Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy a 6 hónapos...

Mitől lehet, hogy a 6 hónapos fiam az ölemben fel-le mászik, kutyázás-szerűt csinál, fordul oda-vissza, ha leteszem a földre, akkor meg semmi?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:

biztos több ingert kap az öledben :)

mennyit szokott a földön lenni? mire teszed le és mennyi játékot pakolsz köré?

más az ölben való forgolódás, más izmokat mozgat meg akkor, lehet több ösztönzés kéne a földön.

nem volt túl sokat ölben?

2010. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
elég sokat volt ölben,mert hasfájós volt.elég sok játék van körülötte,játszószőnyegen van a földön,szinte egész nap.próbálom motiválni,de inkább sír,de nem próbálkozik túl sokáig,hogy elérje a játékokat.
2010. jún. 12. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok.

hát igen, akkor viszont nagyon sokat kell földön lennie! keményen, csak egy vastagabb szines pokrócot rakj alá. 6-7 játékot körbe, amit a fejéhez teszel azt úgy, hogy könnyedén el tudja érni.

este fürdés után tedd le törölközőstől a pokrócra, fogd meg a törcsi sarkát és lassan emeld fel. addig emeld míg bébid megfordul. aztán a másik sarkát emeld, hogy visszaforduljon. ne segíts kézzel és ha a keze maga alatt marad hagyd egy kicsit kínlódni. tudom nehéz, de muszáj!

délutáni alvás után egy kicsit tornáztasd meg, csak 10 perc... lábát föl, le, majd bicikliztesd. kezét megfogod és segíts neki kicsit, hogy felhúzza magát. csuklókörzés, tenyér masszi, kis kéznyújtás (mint mondjuk tornaórán :))


muszáj sokat a földön lennie! feküdj le mellé, simogasd a hátát, picit ütögesd a fenekét azt szokták szeretni :) énekelj, csörgesd a csörgőt. mindig úgy fogd a játékait, hogy kis akarással elérje.

ha nem sikerül neki soha akkor rájön, hogy hiába erőlködik, minek csinálja?!


bocsi, hogy hosszú lett, remélem tudtam segíteni!

2010. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!lent van szinte egész nap,én mellette vagyok.hagyom,hadd küzdjön meg a játékért,de ő elvárja,hogy odaadjam.a törölközőben gurigatást próbáltam,de feszíti magát és nem tetszik neki.
2010. jún. 12. 15:05
 5/5 anonim válasza:
Lehet, hogy kötöttek az izmai, ilyenkor, ahogy írta itt valaki tornáztatni szokták a babákat. A hat hós státuszon, , ha még nem volt, jelezd a problémát, hátha elküldenek titeket szakemberhez, és ő meg tornára. Ha már megvolt a 6 hós státusz, és nem mondott rá semmit a dokid, akkor lehet, hogy nincs miért aggódnod, csak kicsit "lustább" a babád.
2010. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!