Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megtudnád a szülés után...

Ha megtudnád a szülés után hogy beteg babád született mit tennél?

Figyelt kérdés
Down szindróma
2018. júl. 15. 09:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
47%

Azért ezt a betegséget nem a szülés után szokták megtudni...

De ha mégis lenne erre példa, a súlyosságtól függően, sajnos én lemondanék a gyerekről, otthonba, szakemberekhez adnám, de természetesen látogatnám, támogatnám.

2018. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Megtartanám.
2018. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén?

Félnék előre, hogy vajon mennyire súlyos eset? Vajon megáll majd a saját lábán felnőttként vagy mindvégig mellette kell, hogy legyünk?

Szomorú lennék, hogy az életünk megváltozik, valószínű sokkal több figyelmet kíván majd, mint egy normális gyerek.


De tudnám, hogy a mi gyerekünk, így nem tudnék lemondani róla.


Valószínű egy idő után már természetes lenne a dolog. Sok Down-os gyereket látok a városban és a hangoskodásukat leszámítva mindig jó hangulatban vannak a szüleikkel.

2018. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Sajnos ebben a helyzetben vagyok. Független attól eljártam minden kezelésre és mégis azzal fogadtak másnap hogy beteg a gyermekem. :(

Senki nem mondta egy szóval sem a terhesség alatt hogy bármi baj lenne.

2018. júl. 15. 11:19
 5/29 anonim ***** válasza:
40%
Én nem tudnék lemondani róla
2018. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon sajnálom, nehéz lehet!:(

Én ezt az egyet kikötöttem a páromnak ha beteg lesz a baba akkor elvetetem, és szerencsére ő is egyetértett abban hogy egy beteg gyerek sokkal több energiát és türelmet igényel mint amit mi képesek lennénk adni neki.

Ha szülés után derülne ki, akkor is örökbe adnám valószínűleg. Viszont így már biztos hezitálnék és sokkal jobban megviselne a dolog. De valószínűleg az eszemre hallgatnék és azt választanám ami hosszú távon mindenkinek a legjobb lenne, tehát az örökbeadást.

2018. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%

Feljelenteném a kórházat, ha magánorvoshoz jártam, akkor meg őt. Ezután minden létező vizsgálatot megcsináltatnék hogy kiderüljön mennyire súlyos az állapota. Vannak olyan down szindrómás emberek, akiknek alig vannak problémáik az életben,önálló életet tudnak kezdeni, családot alapítani, dolgozni stb.


Ezután felkeresném a Down alapítványt, és felvenném a kapcsolatot hasonló helyzetben lévő szülőkkel. Alaposan körüljárnám a témát, körültekintően mérlegelnék.

2018. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%
a dokik terhesség alatt nem tudnak 100%ra semmit se biztosra mondani hiába a modern vizsgálatok,a teszt se 100%ra mondja h egészséges lesz a baba,csak kis kockázatot irnak,és mondjuk 99%t,ezért fel se lehet jelenteni senkit.amugy én is hasonlo helyzetben lévőkkel beszélgetnék,tartanám a kapcsoaltot,de mivel a gyerekem,nem tudnám intézetbe adni vagy hasonlo.(nem ilyen,de hasonlo helyzetben vagyok)
2018. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
30%

Egy ismerősöm járt így, második gyerek, volt down szűrés is, orrcsont is volt, tarkóredő is, szülés után derült ki, hogy down szindrómás a pici. Nem fogja megmondani senki, hogy mit tenne, mert ebben a helyzetben lehet csak valósan dönteni. Amikor rád néz, a te gyereked akit kihordtál, nem tudom kinek van szíve (esze) lemondani róla. Bárhogy is döntesz, senkinek nincs joga megkérdőjelezni. Ha lemondasz róla, akkor sem.

Ez az ismerős család nevelgeti a babát, 1 éves elmúlt a kicsi. Szívműtéten van túl, nem indult egy nehéz műtétnek, mégis az lett. Ezt kapták a sorstól, ahogy én látom, szeretik a kicsit, próbálják a maximumot adni neki minden téren. Ha kiderült volna magzati korban, elvetetik, de így nevelik szeretetben.

2018. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Isten engem arra tanított ,hogy az a jó döntés amiben békesség van.Gondold át a 2 lehetséges döntést és amelyik felkavar ,stresszel azt vesd el .És amelyik döntés megnyugtat azt válaszd.
2018. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!