Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megtudnád a szülés után...

Ha megtudnád a szülés után hogy beteg babád született mit tennél?

Figyelt kérdés
Down szindróma
2018. júl. 15. 09:58
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Korábbi válaszoló vagyok.


Elhiszem, hogy most nehéz neked. Azt had kérdezzem meg, hogy egyedülálló vagy? Mert egyes szám első személyben írtál. Tudsz kihez fordulni a családodban? Biztosan nagyobb megnyugtatást adnak, mint mi. Már ha jó a kapcsolat. Van időd bőven átgondolni, hogy mibe csöppentél. Keress rá alkalmat, hogy nyugalomban átgondold. És hogy egyáltalán támogatnának-e vagy egyedül kellene-e felnevelned (már ha egyedül vagy?) vagy segítenének-e bármiben ha szükséged lenne rá?


Amúgy biztosan aranyos baba lehet. És szerintem már sokat mosolyogtál miatta, nem?

2018. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%

Hülyét kapnék, és beadnám olyan intézetbe, ahol tudnak vele foglalkozni.


Sajnálom, ez van, ismerőséknek is van Down-os már nagylány.


Tök jófej, csak épp apuka 2 évvel a születése után lelépett - ok, szép összeget fizet a fejlesztésekre, de fizikailag nagyon nincs ott -, anyuka nem tud dolgozni, a nagyobb tesó meg masszívan levan szarva 21 éve, és ha a szülők meghalnak, akkor mi lesz?


Megy államhoz a gyerek, mert a nővértől tök jogosan NEM várható el, hogy a nyakába vegye, mikor nem ő kért egy beteg testvért.

2018. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Norman Bates ***** válasza:
41%

Kombinalt teszt meg az uh csak 70% ra mondja meg, ill. csak kockazati erteket mond, nem egy hatarosott igen/nem.

Ha valaki 99.9% ra tudni akarja akkor ki kell pengetni a prena/nifty arat, nem szules utan otthagyni szerencsetlent....

2018. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyedül, nem kell egyedül döntést hoznom.
2018. júl. 16. 04:31
 15/29 anonim ***** válasza:
38%

Mivel en 2 honapig kb semmifele kotodest nem ereztem a lanyunk irant, valoszinuleg nem vinnenk haza. En amugy mondogattam is a ferjemnek, hogy ha kromoszóma-rendellenessege lenne, ami szules utan derulne ki, nem akarom felnevelni.


De azt nem tudom, hogy napok alatt hogyan valtozna a velemenyem, meg erzeseim.


Sajnalom, hogy ebben a helyzetben vagytok, milyen idosek vagytok?

2018. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
57%

Semmire sincs garancia.

Ismerős kislányáról megkésett beszéd- és mozgásfejlődés miatt kezdeményezett genetikai kivizsgálás során 3(!) évesen derült ki, hogy beteg, mozaik-down szindrómája van. Külső jelei szinte egyáltalán nincsenek.

Szeretném kérdezni, hogy azok, akik szülés után otthonba adnák a down-os gyereküket, azok a 3évessel is hirtelen ugyanígy tennének?


Tudom, látom, hogy nehéz. látom, hogy családok mennek tönkre tőle, szülők maradnak egyedül... de basszus, ha már megszületik, és a karomban tartom, nincs az az isten, amiért lemondanék róla!

2018. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
21%

16-os!

Én azt írtam örökbe adnám.

3 évesen jobban függ attól, hogy mennyire súlyos a dolog. Kivizsgáltatnám, és utána valószínűleg ugyanúgy örökbeadnám. De nem azért, mert gonosz vagyok, vagy mert a beteg gyerek nem ember stb. Hanem mert én tudom magamról, hogy nem bírnám megadni neki hosszú távon, azt amire szüksége van. Amint meghaladja a kora az értelmi szintjét, már csak lefelé épülnék idegileg és lelkileg. Bűntudatom lenne hogy idegesít hogy zavar a saját gyerekem, hogy miattam nincs megfelelő környezetben mert az anyja egy idegroncs stb. Valószínűleg a kapcsolatunk is rámenne előbb-utóbb. Mennyivel jobban jár már akkor, ha olyan teljes családba kerül, ahol tudják a betegségét előre és mégis vállalják, mert elég erősek ahhoz hogy ebbe ne rokkanjanak bele.

Szerintem a gyerekvállalás előtt fontos tisztában lennünk a határokkal, hogy a válás meg egy szenvedéssel teli élet helyett békében élhessük azt a kis időnket ami van a Földön. Szerintem nem kellene senkinek feláldoznia magát.

2018. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz döntés, de mindenképpen közösen hozzátok meg. Kitartás!
2018. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos babám van. El nem tudnám képzelni, hogy lemondjak róla, ha kiderülne, hogy beteg. Ha ezután derülne ki bármi, minden erőmmel azon lennék,hogy neki jó legyen, hiszen ő a gyermekem, ő a mindenem! De ezt mindenkinek maga érzi. Nekem meghasadna a szivem, ha tudnám, hogy tőlem távol van és értünk (a szüleiért) sír, de csak egy idegen veszi kézbe:(
2018. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Én 31 párom 40
2018. júl. 16. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!