Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagynatok a nagyszulokre...

Mikor hagynatok a nagyszulokre a babatokat ha nem tisztelne a velemenyeteket?

Figyelt kérdés

Eloszor is leszogezem, hogy nagyon kedvesek, egyedul ez a tema aggaszt.


Meg csak 3 honapos a kisfiam, de mar mondjak hogy miert nem adok neki tapszert is, igy ok is tudnak etetni, vagy egy kis almalevet vagy cumit-raadasul mezzel.


Alig varjak mar sutit adjanak neki, meg pacalporkoltet, pizzat,csokit, es hasonlo nehez es nem tul egeszseges eteleket.


En mindig mondom nekik hogy ezeket 3 eves koraig probalnam elkerulni.

Ok azonban foleg ezeket eszik, ha megyunk hozzajuk nekem vinni kell magamnak kajat hogy tudjak valamit enni.


Nemsokara naluk kell hagynom par orara a kisfiamat, es felek hogy mar elkezdenek ot tomni mindenfele etellel.


Nem biomami akarok lenni, de nem akarom hogy ezeket egye par honapos koraban.


Egy masik pelda nem akarom hogy szajon pusziljak a kisfiamat, nem is teszik ha ott vagyok, de amint elfodulok azonnal pusziljak.


Probaltam mar szepen, komolyan kerni oket, de a valasz mindig ugyanaz, hogy igen, persze, de amint elmegyek azt csinalnak amit akarnak az unokajukkal.


Bele se merek gondolni mi lesz kesobb. Mintha teletomni a gyereket lenne az egyetlen modja hogy kimutassak a szeretet.


Szivesebben hagynam a baratnomre, de azon megserodnenek.


Valaki volt hasonlo helyzetben? Hogy oldottatok meg?


Elore is koszi!


2018. márc. 23. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem hagytam rájuk, pont azért mert megbízhatatlanok. Pedig nem vagy egy harcos anyuka aki "az van amit én mondok" típus, pl. anyumék már rengetegszer vitték mar ide-oda a gyerekeimet, barátok is vigyaztak már a nagyobbikra, de anyósomék fixa ideája a "ha nálunk vagytok, mi neveljük" - ezt szó szerint elmondták sokszor már. Anyósom mindig azt emlegeti, hogy az ő szülei is mindig ezt tették, amikor férjemék naluk voltak, akkor is amikor anyósék is ott voltak...azaz rászóltak anyósomra hogy "ne neveld a gyereked itt nálunk, itt mi vagyunk a döntnökök". És ez szerinte így tök jó (na megnéztem volna az arcát 30 éve hogy akkor is így látta-e....).


Szóval en megmondtam hogy bocsi de ezzel nem értek egyet. Pedig nem vagyok szigorú, ehetnek csokit, pizzát, bármit, csak pl. nincs ebéd helyet két szelet csokitorta.

(amúgy a pizza nem egészségtelen, semmi nincs benne amit egy ovis korú nem ehet - liszt, élesztő, és víz, paradicsomszósz meg feltét..)

2018. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Mármint 3 hónapos persze nem ehet pizzát, de pl. másfél éves simán. És nem oviskort akartam írni bocsi!
2018. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor az egyetlen megoldas egyelore hogy nem ok vigyaznak ra.

Es igen lehet a pizza egeszseges, de ahogy o eszik nem az, rengeteg sajt, kolbasz, es semmi zoldseg. Paradicsomszosz helyett bechamel szosz...

Es akarhogy nezzuk nem par honapos babanak valo, szoval csak az lesz hogy nem naluk marad.

2018. márc. 23. 08:28
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen :) masfel eves koraban mar mas lesz a helyzet!
2018. márc. 23. 08:29
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Oh megertelek. Vidd el nyugodtan a baratnodhoz. Nekem egy fokkal gazabb... Mi együtt lakunk. De kB heti fel óra lathatasa van anyósnak. Piszkosul elegem van. Le se mehetek főzni mert akkor jön és veszi el a gyereket.
2018. márc. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

A kérdésedben azt írod 3 évig várnál ezekkel az ételekkel, a válaszodban meg már egy másfél éves más dolog. Hmmm.


Az szép és jó hogy te ezt így gondolod, de a gyerek apja mit szól ehhez?


Ha nem akarod egyébként oda adni a gyereket, akkor ne add oda. Ez ilyen egyszerű.

2018. márc. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Arra ertettem, hogy az egeszsegesebb pizza, paradicsomszoszos es normalis feltet mehet masfel evenek, de a nagyszuloi etelek, koztuk a pizzaja nem :)


A kisfiam apukaja is elkerulne ezeket az etelek, o se szivesen eszi, mert rajott hogy utana nem erzi jol magat.


O is probalt mar beszelni a szuleivel, de neki is azt mondjak hogy jo persze, majd azt csinaljak amit ok akarnak.


Viszont o szeretne a szuleinel hagyni, mert kb minden nap kerdezik mikor vigyazhatnak mar ra.


Nem konnyu helyzet, es ugy szeretnem megoldani, hogy ne sertodjon meg senki, de en se erezzem azt, hogy semmibe veszik a keresemet.

2018. márc. 23. 08:49
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Mézet nem szabad adni 1 éves kor alatt! Ezt mondd meg nekik. Cumiztatni minek a babát, van rá valami ok? Lefejt tejet esetleg adhatnának neki cumisüvegböl, vagy kiskanállal, bár szerintem nem kell ezzel erőlködni, ne magukra gondoljanak, hogy ők akarnak etetni, a babának az a jó, ha szopik. Pizzát meg ilyeneket nem fognak 3 hónaposnak adni, mert nem tudja megenni, szóval ez majd egy későbbi probléma lesz. Ha ezeket sikerül tisztázni, akkor 1-2 órára otthagyhatod náluk.
2018. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%

Azt elfelejted h ok neveltek fel a parodat/teged...egyelore tobb tapasztalatuk van mint neked vagy a baratnodnek.

Egy csomo mindent csak viccbol mondanak raadasul, nalunk is mindig az volt a tema hogy mikor ehet mar hurkat, kolbaszt- aztan miota ehetne, persze mar nem adnak neki. Illetve majd ha kicsit nagyobb es rossz evo lesz a gyereked, fogsz te meg orulni annak hogy megeszik 2 kanal pacalporkoltet.

2018. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ebben az esetben semmilyen életkorban nem hagynám rájuk.


Nekem szerencsére anyósom mindig "betartotta a szabályokat". Bár nem mindig értett egyet vele, ezt meg is beszéltük, de tiszteletben tartja. Így már egészen kicsiként vigyázhatott rá, és minden nyáron nyaral is náluk a fiam (Balcsin laknak). Szerencsére nagyon jó a kapcsolatuk, így bátran hagyom rájuk, most 5 éves.

2018. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!