Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldjátok meg a takarít...

Ti hogy oldjátok meg a takarítást, főzést, rendrakást gyerek (ek) mellett?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 17:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%
Amíg kicsik voltak a gyerekeim, akkor vagy a járókában, ágyukban voltak, vagy velem a konyhában stb. Hozzászoktak, hogy egyedül is elfoglalják magukat. A játékokat együtt raktuk el minden étkezés előtt. A felnőttek pedig nem hagyták szanaszét a cuccaikat.
2018. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
66%
Minden reggel megcsinálok egy-két apróságot még mielőtt elindulok dolgozni (pl. kipakolom a mosogatógépet, amit előző este lefekvés előtt készítettem be). Amit lehet elintézek ebédszünetben (szerencsére belvárosban dolgozok). Hétköznap este olyat főzök, ami hamar elkészül és próbálok 2 napra való adagot készíteni. Valamennyit minden nap takarítok, nincs benne rendszer, mikor mire van szükség. Nálunk a rendrakás a legnehezebb. Túl sok cuccunk van a lakás méretéhez képest.
2018. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%
Egyedül? Sehogy.. a párom bár sokat dolgozik, igazi család apa, amikor ideje engedi kérés nélkül kiviszi a szemetet, elmosogat, porszívóz, törölget. Persze ezek mellett ő is és én is kikapcsolódunk, bár még csak 1 gyerek van, 1 éves, de születése óta így van. Megosztjuk a házimunkát és minden mást is.
2018. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén ez a legkönnyebb része nekem. Minimális dolgaink vannak. Rengeteg játéka van a fiamnak de mindig csak annyi lehet elől ami belefér egy dobozba. Azokat ő pakolja össze minden este alvás előtt és a nappali alvás előtt is. Porszívózás naponta, vagy 2x naponta akár. Akkor főzök amikor alszik. Nem nehéz csak mindinnek meg kell hogy legyen a helye, és meg kell szokni mindenkinek hogy mindent a helyére rakunk használat után, nem pedig ott hagyjuk ahol van. 23 hónapos a fiam.
2018. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%
Az én fiam 3 éves.Szerencsém van, mert férjem munka után gyakran elviszi vagy levegőzni, vagy mamához átmennek ( közel lakik.)Ekkor csinálom a veszélyesebb, nagyobb munkákat. Pl.vasalás.Az egyszerűbb házimunkákban szívesen "segít" a fiam:-) Pl. együtt felsöprünk, bepakoljuk, elindítjuk a mosógépet.
2018. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
Egy éves múlt a kislányom, a porszívózást felmosást reggelente csinálom mielőtt felkel (nem hajnalban kelő típus). Főzni, mosni, teregetni, hajtogatni, port törölgetni, osogatógépet ki-be pakolászni, rendet rakni tudok úgy, hogy ott van. Amit nem lehet (ill. nem merek) a jelenlétében (pl erős vegyszeres takarítás, vasalás) azt akkor csinálom, mikor alszik délután. Nem szokott kosz meg kupi lenni nálunk, de ha valami átcsúszik másnapra nem dőlök a kardomba most már. Eleinte rá voltam feszülve, hogy ugyan olyan (múzeumi) rend és (patikai) tisztaság legyen, mint a baba előtt de kicsit muszáj engedni. Ősszel érkezik a kistesó, akkor kicsit nehezített lesz a pálya. Szerintem a főzés helyett egy ideig rendelni fogunk, a többit majd megoldom. :)
2018. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
58%
Amikor alszik, játszik a járókaban, vagy az apukájaval. Illetve apukája is segít ha itthon van.
2018. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén kész káosz. 😅 10 hós a fiam és születése óta retteg a porszívótól és ahogy nő egyre rosszabb,de úgy vagyok vele egyszer csak megszokja. Most viszont vagy a párom sétal vele vagy én és addig zajlik a porszívózás vagy a nagyiék egy emelettel lejebb laknak és rájuk bízom,ha sehogy nem megy akkor ott a seprű ideiglenesen. Akkora káosz soha sincs,hogy nagyon nagy takarítást kéne végezni. Ha nem lenne segítségem valószìnű kénytelen lenne elleni a kiságyába és megszokni. Viszont egész jól eljátszik néha akár fél órát is na olyankor csinálom a hajtogatást ilyeneket még segít is persze széttúrni. 😆 A főzést úgy oldom meg,hogy este előkészülök másnap már csak fel rakom főni,ha úgy van. A nagyobb takarítást portörlést, ablakpucolást stb. mindig segítséggel,mert ugye vegyszereket fújkálok ide oda szóval addig valaki sétál vele. Nem egyszerű és gondolom több gyerekkel még nehezebb szóval minden elismerésem a több gyereket gondozó anyukáknak.
2018. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
23%

3 éves a fiam és még mindig nem tudom megtartani a rendet, mert senki nem törekszik rá. A férjem segít, de nem egy tisztaságmániás. Hármunkra hamar összegyűlik a mosatlan edény, így már főzni sincs kedvem (mondjuk nem is szeretek). Amúgy sz"r beosztású a lakás, minden útban van, mindenhol pici egérlyuk helyek, nem igazán lehet kihasználni a tereket, így minden útban van és van egy rahedli felesleges kacatunk (férjemé), amiket mindig próbálok kidobálni, de pl. a férjem a barkácskészletét mindig szanaszét hagyja, hogy itt egy csavarkulcs, ott egy töltő stb. Ettől kész vagyok és hiába rittyentek olyan rendet, hogy enni lehetne a padlóról és minden el van pakolva, akkor ketten együtt estére káoszt csinálnak, így feladtam. B"szok rá, ott áll a mosatlan edény, csak akkor mosom el, ha már leborul, wc-t sem pucoltam, mert a gyerek állandóan szó szerint a seggemben van. A konyhaasztalon minden van, csak étel nem, mert az van a központi helyen és mindenki oda pakol, nekem meg már elegem van.


Amíg pici volt a gyerek, azért nem tudtam, mert állandóan rajtam lógott volna (cicifüggő, hasfájós), átlagosan 17 órát volt fent és a maradékban aludt 10 percekre leosztva, így mellette nem lehetett takarítani. Egyedül csak néha játszik el, ha agyon verem akkor sem, mert ilyen habitusú, hogy csak anya-anya vegyem fel! Rossz evő volt világ életében, az a tipikus fény evő, így még a főzésben sem volt pozitív élményem, még jobban utálok.


Amúgy utálok ott lakni, ahol lakunk, valszeg ez is rátesz egy lapáttal a hangulatomra és a kedvemre.


Szóval nekem inkább az a bajom, hogy habár rendet teszek, de sz"r a lakás beosztása, nincs hely, két kis lyuk szoba, ahova pakolni nem lehet, gyereknek nincs külön szobája, mert kell a munkaszoba, így félig a hálóban, félig az amcsi konyhás nappaliban (ami a legnagyobb baromság, amit ember kitalált) játszik a gyerek és élünk, szárad a ruha stb. mert nincs hely. Utálom. Így már nem is akarok rendet rakni, pedig rendmániás vagyok, de feladtam, mert egy szélmalomharc.

2018. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%
Van hogy eljatszik magában, vagy az apukájával, vagy a hátamon van kendőben, vagy alszik, ilyenkor. De a házimunka fele a páromé, így máris nem olyan sok.
2018. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!