Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyedül való elalvás is a...

Az egyedül való elalvás is a fejlődés része?

Figyelt kérdés
18hónapos a fiam,és még cicin altatom.Semmi gondunk nincsen az alvással,legalább is én így érzem.Fiacskám ki egyensúlyozott,kipiheni magát rendesen és imádja az alvás előtti szertartásainkat.Egy kis baba-mama nap volt nem rég felénk,ahol a fiammal kb. egykorú kicsik és anyukáik össze gyűlhettek.Persze volt ott tapasztalat csere,meg okosítás,ám a legfurcsább része a napnak az volt amikor java részt minden anyuka fennhangon versengve ódákat zengett a gyermekükről,hogy az már egyedül el alszik,saját ágyában,nem kell altatni,meg az ágy mellett ücsörögni...és tudom hogy ez így igaz!!!A fiam ettől még nagyon messze van hiszen nem csak hogy a cicim nélkül nem alszik el,de kibújok mellőle az ágyból,egy fél óra múlva már hallom hogy engem szólongat,vagy ki jön értem.Egymás mellett alszunk a földön egy "kuckóban".Úgy nyár végére terveztem hogy lassan felköltözöm az ágyra nélküle... Ez az önálló elalvás egy fejlődési pont a kicsiknél,mint az önálló járás,és meg van az egészséges ideje hogy megtanulják ezt,vagy csak egyes szülőknek így kényelmes? Én úgy tudtam ez idáig hogy az önálló elalvás ideális esetben olyan 6-7 éves kortól várható,addig meg természetes hogy vagy az apa,vagy az anya(vagy együtt) elvégzik az esti rituálét,és utána m,megvárják amíg a kicsi álomba merül...
2010. jún. 18. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez érdekes számomra, amit írsz. Én még ilyet nem hallottam, hogy 6-7 éves korára kell, hogy egyedül aludjon.

Mi az első naptól fogva nem altattunk. Szopi után betesszük az ágyba (most 6 hónapos), cumi (eleinte ez sem volt), morzsolókendő, amihez az arcát nyomja és kijövünk. Csak nagy ritkán kell visszamenni Hozzá. Ilyenkor nem annyira álmos, vagy már nagyon álmos és ezért nyűgös.

Bevallom, nekem eszembe sem jutott, hogy altatgatnom kellene. Lehet azért , mert soha nem volt hasfájós, így nem nyűgösködött.

2010. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen a fejlődésrésze, illetve egy sokkal fontosabb dolog, az egyedül való "visszaalvás".

A gyereknek meg kell tanulnia, hogyha az alvási szakaszok közötti éberebb állapotban van,akkor aludjon tovább és ne ébressze fel magát.

Ez nagyon fontos, felnőtt embernél is megvannakezeka szakaszok, de nem is emlékszel rá, megtanultad, hogy aludj tovább.

Ennek a kialakulása az első2 év.

Sok anya elrontja, hogy ebben a fázisban,ha éjszaka a gyerek nyöszörög, felsír, akkor azonnal reagál rá, amitől a gyerek tényleg felébred. Ha ebben a korban nem alakul ki reflexszerűen a visszaalvás, akkor nagy valószínüséggel rossz, nagyon éber alvó lesz a gyerekből.

A legjobb, a gyereknek a legkevesebb problémával járó megoldás mai tudásunk szerint, a születés utáni azonnali egyedül alvás.

2010. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem 2,2 hónapos a kislányom, evés után kis ringatás, kis éneklés, leteszem az ágyába, picit még ébren van, és elalszik. Ennek szerintem csak annyi az "előnye", hogy ha pici korától így szokja meg, nem lesz vele gond, hogy amit 2 éves koráig megszokott, arról akkor kell leszoktatnod. Szerintem olyankor már nehezebb. De ha Nektek így jó, ezt így szeretitek, ne hallgass más anyukákra szerintem. Minden baba és minden anya más és más. Az a fontos, hogy Ti jól érezzétek együtt magatokat, és hogy szeressétek egymást, boldogan nőjön fel a babád :) Én így gondolom :)
2010. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kényelmi szempontból alszik el a babánk egyedül,Kezdetektől így szokta meg, ezért nem is volt sírás emiatt, ha előfordul néha, akkor bennt maradok vele, és megvárom még elalszik.Sokkal nehezebb erre szoktatni nagyobb korában, az senkinek sem jó szerintem.
2010. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

En a fiamat figyeltem. O maga tette meg a lepeseket. Kezdetekben o is csak cicin aludt el velunk egy agyban. Olyan het honapos kora korul mar nem a cicin aludt el, hanem befejezte es befordult a falfele.

10 honapos kora korul ejszakankent mar eleg volt neki, ha bementem hozza, nem kellett nyomban cicit nyomni a szajaba.

1 evesen mar magatol visszaaludt. Ekkortol alussza at az ejszakakat is.

Most masfel eves, es mar eleg neki, ha odabujok hozza, es mar alszik is.

Szerintem a kovetkezo lepes lassan az lesz, h magatol elalszik.

Fontos, h az o dontese legyen, de nagyon kell figyelni a jelzeseire. Nem hinnem, h az en fiam 6 eves koraig kihuzna ezt a folyamatot.

2010. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fejlődés, hanem szokás kérdése. Az egyedül alvó baba is tudja, hogy biztonságban van, mert anya ott van, ha bármi baj lenne (azaz ha sir). De biztos, hogy a gyerek alkatának és az anyával való viszonyának kérdése is. Az én kisfiam majdhogynem kitett minket a szobájából kb 4 hónapposan, ha korábban keltem, mint ő, látszott rajta, hogy hagyjam már békén... Ha most beülök mellé esetleg, nem érti, miért vagyok ott. Éjjel sosem ébred meg, 9 hetes kora óta, pedig nem treniroztam. Szerintem az a lényeg, hogy jó legyen mindkettőtöknek egy kiegyensúlyozott viszonyban, ha együtt, együtt, ha külön, akkor meg külön.
2010. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22:13 vagyok. 2,5 hónapos a kislányom félre nyomtam, bocsi :)
2010. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát nem is tudom...Ugye mindig egy kicsit előre kell tekinteni ha gyereket nevel az ember.A vissza alvás,tény,tanítható is akár,de az altatás már más.Persze fárasztó gubbasztani egy ágyikó mellett amikor kicsi a baba,de ha elkezdődik a gyermek kor,jönnek az éjszakai rossz álmok,felriadások,félelmek,és egyéb dolgok amikor a kisgyerek átbújna a szülei ágyába.Sok szülő kizárja az éjszakából annak a lehetőségét hogy a gyerek átmenjen a szülei hálószobájába,és annyiból áll az altatás hogy homlokpuszi,betakarás és aludj!Az ajtót becsukják,és kész...nem várják meg amíg elalszik a gyermek,és ennek nem csak a kialvatlanság a következménye.Szóval nem a vissza alvásról van szó,hanem az elalvásról,altatásról ami befolyásolja az éjszakát.No,de talán érdemes holnap megbeszélnem a fiammal hogy este a nagyágyon megtalál ha kellenék.Köszi a válaszokat.
2010. jún. 18. 22:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Kislányom születése óta együtt aludtunk el és cicivel, sőt egész éjszaka mellette maradtam, mert nem tudtam kiszökni mellőle. Aztán 3 hónapos kora körül, nem lett tejem estére és elkezdtem neki tápszert adni, de csak is lefekvés előtt. Aznap már egyedül elaludt a kiságyában, betettem és aludt.. Sőt elkezdett egyre korábban álmos lenni, most 6 hósan 7-kor alszik el, semmi ringatés nem kell és van, hogy egyszer felébred szopizni, de javarész átalussz az éjszakát ... Ha így nézzük akkor nem szoktatás miatt alszik el egyedül, hanem mert megérett rá. Én ugyanis egyik napról a másikra próbáltam ki az egyedül elalvást és bevállt. Lehet ha hamarabb kipróbálom akkor is elalszik már egyedül, de mondjuk egy hónaposan képtelenség lett volna tőle. Hiába osontam és settenkedtem profi módjára,ő igényelte a közelségemet, csak úgy tudott aludni!
2010. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is cicin aludt el este evés közben. Amikor elaludt fogtam egy kicsit, aztán betettem az ágyába (a mi szobánkban van a kiságya). Három hónapos korától átalussza az éjszakát, amikor reggel még korán ébredt, akkor mindig a mi ágyunkban szoptattam és reggel velünk aludt. Aztán kezdett tovább aludni, most már hétkor-nyolckor kel, így a reggeli együttalvás elmaradt. Egyik nap próbáltam, amikor korábban ébredt, de hiába vettem magam mellé, esze ágában sem volt aludni, azt hitte, hogy játszunk. Kb. egy héttel ezelőttig este még cicin aludt el, aztán egyik nap már nem aludt el szopi közben, úgyhogy egy kicsit még simogattam, aztán betettem az ágyába. Ott egy kicsit még játszott egy ilyen kis csörgős játékkal, elfordult az oldalára és elaludt. Ő magától tette meg ezeket a lépéseket, én nem erőltettem, sőt jobban szerettem, amíg cicin aludt el. És a reggeli együttalvások igenis hiányoznak :-( Minden gyerek más, van akinél korábban van, akinél később jön el ennek az ideje.
2010. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!