Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor és milyen ütemben...

Kinek mikor és milyen ütemben kezdett beszélni a babája?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit aggódni.


Kisfiam 23 hónapos de nem igazán akar elkezdeni érthetően beszélni. A saját kis nyelvén egész nap be sem áll a szája. Dada dudu didu, dada didi, és a többi megy egész álló nap. Mindent elmagyaráz. Ha leesett az autó. Ha hallott valami furcsa zajt. Hogy az a fránya asztal épp, hogy ment a fejének. (A gesztikulálásából és hangsúlyából szoktuk így fordítani ezeket :) )

Van azért egy-egy szó amit már tudunk mire mond.

Pl:

Abu - autó, Abúú - busz, Tadi - taxi, Kaji - kamion, Dodo - motor, Baba - saját maga és minden gyerek, Adm - köszönöm, Agm - tessék, Pápá - az összes nagyszülő, Pháphá (igazi kis szeretettel) - apa,

anya nincs XD

Sok állatnak tudja a hangját.

És az érésével sincs gond. Az összes fontos testrészét tudja kb 10 hónapos kora óta. Felismer mindent amit kb már egyszer elmondtunk neki, hogy micsoda. Tudja az összes családtagról is, hogy ki-ki csoda ha végig kérdezzük, megmutatja.

Csak épp érhetően beszélni nem akar. Ha kérem, hogy mondja ki ezt vagy azt, megmakacsolja magát.

A játszón a nála fiatalabbak is szépen mondják a szavakat, valaki már mondatokat is.

Az én kisfiam inkább a babanyelv és a különböző igen hangos sikítások, morgások és üvöltések mestere.


Aggódjak? Vagy ez normális és egyketőre kitisztul a beszéde?

Állítólag az apja is csak két éves kora után kezdett el beszélni :/



2018. júl. 23. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt se tudom melyik gyerekem kezd el hamarabb beszélni rendesen :( szeptemberben lesz 3 éves a fiam, járunk fejlesztésre. 2 évesen kb ugyanitt tartott mint a te fiad. Az elmúlt hónapokban nagyon gyorsan jönnek az új szavak, de még mindig van lemaradás bőven.

Kislányom 1 éves, pár szava van már, vagy 10-15.

2018. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20 hónaposan a színeket ismerte fel, konkrétan megnevezte mi milyen színű. Valamint 3ig megszámolta az adott dolgokat. Nem ismétlésből. 22 hónaposan kezdett el "normális" szavakat mondani pl. ajtó, lámpa, cica, béka. Most volt 2 éves, már mondogat két szavas mondatot pl. Gyere ide. Kapcsold le. Zárd be. Nyisd ki.
2018. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 14 hónapos és nem mond semmit, de én úgy tudom, hogy 3 éves korig kell elkezdeni beszélniük, 23 hónaposnál nem aggódnék, főleg úgy, hogy mondja a saját kis babaszavait.
2018. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aggódj,azért is ami normális:)
2018. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam beszédfejlődése nagyon gyors volt. Ő 22 hónaposan tisztán, összetett mondatokban beszélt. De ő a ritka gyerekek közé tartozik, ugyanis inkább 2 éves kor után érnek meg erre a gyerekek. Én azt gondolom, hogy vannak későn érő gyerekek, az is lehet, hogy 3 hónap múlva csak leesik az állad, hogy hoppá. Szerintem beszélj a gyerekorvossal, hogy van-e valami teendőd, mennyire normális ez, vagy sem, de valószínűleg nincs ok az aggodalomra.
2018. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En kisfiam is 23 hónapos és már beszél. Nem rak össze egy egész mondatot de mondja.

Pl jön a busz kiabálja rá anya ott a busz. Jön szot nem akarja mondani . Gyere azt igen és már nagyon örülök neki h tudunk -beszélgetni. Kérdezem, válaszol értelmesen mindenre

2018. júl. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!