Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a páromnak barna, nekem...

Ha a páromnak barna, nekem zöld szemem van, akkor a kisbabánknak milyen színű lesz a szeme?

Figyelt kérdés
A párom szüleinek barna, az én szüleimnek kék szeme van, ha ez számít valamit.
2018. máj. 5. 22:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkinek barna a szeme. Csak egyféle színanyag van, ami az íriszt megfesti. A mennyisége dönti el, hogy valakinek zöld, kék, stb. lesz-e a szeme. Ezért nincs kőbe vésve a szemszín öröklődése úgy, mint pl. a hajszíné.
2018. máj. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Hat, ha a parod homozigota barna (amire eleg nagy esely van, tekintve, hogy az o szulei is barna szemuek, de ezt biztosra nem lehet megmondani), akkor 100%, hogy barna szemu gyerekeitek lesznek. (vagy hazel) (max. Mutacio eseten nem, de az ritka nagyon)

Ha a parod heterozigota, neked megzoldeskek szemed van, amire szereted azt mondani, hogy valodi zold, de valojaban nem az, akkor nagyjabol 50-50% eselyetek van barna(es hazel)-kek szemu gyerekekre, minimalis esellyel zoldre.

Ha viszont azok koze tartozol, akiknek tenyleg zold szemuk van, es a parod heterozigota, akkor kb. 50% esely a barnara, 25-35% koruli a zoldre, es 15-25% korul a kekre.

Viszont a genetika sokszor nagyon kiszamithatatlan. :)

2018. máj. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is ez a felállás, én barna szemű, barna szemű szülőkkel, a férjem zöld szemű, zöldes szemű szülőkkel ( anyukája inkább hazel). A nagymamám kék szemű, mindig kék szemű utódokra vágyott, de a két gyereke, 5 unokája és első dédunokája is barna szemű lett. Aztán megszülettek az én gyerekeim. Nagyon szép zöld szemük van, bár különböző árnyalatúak. A nagymamám teljesen oda volt, mert neki a zöld is kék, lényeg, hogy világos. A harmadik gyermekünk viszont barna szemű.Érdekes, mert egyébként a bátyja kolónia, csak a szemszín nem stimmel.
2018. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Bátyja klónja. Autocorrect.
2018. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
Én sötét bőrű és szemű vagyok a férjem szökés barna zöld szemmel(szülei kék és barna szemüek) testvérei egyik kék a másik barna szemű. Gyerekeink az első total sötét barna meg az enyém el is sötétebb, a második kék szemű volt 3-4 hoig aztán barna lett és a harmadik gyermek kék szemmel született és még világosabb lett most már 16 hős sztem nem fog változni. Most várjuk a negyedik babát és nagyon kíváncsi vagyok hogy mit fog örökölni :)
2018. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
41%

Nekem zöld szemem van.

Apának barna.

1. Gyerek kék szemű

2. Barna

3. Barna.

2018. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

A szemszínt elég sok gén befolyásolja, így nem lehet olyan pontosan tudni, mint pl. a vércsoportnál...


Anyukám szeme barna (ott mindkét szülőé barna), apukámé kék (ott a nagyapámé barna, nagyanyámé kék), az enyém meg zöld, az olajbogyóhoz hasonló árnyalatban (kicsit szürkés és kicsit kékes beütéssel). Szóval ennyi.

2018. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%

Nalunk a szuloknel/nagyszuloknel ugyanez van. Lett belole 2 sotetbarna (az egyik Én vagyok) es 1 vilagoszold szemu gyerek (a tesom, neki áttetsző világos zold szeme van, de bizonyos fenyekben keknek nez ki).

Az en parom is sotetbarna szemu, es most figyelj: a mi gyerekunk is vilagoskek szemu lett. Ket sotetbarnanak. Ennyit szamitanak a nagyszulok/dedszulok.

2018. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%
Nekem kékeszöld, férjemnek barna, anyósnak kék, apósnak barna, anyu barna, apu kék, tehát visszamenőleg is vegyes. A fiamnak barna, a lányomnak kék szeme van.
2018. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
37%

ma 12:40 Nem ennyit számítanak a nagyszülők, hanem mindketten heterozigóták vagytok, így 25%-os eséllyel lehetett kék szemű gyereketek.


Pl. egy kék szeműnek hiába vannak barna szemű szülei, ha neki kék szeme van, akkor nincs "barna génje", amit továbbadhat a saját gyerekeinek, csak kék.

2018. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!