Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi korkulonbseg van a...

Mennyi korkulonbseg van a gyerekeid közt?

Figyelt kérdés

Másképp (elobb/ kesobb) vállaltad volna, vagy így volt jó?

Mi 2 évet tervezünk,de hiába próbálom egyik fülemen be, másikon ki engedni.. mindenki nyaggat h kevesebb kell, de komplikált szülésem volt,csaszarmetszessel.. ugy erzem kell meg ido,h kiheverjem , meg a szervezetemnek is kell ido, erzem..

Ti hogy vállaltátok a másodikat? Nem féltetek nagyon a szüléstől, az első után??



2018. júl. 9. 15:58
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

8 év. Igazából amikor kb. 6 éves múlt a nagy, mi már szerettünk volna tesót, de váratott magára másfél évet. Sosem terveztünk kis korkülönbséget, úgyhogy teljesen jó így. Most 11 lesz lassan a nagy, 2.5 a kicsi, nagyon szeretik egymást :) Az ilyen nyaggatóemberekkel ne foglalkozz, nem is értem, mi közük van hozzá, vagy hogy miért elvárás, hogy mindenki egy füst alatt letudja a teljes tervezett gyerekszámot.


Amúgy az első szülésem nekem is komplikált volt, párszor rezgett a léc szülés közben, hogy vigyenek-e a műtőbe, vagy se, végül nem vittek, de nehéz szülés volt. Félnem kellett volna a másodiktól, de nem féltem. Helyette sokat olvastam a szülésről, arról, hogy mi is zajlik ilyenkor a testben, hogyan tudok fejben együtt dolgozni a saját testemmel. Időben nem volt rövidebb a második szülésem sem, de egész máshogy éltem meg. Nem mondom, hogy nem fájt, jajongtam is közben néha, de mégis sokkal de sokkal könnyebb volt, mint az első.


Ha te úgy érzed, hogy még időre van szükséged, akkor szükséged van rá, kész, te tudod jobban, nem azok, akik kéretlen tanácsokat osztogatnak. Ezt tartsd mindig szem előtt, ne hagyd, hogy mások beleszóljanak.

2018. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
Köztem és az öcsém közt 11 év van
2018. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
83%
Szia, köztünk 8 és 9 év van.. Én 20 vagyok az egyik húgom 12 a másik pedig 3.. mindenki elcsodálkozott rajta és megkérdezik hogy egy apától vagyunk-e, de ez minket nem zavar😁
2018. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Szia, mi újság azóta veletek?
2019. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Szia.

19 hónapos a kisfiam, és a 2 év különbség ugrott, szerintem majd 3-4 éves korában lesz belőle valami. Néha úgy érzem egy gyerekes anyuka vagyok, máskor meg úgy h azért mégis csak jó lenne még egy gyerek, kistesó.. Nagyon nehéz volt az első év, és most is nehéz. Sajnos Nyilas a csillagejgyem így eléggé nehezen viselem h megváltozott az életem és korlátozva vagyok.

2019. okt. 16. 21:48
 26/29 anonim ***** válasza:
5,5 év. Most 6 hetes a kicsi. Hát ha nem lenne oviban a nagy, én nem bírnám. Mondjuk nekünk nincs segítségünkre. Párom este jön haza a munkából, van h már alszunk is. 3ev után éreztem azt amúgy h talán bevallalnek megegyet. Mindkét szülés tankönyvbe illő volt, beavatkozasmentesen.
2019. okt. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem 5 év van és micsoda szerencse, mert másodjára ikreink lettek. Kisebb korkülönbség esetén lehet, hogy már falra másztam volna.
2019. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 év, gyakorlatilag tökéletes. El sem tudnán képzelni már kisebb korkülönbséggel, de nem is bírtam volna.

Azt meg nem értem, hogyan nyaggathatnak egyáltalán, hogy hány év legyen a gyerekeid között.. egyrészt ahhoz sincs köze senkinek, ha nem akarnátok egyáltalán következőt, ha igen, akkor mikor és főleg olyan hülyeséget nem reklámoznék, hogy a 2 az sok. Ahogyan az, aki nyakra-főre egymás után szüli a gyerekeit, annak sem szól be senki, hogy nem kéne egy kis szünetet tartani/abbahagyni?

2019. okt. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kereken 3 év és ezt is majdnem kevésnek éreztem az elején. Előbb tuti nem akartam volna, hisz annyira pici és önállótlan volt még a lányom, nem tudtam volna vele annyit foglalkozni amennyit szerettem volna. Ő még akkor is szopizott mikor már terhes voltam. Minden jól alakult a kezdeti nehézségek ellenére, imádják egymást a picivel.🥰
2019. okt. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!