Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagynatok a nagyszulokre...

Mikor hagynatok a nagyszulokre a babatokat ha nem tisztelne a velemenyeteket?

Figyelt kérdés

Eloszor is leszogezem, hogy nagyon kedvesek, egyedul ez a tema aggaszt.


Meg csak 3 honapos a kisfiam, de mar mondjak hogy miert nem adok neki tapszert is, igy ok is tudnak etetni, vagy egy kis almalevet vagy cumit-raadasul mezzel.


Alig varjak mar sutit adjanak neki, meg pacalporkoltet, pizzat,csokit, es hasonlo nehez es nem tul egeszseges eteleket.


En mindig mondom nekik hogy ezeket 3 eves koraig probalnam elkerulni.

Ok azonban foleg ezeket eszik, ha megyunk hozzajuk nekem vinni kell magamnak kajat hogy tudjak valamit enni.


Nemsokara naluk kell hagynom par orara a kisfiamat, es felek hogy mar elkezdenek ot tomni mindenfele etellel.


Nem biomami akarok lenni, de nem akarom hogy ezeket egye par honapos koraban.


Egy masik pelda nem akarom hogy szajon pusziljak a kisfiamat, nem is teszik ha ott vagyok, de amint elfodulok azonnal pusziljak.


Probaltam mar szepen, komolyan kerni oket, de a valasz mindig ugyanaz, hogy igen, persze, de amint elmegyek azt csinalnak amit akarnak az unokajukkal.


Bele se merek gondolni mi lesz kesobb. Mintha teletomni a gyereket lenne az egyetlen modja hogy kimutassak a szeretet.


Szivesebben hagynam a baratnomre, de azon megserodnenek.


Valaki volt hasonlo helyzetben? Hogy oldottatok meg?


Elore is koszi!


2018. márc. 23. 08:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

"Azt elfelejted h ok neveltek fel a parodat/teged...egyelore tobb tapasztalatuk van mint neked vagy a baratnodnek."


Kb. 30 év alatt annyit változott, hogy nem, nincs több tapasztalata.

És sokszor pont ez a baj. Azt hiszik mindent jobban tudnak és túl magabiztosak. A barátnő a tapasztalatlansága miatt nem csinálja másképpen, mint az anyuka mondja.

2018. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszat!


A nevelesukben bizok, csak abban nem amit enni akarnak adni. A parom is tulsulyos volt mialatt veluk lakott.


Abban bizok en is hogy csak viccelodes es amint eljon az ido valoban azt adjak neki, amit megbeszeltunk. Majd meglatjuk. Meg atbeszelem a parommal ezt a temat.


Koszi megegyszer mindenkinek ;)

2018. márc. 23. 09:40
 13/17 anonim ***** válasza:
89%

Nekem kiütésem van az ilyen nagyiktól, akik szerint tök jó poén olyannal etetni a gyereket, amit (még) tilos. A gluténérzékeny, tejallergiás gyereknek sütit, mert "Ez csak divathóbort."

Az anyatejes babával is lehet kicsellózni: tápszert neki meg cumit! Mézzel! Ha a gyerekbénulásra nincs is nagy esélye, de legalább cumizavaros lesz, és te fogsz vele kínlódni hetekig.

Anyám ugyanez. Mikor el kellett mennem dokihoz, ő vigyázott a picire, aki akkor volt 6 hónapos. Vittem át anyatejet, üveget, amit elfogad, pelenkát, váltóruhát. Sajnos két órát ültem, mire sorra kerültem.

Megyek a fiamért: a húgom 20 éves rugijában van. Annyi hasmenése volt, hogy át kellett öltöztetni. Ezenkívül tiszta kiütés volt a pofija és a feneke. Persze ordít. Anyám meg pattog, hogy fel van kapatva, csak ölben van el. Ja, persze...

Azóta tudjuk, hogy allergiás a mandarinra.

És azóta sem lehetett kettesben a gyerekkel egy percet sem.


Ez mind csak hatalmi harc. Nem a gyereket akarja kényeztetni! Megakarja mutatni, hogy ő jobban tudja. Mindegy, mi az ára.

Akinek ez a versengés fontosabb, mint az unoka egészsége és a menyével a jó viszony, az ne vigyázzon a babára!

2018. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2%
30 eve nem volt legzesfigyelo,gyerekzar,sarokvedo, konnektordugo,sterilizalo, telefon, minden sarkon gyogyszertar,eu szabvany jatekok, egesz evben elerheto barmilyen zoldseg-gyumolcs, 100 fele pelenka, hipoallergen kenocsok es popsitorlok, es meg sorolhatnam, es ennek ellenere felneveltek becsulettel. Az hogy elhizott a mertektelen zabalas es testmozgas hianyanak koszonheto, egeszseges etelek mellett is el lehet hizni ha valaki elkenyelmesedik. Nem ertem ezt a sok nagyszulo gyalazo kerdest, nagyon gazak. De majd visszakapjatok a sajat gyereketektol :D
2018. márc. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Majd meglatjuk mi lesz, remelem nem fog hatalmi harcra sor kerulni, mert amugy kedvesek, csak ugye ez a kaja tema ami nem tetszik nekik.


Nem a nagyszuloket akarom kibeszelni, ezeket a szemukbe is elmondom, hanem kivancsi vagyok aki hasonlo helyztben volt, hogy oldotta meg.


Pont ezert kertem itt tanacsot, mert joban vagyunk, es nem akarom megserteni oket, de nem tudom hogy lehetne megoldani, hogy naluk hagyjam nyugodt szivvel.

2018. márc. 23. 11:25
 16/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem hagynám rájuk. Ott a barátnőd, ne törődj vele, hogy megsértődnek! A Te gyereked, az vigyázzon rá, akiben Te megbízol.
2018. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére van kire bízzam őket anyósom személyében, de anyámra nem. Pont ezért. Ráadásul allergiás gyerekek és anyám szerint nem is azok, orvosi diagnózis ide vagy oda, ő jobban tudja.. Persze volt mikor megsértődött anyám ezen de ez van, a gyerekek egészsége fontosabb, mint az ő sértettsége.

Hogy mikor, az jó kérdés. 2,5 éves a nagy de még nem hagytam velük egyedül, de megvan az előzmény arra is, hogy még pisilni is ha megyek, szólok a férjemnek, hogy nézzen rájuk, a jégkrémtorta kóstoltatás miatt 9 hónapos korában...

2018. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!