Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy érzem nem bírom tovább....

Ugy érzem nem bírom tovább. Mas is volt így? Valami baj van?

Figyelt kérdés
Ikreim vannak 6 hónaposak. Állandóan nyuszognek, sírnak, szenvedve nyognek a jatszoszonyegen, tápszeresek, de nem esznek meg mindig ugyanannyit, amivel nincsen baj de nyilván elobb lesznek éhesek... Hozzátáplálást csináljuk mar de igy egy étkezés 1,5 ora a ket gyerekkel. A gyerekek apjaval nem vagyunk együtt kb. 4 hónapja. Anyáméknal lakunk, anyam sokat segít, de bele is szól dolgokba, amiket ha fel hozok akkor max megsertodik, ha en szerintem ezt máshogy kéne. A babakocsiban elvoltak 5 hónapos korig addig a seta volt a mentsvaram de mar ott is felebrednek max egy ora után, múltkor rohantam haza mert mindkettő sirt torkaszakadtabol, lehetőség szerint felváltva alszanak, kivéve éjjel, de az éjszakát nem alusszak végig, 3-4 ébredés garantált. Borzalmas anyanak erzem magam egy csodnek. Vágyom arra hohy szabad legyek kicsit elmenjek, de amikor ezt mondom senki nem ert meg, a gyerekek apja szerint anya vagyok ne vagyjak szabadidore, a láthatas alatt is végig velük vagyok, mert félek hogy nem tudja ellátni a két gyereket órákig egyedül... A szabadidőm a kutya séta ha elalszanak a gyerekek illetve vezetni tanulok. Nem ilyen életet akartam. Tudtam nem lesz könnyű de nem tudtam hogy nem lesz a gyerekek apja velünk, es gyerekként erzem magam itthon anyaekkal. Mintha en csak egy nagyteso lennék, az anyam meg a gyerekek anyja... Neki több türelme van mint nekem. A gyerekek nem alszanak maguktól altatni kell őket mar ha elalszanak egyáltalán, mert napközben összesen 2-3orat alszanak részletekben. Úgy érzem az elmúlt fel ev alatt oregedtem 10 évet minimum.. Anyám szerint folyamatosan csak panaszkodom es nekik sem jo ezt hallgatni. Illetve, hogy akkor minek kellezz nekem gyerek... Pláne 2...az ikrek spontán módon fogantak, es nem fogok megolni ket gyereket, de egyet sem na mindegy. Mindennap azt várom hogy mikor lesz már könnyebb de ez nekem csak nehezebbnek tűnik..
2018. márc. 23. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Pedig tényleg át kellett volna gondolni ezt a gyerekvállalást. Nem lehetett egy márka harmonikus kapcsolat, ha gyerekek 2 hónapos korában szét mentetek.


Igazából nem tudom milyen választ vársz. Ez egy ilyen időszak, majd nőnek és nem kész ilyen jellegű gondod velük.

2018. márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudok hasznos választ adni, csak kitartás kívánok!
2018. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Több optimizmus, életkedv esetleg?
2018. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Kitartást! Ahogy nőnek könnyebb lesz! Addig próbáld anyukáddal megbeszélni a helyzetedet.Ha úgy érzed egy kis szabadidőre van szükséged, vigyázzon rájuk 1-2 órát amíg kikapcsolódsz néha. Több tanácsot sajnos nem tudok adni, de az idő segíteni fog.
2018. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Mindenkinek nehéz, ikrekkel pláne. Szerintem az hogy tudsz vezetni járni, azt nem sok anya teheti meg baba mellett, mert sokaknak semmi segítsége nincs, örülj ennek inkább, mert bocs, de, amit írtál az valóban kissé hisztérikusnak tűnik, anyukádnak talán igaza van. Ettől függetlenül megértelek, de ez mindenkinek ilyen, később jobb lesz.
2018. márc. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Lesz, nem kell sajnáltatni magad. Ne haragudj hogy ezt írom, de írod hogy állsz vezetni meg kutyát sétáltatni. Én is egyedül nevelem a 2,5 évesem 2,5 év alatt még soha 1 percre nem tudtam elmenni sehova nélküle mert nekem nincs ott nagy szülő aki segítene. Úgyhogy még igazán szerencséd is van. Ahogy nőnek majd könnyebb lesz, inkább örülj hogy van két egészséges gyereket.
2018. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha nagyobbak lesznek jobb lesz? Kétlem. Jön majd a mindent leszedő, folyamatosan kúszó- mászó, egymást püfölő korszak. Utcán fogni kell a kezüket, még az orrodat se tudod megvakarni ha viszket. Gratulálok a gyerekek apjuknak. Mocsodék.
2018. márc. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként abból a szempontból szerencsés vagyok, hogy anyukám segíteni tud es szívesen csinálja. Mindössze nem látom a fényt az alagút végén, lehet sajnaltatom magam mások szemében tűnhet így is. De nem nagyképűsegbol aki nem nevelt ikreket fogalma sincsen milyen nehéz, ha sírnak nem tudom őket egyszerre felvenni, pedig nem akarom, hogy sírjanak, es csak kézben nem teszik ha éppen kiborulnak valamin. Nem éhesek nem szomjasak, nem fogzanak meg, ezektől is félek, mármint fogzas, kuszas mászás, rettegek mi lesz hogyan oldom meg. Az igazsághoz hozzá tartozik hogy nem életben akarom őket tartani hanem azt szeretném ha boldogok legyenek, nyilván egész nap sírhatnanak a kiságyban mert ott biztonságban vannak en meg teszek veszek akkor egész nap, de nalam ez nem megoldás nem tudom velük megtenni, igy egedz nap korbe ugralom őket. Egymással nem foglalkoznak meg szóval nincsen ilyen hogy el játszanak egymással még. A gyerekek apja no comment kategória de igaz ezzel az en jelenlegi mindennapjaim nincsenek megoldva hogy ot szidom. Anyám mondja hohy akkor adjam oket bölcsibe es menjek dolgozni. De két 6 hónapost? Embertelennek tartanám. Miközben bölcsit javasol a helyemben a gyerekeket nem bizna az apjukra par orat sem... De vadidegenre meg igen? Oke ok elvileg szakemberek, de anno anyam is ment ertem ugy a bölcsibe hogy éppen a gondozóno szidott es kiabalt velem hogy miért sírok.... En nyilván nem emlékszem de nem akarom ezt a gyerekeimnek meg ha az a gondozóno már nem is ott dolgozik mindig vannak ilyenek...
2018. márc. 23. 09:21
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Az én fiam is fél éves, bár egyedül van de ugyanilyen mint a te gyermekeid. Gondolj arra, hogy minden elmúlik, a rossz is. Gondolj bele milyen volt 3 hónappal ezelőtt, csak képzelem, hogy sokkal nehezebb. Vagy hogy mennyi mindenen vagy már túl velük. Elhiszem, hogy nagyon stresszes ismét a szüleiddel lakni, de most már te is anya vagy vagyis pontosan tudod mit érez anyukád, csak gondolj bele te mit éreznél, ha a te gyermekeiddel történt volna ez. Esetleg keress a környéken programokat amikre a babákkal is járhatsz. Babaklubbok, tornák, ringatók. Ezek az élmények nekem rengeteg erőt adnak. Ha úgy érzed nincs kivel érdemben megbeszélned a téged ért veszteséget(jövőkép összeimlása, párod elmenetele) akkor pedig ne félj/szégyellj szakembertől segítséget kérni. A lehetséges depressziódnak ne a gyerekeid igyák meg a levét. Bátorság kell nem megölni(ahogy te fogalmaztál) egy gyereket, de a kitartás és erő a felnevelésükhöz kell igazán. Sok sikert és boldogságot kívánok!
2018. márc. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Figyu..kb masfel eves koruktol lesz konnyebb, a java meg hatravan. Kicsit orulj h anyukad segit ugyanis egyedul lenne csak igazan pokoli.

Ne "rohanj haza" ha sirnak a babakocsiban! Legyetek kint minel tobbet. Jobb idoben tudod oket szabadban etetni, pelenkazni is. En egesz nap kint voltam vele. Vihetsz takarot, rendszeresithetsz kinti jatszoszonyeget is. Nem kell megijedni egy kis sirastol, minden baba sir neha, majd abbahagyjak. En tavaly delelottonkent letaboroztam a kornyekunkon levo szep kis jatszoteren, es orakig, volt hogy delutankg ott voltunk. Persze ez nyaron volt, de nemsokara jonnek a melegebb tavaszi napok, azokat is ki lehet hasznalni.

2018. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!