Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyedül való elalvás is a...

Az egyedül való elalvás is a fejlődés része?

Figyelt kérdés
18hónapos a fiam,és még cicin altatom.Semmi gondunk nincsen az alvással,legalább is én így érzem.Fiacskám ki egyensúlyozott,kipiheni magát rendesen és imádja az alvás előtti szertartásainkat.Egy kis baba-mama nap volt nem rég felénk,ahol a fiammal kb. egykorú kicsik és anyukáik össze gyűlhettek.Persze volt ott tapasztalat csere,meg okosítás,ám a legfurcsább része a napnak az volt amikor java részt minden anyuka fennhangon versengve ódákat zengett a gyermekükről,hogy az már egyedül el alszik,saját ágyában,nem kell altatni,meg az ágy mellett ücsörögni...és tudom hogy ez így igaz!!!A fiam ettől még nagyon messze van hiszen nem csak hogy a cicim nélkül nem alszik el,de kibújok mellőle az ágyból,egy fél óra múlva már hallom hogy engem szólongat,vagy ki jön értem.Egymás mellett alszunk a földön egy "kuckóban".Úgy nyár végére terveztem hogy lassan felköltözöm az ágyra nélküle... Ez az önálló elalvás egy fejlődési pont a kicsiknél,mint az önálló járás,és meg van az egészséges ideje hogy megtanulják ezt,vagy csak egyes szülőknek így kényelmes? Én úgy tudtam ez idáig hogy az önálló elalvás ideális esetben olyan 6-7 éves kortól várható,addig meg természetes hogy vagy az apa,vagy az anya(vagy együtt) elvégzik az esti rituálét,és utána m,megvárják amíg a kicsi álomba merül...
2010. jún. 18. 22:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem neki annyira a szertartás része ez, hogy erről nehezen fog "leszokni". Próbáld meg a fokozatosságot. Altasd cicin, majd tedd az ágyába és maradj mellette, fogd a kezét, simogasd, adj neki egy puha kismackót...és várd meg amíg elalszik. A cicizésről lehet magától szokik le, ha már megszokta az egyedüli elalvást. Bizony ezt tanítani kell nekik, de figyelni kell az igényeiket is. Én úgy csinálom, mint az első válaszoló, de nem azért mert nem akartam illetve akarok vele foglalkozni, hanem mert nem igényli, legalább is eddig nem igényelte. Van 2 morzsolókendője, egy pelusa, mikor melyiket szorongatja, van cumi, de ha elveszti akkor nyöszörög az elalvás során, természetesen odaadom neki. Ő még csak 5 hónapos, nem tudom, hogy ez még változni fog-e, remélem ilyen marad.

Szóval következetesség és fokozatosság. Sírni ne hagyd, de ne add fel egy-két nem sikerült elalvás miatt. Egyszer csak rá fog állni.

2010. jún. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van most jön a harmadik.A nagy 16 éves a kicsi 2 éves.A pici 20 hós koráig kizárólag cicin aludt el,de mivel már javában terhes voltam így tovább nem kellett neki a cici,de én igen!A nagy is sokáig szopizott,így őt is altattam,de kb 3-4 éves korában igényelte az önnálló elalvást,csak akkor látogatott el hozzánk éjjel ha valamilyen baja volt,vagy bepisilt.Most rettentő jó alvó lett belőle.A pici este legtöbbször a mi ágyunkba alszik el és utána átviszem a szobájába,nappal is én altatom az ágyikójában.2 hós kora óta átalussza az éjszakát,kivéve fogzás,betegség stb....

Én nagyon szeretek így vele elaludni,kevés olyan jó érzés van mint amikor odabújik és átölel a kis kezeivel.Amúgy is pár év múlva már úgy sem fogja ezt igényelni.

Engem nem igazán érdekel,hogy ki mit gondol erről,nekünk így megfelel,és csak ez számít!Ha neked ez így kényelmetlen akkor változtass rajta!Sok hasznos tanácsot leírtak előttem!

2010. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy maga alszik el, még nem rossz az éjszakája, pont most tettem le aludni, és mosolygott rám mikor kijöttem, éjszaka magától visszaalszik ha megriad, he nem, akkor sír és én megyek,és megvárom még visszaalszik, de nem az ágyunkba szoktatás a megoldás szerintem.8 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.És ha este már fáradt, várja, hogy vigyem az ágyába,mert ott szeret elaludni.Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de azért nem kell a másik oldalt kritizálni.
2010. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!