Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi korkulonbseg van a...

Mennyi korkulonbseg van a gyerekeid közt?

Figyelt kérdés

Másképp (elobb/ kesobb) vállaltad volna, vagy így volt jó?

Mi 2 évet tervezünk,de hiába próbálom egyik fülemen be, másikon ki engedni.. mindenki nyaggat h kevesebb kell, de komplikált szülésem volt,csaszarmetszessel.. ugy erzem kell meg ido,h kiheverjem , meg a szervezetemnek is kell ido, erzem..

Ti hogy vállaltátok a másodikat? Nem féltetek nagyon a szüléstől, az első után??



2018. júl. 9. 15:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%

1 és 2 gyerkőc közt 7 év, 2. és 3. közt 11 év.

Tehát most 19, 12 és 1 évesek.

2018. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
35%
Császár után 3 évet mondanak az orvosok, hogy annyi legyen 2 szülés között a heg miatt. Amúgy nem a korkülönbségtől függ, hogy milyen viszonyba lesznek egymással. Nekem 2 öcsém van, egyikkel 12, másikkal 21 év a korkülönbség.
2018. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
49%
14 éves a nagy, 8 és fél a középső és másfél éves a legkisebb gyermekünk.
2018. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

12# igazabol nem csak a viszonyuk miatt kerdezem , hanem ugy " alle zusammen":)

Koszonom szepen, h megirtatok.

2018. júl. 9. 21:24
 15/29 A kérdező kommentje:
12# nekem 1,5-2 évet mondott az orvosom. 3 évet mondott arra , mikor megkérdeztem termeszetesen mikor szulhetek?
2018. júl. 9. 21:25
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

27 honap van a nagyok kozt.

Mindketto csaszaros volt,de a masodikkal simara keszultunk,8 napot rahuztunk de nem akart elindulni.inditva lett de magasrol tett ra.igy lett az is csaszar.

Semmi problema nem volt sem a hegemmel,sem a gyerekek kozt kesobb.a nagyfiam irto jo termeszetu.

A 2. Es 3. Kozt 7 ev van.es hiaba telt el 7 ev,a hegem eppen csak kibirta,pedig 38+3 naposan volt a csaszar.

Most a 3.gyerkoc epp 27 hos,es elkepzelni nem tudnek melle egy tesot.o siman 2 emberes gyerek.nagy konnyebseg most,hogy a nagyok mar nagyok.igy most sem volt feltekenyseg,mar megertettek,hogy miert kell fekudnom,hogy szoptatom a picit,tudnak csendben lenni ha alszik es hasonlok.

Mindket valtozatnak megvannak a szepsegei es nehezsegei is.

A pici fel eves volt mikor a kozepso kezdte a sulit.reggel idore kellett menni,nem ugy mint regen az oviba a nagyobbal.

Minden reggel kelteni a picit,osszekesziteni 3 gyereket koran reggel,idoben elindulni akkor is ha szakad az eso,fuj a szel.

A 2 ev semmikepp sem nagy korulonbseg.

Szulestol nem feltem,a masodik csaszar volt a legkonnyebb.pikk pakk helyre jottem.pedig az elsovel voltak komplikaciok,9 napot voltunk bent,engem mindenki ki akart pakolni,vert kaptam....pfff...meg most is kiraz a hideg ha eszembe jut.

2018. júl. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%
A két lányom között majdnem napra pontosan 7 év lesz. Nekem ez már kicsit sok, de így jött össze. Nekem az ideális az 5év lett volna. Nem vagyok híve a kis korkülönbségnek, de aki bírja idegekkel az csinálja. Én tudom magamról, hogy nekem nem ment volna.
2018. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
76%
8 év van a fiaim között. Biztosan mindenkinek más a megfelelő, a saját határait, terhelhetőségét csak maga tudja objektíven felmérni az ember, kívülálló véleménye ilyenkor sosem releváns. Engem fegyverrel sem lehetett volna kényszeríteni rá, hogy előbb vállaljak második gyereket, azt meg különösen szeretem, mikor egyesek kijelentik, hogy mi az ideális. Mégis, kinek az ideális? Nekem? A gyerekemnek? Engedtessék már meg, hogy jobban tudjam, a mi családunknak mi a megfelelő, elvégre nem az okosok, hanem mi fogjuk felnevelni, ha az ember még nem érett meg rá fizikailag/lelkileg, akkor ugyan miért lenne az jó bárkinek? Magadra hallgass kizárólag, ha nem jött el az ideje, akkor várjatok vele, pláne, ha még fizikailag sem érzed készen magadat erre. Egy terhesség nem sétagalopp, nem szabad azért beleugrani a másodikba, mert a rokonok/ismerősök nyaggatnak vele, ilyen erős kételyek mellett biztosan hagynék még magamnak időt, aki meg zaklat, az szüljön magának, ne a te méheddel/testeddel/ lelkeddel rendelkezzen, nopláne ne akarja senki más jobban tudni nálad.
2018. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek,hogy irtatok.. arra jutottam h minimum 2éves koráig várunk..parom es enis nagyon vagyunk mar most 2.ra, de nem allunk keszen ra. Foleg én nem. Enis vert kaptam es volt komplikacio. Sirhatnekom van ha eszembejut... mar altattak el,amikor hallom h mondják ab+ver kell es tudtam meg jelezni h A- vagyok.. az orvosok lesápadtak. Szoval majdnem kinyírtak kis híjján .. ?!

Ma ujra ezzel jott apukam huga, mondtam neki..oke...de Te hordod ki,Te szulod meg es te gondozod,mert ebbe jelenleg belerokkannék.

Persze, lehet h 1 év múlva már változik a véleményünk☺☺☺☺

2018. júl. 10. 10:47
 20/29 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az első és második között 22 hónap van az első császárral született a második meg hüvelyi úton, semmi gond nem volt. A második és harmadik között meg 3 év van. Teljesen tökéletes így, bár voltak nehéz időszakok ( iszonyatos féltékenység), d e már túl vagyunk rajta, annyira összenőttek, nagyon jó testvérek.
2018. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!