Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik a 7 hónapos babád...

Hogy telik a 7 hónapos babád napja?

Figyelt kérdés

Hány órát alszik egy nap összesen? Hányszor alszik napközben és mennyit? Mikor fürdik? Mikor van a kóstoltatás és mennyi ideig tart?

Ezek érdekelnek leginkább, de persze minden mást is szívesen veszek ha leírod.



2018. ápr. 6. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

7 hónapos és 1 hetes :)

Reggel 6-7 közt kel (elsős nagytesója van), szopizik, fent van kb. 9-ig. Nem órára alszik vissza, ha tovább is fent van, kap tejpépet tízóraira.

Elalszik legkésőbb 10 körül, ebédig kb. 2 órát, néha többet.

Felkel, szopizik, kis játék (mászik és feláll már, mindent felfedez), aztán ebéd. Eszik már sokmindent, nem válogatós, imád enni.

Délután séta - nagytesóért suliba vagy csak babás ismerősökkel, vagy vásárolni, vagy Mamáékhoz.

Délután 4-5 körül uzsi, gyümölcs. Legtöbbször üvegeset kap, mindet szereti.


Este már nyűgösödik, délutáni alvása max. 1 óra és nem mindig ugyaakkor. Általában séta közben de újabban sétánál nézelődik a kocsiban. Este későn alszik el, 8 körül tejpép, majd játék, és 9-től altató szopizás. 10 felé alszik el újabban, néha f11. Pár hónapja ez éjfél volt. Délután nagyon felspanolja magát mert a 7 éves bátyus hazajön, és bolondozik neki, meg játszik vele rengeteget estig.


Picike, 7 kg, de tömör hurkás kislány :) Szinte mindig jókedvű ezért nagyon könnyű vele a nap :) Mindenre van időm, délelőtti alvása alatt összedobom a lakást és még tanulok is (jogsit csinálok) vagy hajat mosok, lakkozok. Férjem hazaér 4-6 közt valamikor, onnantól ő is segít pl. mosogatás. Főzni kb. 2-3 naponta szoktam naagy adagokat, így nem kell minden nap ezért több idő jut magunkra a babával.

2018. ápr. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na a fürdést kihagytam :) :) Fél 8 körül szokott, a nagytesó után, imád pancsolni.
2018. ápr. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pont hét hónapos. Külföldön élünk, amennyit itt olvasok, nálunk elég mások az ajánlásokról - szokások, de azért leírom:

Eddig nagyon jó alvó volt, most már csak kétszer alszik kb egy hete. délelőtt másfél, délután két órát. Fürdeni csak minden harmadik nap szoktam (érzékeny a bőre), amúgy csak nedves törlés, ahol koszos. Így a fürdés nem is az esti rutin része, kora délután szoktuk, mikor a párom hazaér. A hozzátáplálás nálunk blw rendszerben megy, tehát igény szerint szopizik, és amikor én eszek, ő is hasonló ételeket kap, darabokban, amit maga rágcsál az ínyével, mivel foga meg nincs.

2018. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. babám 7 hónaposan kezdett nappal jókat aludni. 3x aludt, az utolsó maradt fél óra, de a többi átlag 1,5. Viszont elkezdett korábban kelni reggel, 5-6 között. Kóstoltatni délelőtt kezdtem, ő gyors evő, nem tartott sokáig. Ekkor váltottuk ki az első étkezést. 7-kor fürdettem utána aludt. Kb 3,5 óra nappali alvás + kb 10 óra éjjel persze voltak eltérések a napok között.


2. babám 3x fél órát aludt nappal éjjel meg kb fél 7-től reggel fél 7-ig. A kóstoltatás vele se tartott sokáig, mert pár kanálnál többet semmiből sem evett 8 hós korig. Délelőtt kóstoltattam.

2018. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!