Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy ne...

Hogy csináljam, hogy ne legyek ennyire aggódós és bizonytalan anyuka?

Figyelt kérdés

Mindenképpen lazább akartam lenni, nem túl aggódni stb. De első baba és semmit se tudok a csecsemőkről biztosan, csak egyet..hogy,h kell pelenkázni.

Nemtudom mit csinalok jol vagy rosszul..:/

Nemtudom mi normalis mi nem.

Ami sztem nem okés, az az,hogy tegnap párszor nyöszörgősem szinte sípolva vette a levegőt. Meg néha köhögög 2 napja és minden nap bukik.:/

Tegnap nyugtalanul aludt. Nem ébredt fel csak nyoszorgott almaba, meg mintha picit erolkodott is volna egyszer-kétszer.

Lehet h én aggódom túl. De a gyerekorvossal a legzese miatt csak jó lenne beszélni, nem?


Pl amiatt sírtam egyiknap h letettem aludni tiszta pelussal, 4óra múlva ébredt. Volt kaki, de latszott h benne aludt egy ideje megis furdettem csap alatt miután a nagyját letöröltrm... ezek a dolgok elmulnak majd nalam idovel? Vagy enyhülnek? Más is volt így? Honnan kéne tudnom mindig mindent? Olyan bizonytalan vagyok pár napja. Pedig elotte nagyon boldog voltam. Persze most is nagyon boldog vagyok, de a bizonytalanság belerondít nekünk.

2hetes a picink.


2018. márc. 16. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nyugi, jól csinálod, csak bele kell rázódni!


Vegyél egy-két babázós könyvet, azokat olvasgasd! Egyébként nincs mindig egy jó út. Az is jó, ha megvárod, hogy magától felébred, azután teszed tisztába, de van aki felébreszti a gyerekét, hogy kicserélje a pelenkát. Biztos, hogy nem négy órát volt a kakiban, lehet hogy csak felet.


Akárhogy csinálod, a te gyerekedet te fogod a legjobban ellátni, erre gondolj!

2018. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg még csak két hete van a világon. Össze kell szoknotok. Aki azt mondja első gyereknél tudott rögtön mindent az szerintem hatudik. Ne ostorozd magad, ha már eljutottál oda,hogy ezeket megkérdezd akkor te is 200%-ot akarsz nyújtani. Én is ezt csináltam csak kicsinálod magad. 6 hónapos a babám és rájöttem én is emberből vagyok nem mehet minden egyből. Nyugi kitartás
2018. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, más is így van/volt vele.

Nem kell tudnod mindent, mert nem is tudhatsz. Minden baba (ember) egyedi, mindenki más. Össze fogtok szokni. Nyugodtan hibázhatsz is, sírhatsz is, ha jólesik.

Eleinte ez tök normális, ahogy nő a babád, egyre könnyebb lesz, te is beletanulsz, és ő is nagyobb lesz és elkezd kommunikálni veled :) Az első tudatos mosoly felejthetetlen, pár hét és meglátod.

A légzése miatt beszélj nyugodtan a gyerekorvossal, inkább feleslegesen, mint hogy tényleg valami gond legyen. A gyerekorvos is megszokta már az aggódó szülőket, ez ne nyomasszon :)

A sírás, hangulatingadozás is teljesen normális, a szülés utáni hormonális változásoknak köszönhető.

Szerintem a leírásod alapján mindent remekül csinálsz, még ha nem is érzed így most. Lelkiismeretes vagy, figyelsz a babádra, gondosan ellátod, más nem is kell.

2018. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy picit megnyugtat,h más is van így és h így látjátok. Csak attol felek h pont valaki nagyon fontosat nemtudok amit kéne. De a vedono sokszor jon. Csak latja ha valami baj van.

Koszonom a kedves szavaitokat. En is gondoltam a hormonokra is, remelem tenyleg lazabb leszek es kevesbe aggodos. Élvezni szeretném , erre vartunk sokáig.:)

2018. márc. 16. 10:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 2 hete van a világon, és Te is még csak 2 hete váltál anyukává. Tombolnak a hormonok. Én folyton pityeregtem ennyivel szülés után :)


A gyermekednek Te vagy a tökéletes, jusson ez eszedbe. Ha már azon aggódsz, hogy elég jó anyukája vagy-e, tudd hogy IGEN.


A kakis dolog nagyon cuki :) Újabban a 3 hós kisfiam álmában kakil. Fogalmam sincs mennyit van benne, mert én ugyan nem ébresztem. (Alvó oroszlánt, és alvó gyereket nem piszkálunk :D ) Az ég világon semmi baja nincsen tőle.


Szóval nyugiii, a gyerekágy az összeszokásról szól. És mindent nagyon jól csinálsz! Csak így tovább ;)

2018. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen.:))

Kaki miatt azert aggodok,h ne okozzon vmi fertozest. Vagy ennyire nincsenek cukroból, ugye?:D hehe..

2018. márc. 16. 12:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De nincsenek ám :)


Nekünk a Sudocream bevált. Sosem volt piros a popsija.

2018. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, bele fogsz jönni, ahogy egyre nő a baba. :)
2018. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én mêg most a második babâmnál is bizonytalan vagyok néha:))) (3hetes)
2018. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Remelem.hamar rendezodik minden es konnyebb lesz.:)
2018. márc. 16. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!