Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldjátok meg a takarít...

Ti hogy oldjátok meg a takarítást, főzést, rendrakást gyerek (ek) mellett?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 17:54
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Niki Lauda, te tanulj meg olvasni és értelmezni, aztán pattogj, mint a nikkel bolha, ugyanis 16 évesen fingod nincs az életről.


Először is írtam, hogy a férjem nem keres sokat (nem sikerült a zárójeles részt elolvasni), de mégsem egy tök vakaró, aki hazajön és veri a nyálát a 100ezres fizetésére, hanem segít. (Jé, nem egy gazdag ember, mégis szóba álltam vele, hűha!!! Ezek szerint ezt sem tudtad leszűrni.)


Azt meg hol az anyukád fészkes popijában olvastad, hogy nem dolgozom te szerencsétlen? Nyugi nagyfiú, dolgozom.

De ha tudnál értelmezni, akkor észrevetted volna, hogy nagyrészt általánosságban írtam és példákat hoztam fel a világról, hogy pl. HA az ember 800ezret visz haza, max. akkor ugathat, hogy miért nincs rend és fitt az asszony, mivel a pénzen lehet segítséget (bejárónő, sitter stb.) venni!

Szaros 200ezerből nem lehet. Ergó, a nőnek muszáj otthon dolgoznia (mivel a gyereknevelés és háztartásvezetés is munka). Vagyis kevesebb az ideje magára, a gyerekre, mert megoszlik az idő.


Amúgy igen, egy férfire lehessen felnézni, de nem azért néz fel rá a nő, mert sokat keres, mert attól még nem lesz férfi, hanem attól, hogy kiveszi a részét a családi dolgokból. Az egy grátisz, ha egyedül is el tudja tartani a családot és nincs szüksége az asszonynak dolgoznia, és intézi a gyerekeket és a házat.

Ha viszont muszáj két ember keresete a megélhetésre, akkor a férfinek kutya kötelessége besegítenie, akár dolgozik a nő gyerekek mellett, akár gyesen van a gyerekkel.


De tudom, hogy nem vagy egy észlény, és ezekbe is bele fogsz kötni, mert nem érted, nem is várom el, hogy megértsd.


De maradj csak meg abban a hitben, hogy a pasi attól pasi, hogy a 100ezerre veri a nyálát (mert hát ő dolgozik) és rabszolgaként tekint az asszonyra (aki különben szintén dolgozik), aztán amikor pattintva leszel, akkor meg lehet majd sírni, hogy minden nő mekkora ribi.


Amúgy ha szerinted csak pár perc mosogatni, meg 5 perc kiteregetni, meg 5 perc beszedni a ruhát és elpakolni a szekrénybe (persze nem bebaszkodva, ahogy te csinálod, hanem szépen, igényesen), akkor jó lenne, ha nem csak elméletben gyakorolnád és osztanád az észt, hanem nekiállnál rendesen, mert akkor rájönnél, hogy rohadtul nem annyi idő, főleg ha többször meg kell szakítanod a folyamatot. Ebből is látszik, hogy konyhát is csak akkor látsz, amikor eltévedsz a lakásban.

2018. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Tehát, ha azt mondod, hogy a férfi hozza haza a pénzt napi 8 óra munka után. Akkor a feleség is mondhatja 8 óra gyereknevelés és háztartás után, hogy bocs, de nem etetem meg a gyereket, nem mosogatok el stb., mert lejárt a 8 óra munkaidőm? Ugye, hogy nem?

Na, mivel a nő 0-24-es szolgálatban van és készenlétben, többet dolgozik, mint a férfi a napi 8 órában.

Ki dolgozik többet? A nő! És lehet fáradt? Neeem! És ki dolgozott kevesebbet? A férfi! És lehet fáradt? Igeeen (szerinte)!


Bocsi, de érzed ugye, hogy mennyire gáz a felosztás.

2018. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

31-es :igazadmvan igy ahogy leirtad mar belatom

Sajnalom.Rajottem hogy okosodnom kell még,tanulni,hogy egy nap nekem is csaladom lehessen,akiknek persze segitek.

Nem kotok bele,nem mondok semmit csak koszonom,hogy megmutattadmmilyen a csalad.Tudom itt mindenki mostmar ez alapjan itel meg,de higyjetek nekem,tobb is van bennem ennel igazat adok mindenkinek kulonosen annak a gondoskodo csaladanyanak aki ket hosszu levelet irt

Tudom,hirtelen megvaltozott,de valami ma hatassal volt ram fel negytol fel 9-ig

Sajnalom

2018. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Utolag a 30-asnak is koszonom,igerem nem igy lesz
2018. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Amugy nem irtad,hogy dolgozol,feltetelesen irtad

2:nem tudtam hogy a 800 ezer tagja a huulyere keresi magat kornek,attol fugetlenul hogy valoban szep osszeg

3:Nekem ezek a Munkák öt percesek,es nincs bebaszkodva a ruham en mosogatok mindig es ugyanolyan szepek a tanyerok mint amikor anyukam mosogat

4:A 32 es valaszolonak is igaza van ugyebar,de en azt mondtam,hogyha a ferfi hazahozza a penzt,akkor neki a haz korul ne kell foglalatoskdnia

Azonban rajottem hogy kell,hiszen VALAKI,nagyo csunyan de felvilagositott,hogy ez a penz osszegetol fugg

Meg mindig tartom a tegnapiakat ennek ellenere

2018. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Niki Lauda, A 800ezer egy kb. összeg, természetesen nem fillérre pontosan értendő.

A másik, hogy kinek mi fér bele temperamentumilag.

Én nem vagyok mártírkodó feleség típus. Csak azért, mert otthon voltam a gyerekkel, még nekem kellett megszakadnom. Mert igenis fárasztó, még egy gyerek is túl tud tenni 3-on, ha olyan, én meg nem születtem rabszolgának, míg sokan azzá teszik magukat azzal, hogy nem vonják be a férjeiket a háztartásba és képtelenek a sarkukra állni, de közben sírnak, hogy de szr nekik.


Erre írtam, hogy mivel egyenlő felek vagyunk egy házasságban (sok házasságban sajna alá-fölé rendeltség van), segítjük egymást, akár munka, akár házimunka, gyereknevelés szintjén.

Segítséget pedig csak az tud megfizetni, aki oltári összegeket keres (sitter, heti min. 2x takarítónő, igény szerinti szépségápolás, stb.). Ezt havi 300ezerből nem lehet kihozni, de mégis van egy réteg, akinek sikerül, de ott apuka nem veri az asztalt este, hogy miért nincs rend meg megfőzve, mivel hazaviszi a alsó hangon a nettó 500ezret (plusz esetlen anyuka is dolgozik, így már van mit a tejbe aprítani) és minden kész és anyuka is kisimultabb.

A kiskeresetűeknél divat a "rabszolgatartás", ahol verik a mellüket a férfiak a havi nettó 150ezerre és elvárják, hogy kiskirályként körbeugrálja őket az asszony, ő meg csak köpködi, hogy miért nincs kész ez meg az.


Hát, mivel bennem van tartás és egyedül is el tudom tartani magam a gyerekkel, velem a férjem ne viselkedjen pökhendien, mert az már számomra nem házasság, hanem alá-fölé rendeltség. Ebből jön, hogy ha nincs pénzünk segítséget vásárolni, akkor bizony neki is be kell segítenie, ha meg gennyesre keressük magunkat, akkor meg nem kell besegítenie, mivel meg tudjuk fizetni a segítséget.


Amikor nem volt gyerekem, nekem is minden 5 percig tartott, meg szerintem majdnem mindenkinek. Most tart kb. fél órát egy mosogatás, mert mindig félbe kell szakítanom valamiért, mert mindig kell valami, mert beüti a lábát és puszit kell rá adni, mert nyűgös, mert ölbe akar jönni, mert (...). A mosást csak bedobálod, az tényleg 5 perc, de beszedni, összehajtogatni és elpakolni már nem. És a sima házimunka kiegészül a szőnyegbe ragadt gyurma kiszedésével, a filctollal összefirkált bármi lemosásával, a törött játék megragasztásával (nem egyszerű, mivel a ragasztó kell a gyereknek és ott üvölt, hogy nem kaphatja meg, rángatja a kezed, így egy 3 perces repülő szárny felragasztása lesz 10-15 perc, és idegileg felőröl a sok nyüszögés), stb.

Szóval ezért tolódik ki az 5 perc 10-30 percekre, ami idegileg felőről, mert tudod, hogy normális esetben 5 perc lenne, erre hazajön az ÁSZ-király férjed és elkezd fikázni, hogy ez nincs kész, az nem jó. Hát, bocs, de nem! Ezt tűrje még el az, akinek 6 anyja van.


Abban igazad van, hogy nem írtam, hogy már dolgozom, bocs.

2018. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Naakkor ezt tisztaztuk igy mar egyet ertunk
2018. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!