Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell fiùs anyukának lenni?

Hogyan kell fiùs anyukának lenni?

Figyelt kérdés
Mindig is lányos anyuka akartam lenni. Van is egy kislànyom, de szinte biztos vagyok benne, hogy a második gyermekem fiù lesz. (Próbàlkozos időszakban vagyunk.) Kicsit ettől meg vagyok ijedve. Kislányommal csupa lányos dolgokat csinálunk. Sikítunk, kényeskedünk, nagyokat nevetünk, hajakat csinàlunk, imádjuk a szines cuccokat, a szép ruhákat, a virágokat. Persze a fiamat is imádni fogom, de mit lehet egy kisfiùval csinálni, a kisautózàson kívül?
2018. máj. 29. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Építőkockázni, homokozni, fogócskázni, bújócskázni, mesét olvasni, együtt fözni, takarítani. Pl a fiam 3 éves és sikítozni is szokott sőt játékbabakocsit is szokta tologatni, meg a hajamat is meg szokta csinálni. De ezeket a nővérétől látja.
2018. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Sikítani, nagyokat nevetni, színes cuccokat, szép (vagány) ruhákat szeretni fiúval is lehet.

Meg autózni, bírkózni, futni, biciklizni, szivacskardozni, trambulinozni, hajat zselézni stb...


Gondolom még ovis a lányod. Akkor a hajfonáson kívül ugyanazt (bár a fiam most kezdte el kérni, hoyg zselézzük be). Ilyenkor még nem igazán különülnek úgy el a fiús-lányos dolgok. És én kényeskedni a lányommal sem kényeskednék, ha az lenne. De ha te szeretnél, a fiaddal is teheted.


A legjobb dolog fiús anyának lenni (5 éves a fiam).

Amúgy meg nem biztos, hogy fiad lesz.

2018. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

"de mit lehet egy kisfiùval csinálni, a kisautózàson kívül?"


Ugyanazt, mint a kislánnyal, kivéve, hogy nem teszel színes gumit a hajába. Ennyi.

2018. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Amint lesz egy fiad, megtudod. Nekem egy fiam van, és anyukám mindig azt mondja, hogy ahányszor rámnéz, irigyli azt az imádatot, ami sugárzik a gyerek felé, és amiről tudja, hogy ő sosem érezhette, mint (2) lányos anya.


Amíg nem volt fiam, sosem értettem, hogy lehet a saját gyereknek azt mondani, hogy "szerelmem". Most nem értem, hogy ez miért is lehet furcsa bárkinek, hogy az. Mert az.

Amint meglesz, rájössz ;)

2018. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Sikítás meg a kényeskedés csak nekem negatív dolgok?

Amúgy én kislányként autóztam, dinóztam, legóztam, imádtam a világűrt, mesét néztem, fára másztam, fogócskáztam, bújócskáztam stb. Ezeket mind lehet nemtől függetlenül csinálni.

2018. máj. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

De miért kell szegény kislánnyal csak "lányos" dolgokat csinálni?


Sose homokoztatok, bújócskáztatok, nem csúszdázik, mászókázik, nem épít?

Nincs biciklije, motorja, rollere?

Nem pocsolyáztatok soha eső után?

Nem vizsgáltátok meg a bogarakat, terméseket is a virágok mellett?


Ezeknek nemtől függetlenül része kellene lenniük egy kisgyerek életének.

2018. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Két fiam van, nekem meg az lenne fura hogy mit játszak egy kislánnyal ??? :)

Nyilván nem fonod a haját, de ha van neki sok és hosszabb azt is tudod fésülni vagányra ha akarod. Kicsit rosszalkodósabban, bátrabban elég ha játszol vele majd.

Amúgy a fiúkat is érdekli a babakonyha, sőt az enyémet még a vasalható gyöngy is.... Persze más a színválasztás, nem a rózsaszín a kedvenc :) de egy fiúval is lehet rengeteg mindent játszani, pont mint egy lánnyal. Társasjáték is ugyanúgy mehet pl labirintus, jenga, ezek nem függenek attól, hogy fiú vagy lány. Legoból nyilván nem a Freinds kategória, hanem a ninjago a menő :)

Szerintem belejössz majd, adódnak majd a helyzetek és teljesen természetes lesz minden. Én imádtam a favonatozást, IKEA tesco ilyesmi helyeken vannak a fa sínek, vonatok, óriási készletünk lett a végére, már kinőtte, na de nemrég született a kisöccse, szóval ismét játszatok majd ilyet :)

2018. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Első gyermekem lány, a második fiú, mindkettővel ugyanazokat játszuk, bár a lány sokkal jobbam szeret focizni és kosarazni, mint a fiú 😅


Épìtőkockázás, rajzolás, gyurmázás, kirakózás, amióta picit nagyobbak társas...

Nem csak sikítozni lehet..

2018. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valóban kimaradt, hogy a kislányom még csak 1 éves, de egyesek milyen bunkók itt. Szoktunk viccből sikítozni, meg kényeskedni, mert még nem tud beszélni és most próbálgatja a hangját. Csak kisfiùval nekem ez furi lenne! Persze hogy szokott homokozni, van kismotorja is, de mindent nem sorolhatok fel. A normális válaszokat köszönöm. A megmondó embereknek meg gratulálok, hogy itt élik ki magukat, és örülök, hogy ti tökéletes szuper anyukák vagytok!
2018. máj. 29. 14:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha írtad volna, hogy 1 éves.

Szerintem ebben a korban a szines hajgumikon kivül szinte ugyan az.

De amúgy alakul magától.

2018. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!