Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a páromnak barna, nekem...

Ha a páromnak barna, nekem zöld szemem van, akkor a kisbabánknak milyen színű lesz a szeme?

Figyelt kérdés
A párom szüleinek barna, az én szüleimnek kék szeme van, ha ez számít valamit.
2018. máj. 5. 22:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Apának tiszta kék, anyának sötétbarna volt, nekem kékeszöld lett.


Párom anyukájának kékes, apukájának sötétbarna, neki meg zöldesbarna, a húgának és öccsének sötétbarna.

2018. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Annak, aki nem hiszi el, amit írtam: itt egy tudományos cikk, amiben leírják, hogy a szemszín öröklődése nem olyan egyszerű, mint korábban gondolták, mivel több gén is részt vesz benne. Tehát pl. két kék szemű szülőnek is lehet barna szemű gyereke (még ha nagyon ritka is).

"Researchers used to think that eye color was determined by a single gene and followed a simple inheritance pattern in which brown eyes were dominant to blue eyes. Under this model, it was believed that parents who both had blue eyes could not have a child with brown eyes. However, later studies showed that this model was too simplistic. Although it is uncommon, parents with blue eyes can have children with brown eyes. The inheritance of eye color is more complex than originally suspected because multiple genes are involved. While a child’s eye color can often be predicted by the eye colors of his or her parents and other relatives, genetic variations sometimes produce unexpected results."

[link]

9-es

2018. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!