Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megéri gyermeket vállalni...

Megéri gyermeket vállalni egyedülálló nőként vagy a családi összképért inkább egy langyos házasságban szülni?

Figyelt kérdés

Harmincon túl melyik jobb választás a nő és a gyerek számára?

- egyedülálló anyaként gyereket vállalni masszív anyagi háttérrel. A segitség a takarítónő és a babysitter lenne.

- megházasodni és gyereket vállalni egy langyos házasságban amit csak a családi kép és gyerek érdekei tartanak össze.



2018. ápr. 2. 20:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem kb mindegy. Ha a gyerek szeretetben nő fel, ami mindkét esetben lehetséges, akkor rendben lesz.
2018. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%
Én pl. olyan férfivel vállaltam gyereket, akivel nagy volt a szerelem. Nem fellángolás, régóta együtt éltünk már. Aztán mégis egyedül maradtam a gyerekkel. A nővérem szintén elvált, és rengeteg 30-as nőismerősöm is. Az oviban kiscsoportban csak én és egy másik anyuka voltunk egyedülállóak, mire a gyerekek 3. osztályba mentek, már a szülők 30-35 %-a elvált volt. Szóval semmire sincs garancia. Ja, én egyébként azóta újra férjhez mentem, és boldog családként élünk.
2018. ápr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Nagy különbség van aközött,hogy valaki szaporodni akar mert rágja a biológiai ösztön,vagy normális értékrendet akar mutatni a gyerekének és nem kapásból a csonka családra törekszik,pusztán azért mert nem tud összehozni egy tisztességes kapcsolatot.

A "kiélem magam 38 éves koromig,aztán majd fogok valakit" mentalitású nők szoktak összehozni pánikgyereket a parkolóban,mert addig nem volt igényük egy megbecsülésen alapuló kapcsolatra ami korlátozza a szabadságukat,utána pedig már nem kellenek senkinek,mert a családcentrikus férfiak már a másodikat tervezik a feleségükkel.

Ez van.

Apakép nélkül tervezni gyereket nem jobb,mint pénz nélkül.

2018. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

Hozzá tudok tenni az utolsóhoz, én csak olyanokat ismerek, akik 38 felett gyorsan "direktvéletlen" teherbe estek egy minden esetben kifejezetten jómódú férfitól. Megpróbálták együtt, hátha alapon, de egy se akar egyedülálló anya lenni, inkább minden nap orditanak az eltérő nevelési és kapcsolati elvek miatt.


Ha húztam volna 38ig a gyerekvállalást, akkor egyedülálló anya lennék inkább, szereznék 2 jó keresztszülőt és barátokat, akik aktívan részt vesznek a gyermekem életeben. És persze mellette is keresnék társat.


A gyereknek fix emberekre van szüksége, tökmindegy, hogy azok hol élnek.


Biztos nem temetném magam az utolsó 30 évre, lemondva a romantikus érzelmekről és szexről boldogságot színlelve. Arról nem is beszélve, hogyha a gyerek 3 éves kora körül mégis betalál a szerelem, a gyerek elveszti azt az állandó embert, akihez hozzászokott.. és jönnek a 3as felállásból adódó viták.


Ha egyedül vagy vele, nincs egy harmadik, aki tönkrevágná a dolgokat és szítaná a viszályt.


Én nem építenék a gyerekem köré hamis és instabil várat. Milyen példát mutatnál te? Szeretnéd, hogy a gyereked a helyedben így cselekedjen? Mert én nem. Nem akarnám, hogy mártír legyen, aki beáldozza a boldogságát.


Persze egyedülálló anyaként máshogy látom.. szerintem a gyermekem élete boldog, sok emberre számíthat és nagyon szeretjük. Persze ideálisabb lett volna egy csodás pár és apa mellett az egész, de lényegesen többet nyert így, mintha valakivel lennék, akit nem szeretek(utasítottam vissza ilyen kapcsolatfelkérést).


A napjaink nyugodtak, kiegyensúlyozottak és jó hangulatban telnek, és ami a legjobb, nincs bennem szálka, frusztráló dolog, amièrt engednem kell egy általam nem szeretett személy nevelési elvének.


Minden héten történik valami, amiért örülök, hogy egyedül én döntök. Legutóbb pont cipőt vettem a gyereknek, mire kaptam egy olyan megjegyzést, hogy egy 15 kilós gyereknek nincs szüksége minőségi(középkategóriás 7 ezer forintos bőrcipőcske) cipöre. Csak mosolyogtam és megvettem a cipőt, amit akartam, és elöntött a boldogság, hogy egy idiótat sem kell meggyőznöm arról, miért jó az, amit gondolok.

2018. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én inkább egyedül vállalnék gyermeket, mint egy nem őszinte házasságban.
2018. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!