön végigolvastam az összes létező fórumot, és rátaláltam a PAPAVERIN nevezetű kanalas gyógyszerre.

Vényköteles, görcsoldó és nyugtató hatású, egyébként a mákból nyerik az alapanyagot.

Beszéltünk a párommal, elolvastuk a szülői véleményeket, és úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk.

Pénteken munka után be is ugrottam a rendelőbe, megkértem a doktornőt, hogy legyen kedves felírni, kiváltottam (az első patikában nem tudták megcsinálni, a második patikában kb 30 perc alatt elkészítették, addig bevásároltam legalább).

Ezután pénteken késő délután be is adtuk neki az első adagot (a napi adagolás 3x2,5 ml, a fórumokon azt írják a szülők, hogy evés előtt érdemes beadni neki), és péntek estétől már szépen, nyugiban alszik, jön a puki rendesen végre magától és volt már, hogy kaki is magától jött.

Megszűntek a fájdalmai pici fiamnak. :)

Közel 48 órája semmi hasfájással kapcsolatos fájdalom, sírás nincsen.

További pozítívuma egyébként, hogy ennek a (számunkra) csodaszernek, hogy kb 1 havi adag 211 Ft, azaz kettőszáztizenegy forint, igen, jól olvasod. Persze nem is lett volna kérdés, hogy ha a havi 20000 Ft-os gyógyszer oldja meg a problémát, azt is megveszem, csak ez azért mégis jó, hogy végre megkönnyebbülünk mind a hárman és mindez fillérekért.


Szóval ez lenne a mi történetünk a 9 napig tartó próbálkozásokról.

Kívánom, hogy mielőbb meg tudd oldani kisbabád hasfájását és eljöjjön az enyhülés számotokra.

2018. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!