Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb? Babataxi,...

Melyik a jobb? Babataxi, járássegítő vagy a bébikomp? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos múlt, folyton állna fel, és menne mindenhova. Hogy lehet megtanítani, hogy ha járni akar a kezét is használja? Kúszni, mászni nem tud és nem is akar, mert hason fekvésből rögtön átfordul, hiába teszek elé bármit. Ülésből állni akar rögtön. Ti mit tennétek?
2008. okt. 28. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia :-)



Nekünk volt F.P. víziló, de talán kétszer tolta. Viszont a bébikomp az nagyon bejött, rodeózott vele a kisfiam a lakásban kb 7-8 hónapos kora körül kezdte el és 10 hónaposan már elindult. Sokan nem tartják jónak, azt mondják balesetveszélyes, nem tudom ... Nekünk a régi fajta volt az az igazi retro, de egyetlen egyszer sem volt semmi bajunk vele, úgy értem, nem borult fel vele. Szerintem ez a jó. De a vélemények változóak. :-)


20hónapos kisfiú anyukája

2008. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a gyors válasz, igen, ezért is vagyok tanácstalan, mert sokan szidják. A kisfiam már ha fogom a kezét kitolja magát állásba, és jár is, de amint elengedem, eldől egy idő után. Bébikompon gondolkozunk, nem tudom. Eddig kétszer próbálta ki, egy barátnőmnél, meg az üzletben, mindkétszer élvezte, hátra és oldalra lökte magát.
2008. okt. 28. 11:03
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
szia szerintem ne használj semmit majd magától megtanul járni nem kell erőltetni.ráadásul a kompba senem áll senem ül.
2008. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Bébitaxink nem volt. Így arról nem tudok véleményt mondani. A bébikomp pedig nemcsak balesetveszélyes (tapasztalat), hanem nem használ a baba gerincének sem. Hagyd őt inkább, had csinálja amit ő szeretne az ő tempójában. A járássegítő nem tudom konkrétan mi, de nekünk ilyen tologatónk volt, ami játék is egyben. Felállt hozzá és tolta, de csak már 1 éves kora körül. Én ezt javaslom neked saját tapasztalatból!

2 fiú anyukája

2008. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt bébikompunk, de az ismerettségi körömben egy embert sem ismerek, aki pozitívan nyilatkozna róla.

Bébitaxink van, nagyon szereti a kicsim, de egy 7 hónapos nem fogja tudni használni, ahhoz lábizmok kellenek, stabil boka. 1 éves korától imádni fogja.

A járássegítő is nagyon jó egy tíz hónap feletti babának.

Szerintem egyikre sincs még szüksége a kisfiadnak. Egy hét hónapos sem fizikailag sem szellemileg nincs felkészülve ezeknek az eszközöknek a használatára. Nem tudja őket irányítani.

A korai járástanítást pedig általában megsínylik a gyerekek.

2008. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én csecsemő gondozásból végeztem és ott azt okították, hogy minél többet mászik a baba és teszi a jobb, aztn belalábát egymás után annál okosab lessz.Így fejlődik ki a jobb és a bal oldaliság a kis agyában.

A bébikomptól gőrbe lessz a gyerek lába elvileg, de sztem csak azt kell megvárni, hogy rendesen meg legyenek már erősödve az izmai, csontjai.Akkor nem tud deformálódni.Ha mégis akkor pech.

2008. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Nyugodtan rakd be a kompba.A lányom imádja.Ö mászik is oldalazva már jár az asztal mellet.Kompba már 5hós kora´tól megy.

nagyon sok anyuka haszna´lja.jó sok a -válasz ,e´s vélemény,de szerintem azok is voltak benne akik azt írják e´s kutya bajuk.....

2008. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem két gyermekem van. Volt bébikompunk, bébi taxink és járássegítőnk is. Mindegyiket imádták, a bébikompot használták elöszőt úgy 7 hónaposan. Semmi bajuk nem lett a gerincüknek sem a lábuknak. Fiam 10 hónaposan elindult a lányom 11. Az én fiam nem volt 7 hónapos amikor felhúzta magát a járókába kapaszkodva, ezt nem lehet eröltetni én nem is voltam mellette mikor elöszőr felhózta magát. Szerintem ha van a közelébe amibe meg tud kapaszkodni úgyis elöbb útobb fel fogja húzni magát, és akkor már szerintem elég erősek a lábacskái a kompozáshoz. Hagyni kell a saját ütemükben haladni öket. Mi a kompot nem azért használtuk hogy járni tanuljon vele, hanem mert benne elvolt egy ideig. A tologatós járássegítőt a lányom kapta 10 hónaposan, menni még nem tudott de nagyon ügyesen tolta. Szerintem az sem rossz találmány. A bébi taxit csak jóval késöbb kezdtük használni úgy másfél évesen.
2008. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak annyit szeretnék tisztázni, hogy én nem erőltetem a dolgot. Ő kapaszkodik fel belém, a rácsban. Akármit csinálok, fejen is állhatok, az istenért sem akar kúszni, sem mászni. És nagyon sok ismerősöm mondja, hogy az ő gyereke sem mászott. Csak én meg teljesen be vagyok ijesztve, ha ez kimarad "beteg" lesz a gyerek, mentálisan. De ha semmit nem lehet erőltetni, akkor mégis mit tegyek??? Én ezt nem értem. A kompot csak azért próbálnám ki, mert abban egy ideig ellenne, és én is tudnám csinálni a dolgom, mert így most semmire nincs időm. Amúgy meg stabilan tud állni, ha valamiben kapaszkodik. Na, mindegy, még mindig tanácstalan vagyok. Azért köszönöm a pro és kontra megjegyzeseket!
2008. okt. 29. 09:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia én az utolsó válaszoló vagyok. Nem úgy értettem hogy te erölteted bocsi. Most is azt mondom hogy nyugodtan tedd bele a kompba, azt írtad hogy már ügyesen fe huzza magát, akkor nagyon ügyes és persze nem akarod egész nap a kompba tenni. Nálunk is így volt egy egy fél órát el volt benne, tudott utánam jönni minden felé és nem lett baja. tudom hogy nem erölteted és nyugodj meg az nem baj ha nem mászik. Vannak olyan gyerekek akik egyáltalán nem másznak hanem mindjárt menni akarnak. Attól még teljesen jól van hogy nem mászik. A barátnőm kisfia sem mászott mielött elindult volna, nem egyformák.
2008. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!