Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mingyárt 1 éves kislányom le...

Mingyárt 1 éves kislányom le van maradva a korához képest? A ti babátok miket csinált ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Most 11 hónapos és 1 hetes.

Itt olvastam hogy más ennyi idős baba miket csinál és hát csak ámulok. Persze tudom hogy nem szabad összehasonlítani őket csak kíváncsi vagyok.

Eddig 3 foga van.

Beszélni még nem nagyon szokott csak azt mondja hogy Mama, meg néha hogy Baba. De gagyogni szokott, bár nem sokat.

Állni már több hónapja áll, de nagyon ritka ha az ágy mellett lépegetne.

Amúgy nagyon okos, értelmes kislány. Pogácsát azt süt, tud csíp csíp csókazni, integetni és puszit küldeni.

76 cm és éppen hogy 8kg.

Nagyon rossz evő, szinte semmit nem eszik (tényleg szinte semmit sem, inkább csak csipet, a húst meg egyenesen utálja, csak a virslinől eszik pár falatot).

Egésznap intenzíven foglalkozom vele. Valamit rosszul csinálok vagy csak szimplán lustább baba?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2018. ápr. 27. 14:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát, az én fiam 15 hónaposan kezdett járni önállóan, és a 2 éves státuszon 6 db szó volt a szókincse.


SZóval 11 hónaposan ne legyenek óriási elvárásaid.


Nekem megvolt az anya taníts engem könyv, azt néha elővettem úgy ellenőrzés gyanánt, hogy mit kellene tudnia. És megnyugodtam, hogy kb tudja.

Meg a kiskönyvet néztem, hogy mikor mit néznek. Azt is szinte mindig tudta. Úgyhogy nem paráztam.


Most 5 éves, okos gyerek.

SZóval nem kell annyira "intenzíven" foglalkozni vele, a szabad játék sokkal jobb.

2018. ápr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Teljesen renben van
2018. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Semmi baj nincs ezzel. Nekem a fiam 11 hósan indult el, viszont nem tapsolt, nem pápázott, puszit se küldött, sőt, nemmel kellett válaszolnom 1 éves korában a mutogatásra is, mármint nem is mutogatott. Mindezt bepótolta 1-2 hónap alatt, még az első szavát is 14 hónaposan mondta ki, viszont azóta se indult be úgy beszéde, ahogy az orvos várná, pedig már 2,5 éves.


Járni ráér 18 hónapos korig a lányod.

Nekem a második babám (kislány) se fog járni 11 hónaposan, most 10, max néha lépeget oldalazva, de nem baj ez. Az 1 éves státuszon talán a kapaszkodva lépegetés az elvárás, ha jól emlékszem, önállóan nem kell még. (Szavakat mondani sem...)

2018. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

11 honapos az én lányom is. 1 szót mond: nem, de nem erti mit jelent. Nem jár,csak áll. Nem kell többet tudniuk :)

Ha mast is akarsz, akkor az anya tanits engem konyvbol tanithatsz neki dolgokat, ezek fejleszto jatek otletek. :)

2018. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Egy hét múlva lesz 11 hós a fiam.

Mászik.Térdepel.Feláll, lehajol, ma már le is gugolt és úgy állt fel.Magától 10 másodpercig áll kb.Bútorokba kapaszkodva megy.

6 foga van.Sokat eszik.Integet.Gagyog, halandzsázik.Tapsol.Próbálja utánozni a mutogatós mondokát.

Kb. Ennyi.

A nagy lányom 9 hónaposan önállóan járt, egy évesen kb.10 szót mondott.

Nagyon nem egyformák a gyerkőcök.

2018. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen normális ütemben van a lányod. A fiaim másfél évesen lettek csak válogatósak, ez egyik már egy évesen szaladt, a másik csak másfél évesen, foguk talán több volt, de csak 2 ill. 2 és fél évesen kezdtek beszélni - és még ők is benne voltak a normálisba na meg szépek és okosak :)
2018. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

A pogácsát sütött úgy értettem hogy ha énekelem neki a dalocskát akkor tapsol :)

A könyvet pedig megrendelem. Még egyszer köszönöm :)

2018. ápr. 28. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!