Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik kellenek egy babának? Mit...

Mik kellenek egy babának? Mit célszerű megvenni, mire megszületik? (a lista lent található)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 hetes kismama vagyok, első babánkat várjuk. Írtam egy listát, igazából ez így a neten talált listák, és a legjobb barátnőm listájának az 'összeollózása', érdekelne, hogy kimaradt-e valami, vagy ez alapján lehet vásárolni.


Sétához, autózáshoz

-babakocsi

-babakocsihoz takaró (2 db)

-esővédő a babakocsihoz

-matrac a mózeskosárba

-nyári kupola

-megkötős hordozó

-autóba köthető hordozó (ez babakocsira is tehető)


Babaszobába

-kiságy és egyéb bútorok

-matrac

-lepedő (4 db)

-matracvédő (1 db)

-takaró (2 db)

-hálózsák (2 db)

-a használt pelenkákhoz pelenkakuka+utántöltő csomag

-rezgős, hintáztató pihenőszék


Babaápoláshoz

-pelenka (két különböző márka, ha az egyik nem válna be)

-törlőkendő (4 csomag)

-kiskád

-kapucnis törölköző (2 db)

-Babé kozmetikumszett fürdéshez, testápoláshoz

-popsikrém

-kisolló

-baba hajkefe


Etetéshez

-4 db 150 ml-es cumisüveg

-elektromos gőzsterilizáló

-cumisüveg tisztító

-etetőszék

-előkék, textilpelenkák (10-10 db)

-cumisüveg és bébiétel melegítő


Öltözködés

-15 db hosszú ujjú rugdalózó/pizsama

-6 db kisruha

-5 db jogger

-10 db leggins

-6 db lábfejes nadrág

-6 db ujjatlan body

-20 db hosszú ujjú body

-5 db kapucnis zipzáros felső

-3 db kardigán

-3 db pulcsi

-5 db rövid ujjú body

-4 db harisnya

-3 db vékony sapka

-3 db kiskesztyű bentre

-3 db kapucnis egyberészes

-10 pár zokni

-2 db bélelt overáll (ha kimegyünk a levegőre)

-3 db kiscipő

-3 db meleg sapka (kintre)


Egyebek

-cumi (4 db)

-orrszívó

-Adamo hinta

-mosószer, öblítő

-légzésfigyelő, babaőr


2018. júl. 24. 14:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Ez ruhából nagyon-nagyon sok, legalább a felét húzd ki, különben néhány ruha soha nem lesz rajta, mert nem fog sorra kerülni, az 56-ost, 2-4 hét alatt növik ki.

Kozmetikum: eleinte szerintem mindenki a gyógyszertárit használja, nem érdemes előre venni fürdöcuccot. Cumit max. egyet vegyél előre, az én lányomnak sose kellett, nem szereti. Adamo honta, rezgös pihenöszék nekünk nincs és nem is kellett, drágák is.

2018. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
Elso, a gyogyszertari piperet ami koolajszarmazek, mar szerencsere egyre kevesebben hasznaljak! Szomoru, hogy ebben az orszagban ilyet kennek a babakra!!
2018. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%

Matrac a mózeskosárba? Bundazsákra gondoltál? Szerintem érdemes még szúnyogháló és napernyő, ha nem adnak a babakocsihoz.

Babaszobába: matracvédő inkább 2 db, lehessen cserélni, hálózsák első körben 1 db, lehet nem fogja szeretni, pelenkakuka szerintem teljesen felesleges. Rácsvédő?

Ápolás: kádhoz állvány? Fürdővíz hőmèrő, lázmérő, fültisztító(nem a füléhez).

Etetèshez: mellszívó, anyatej tároláshoz poharak, etetőkanál (pl vitamin beadáshoz), itatópohár pl. svèd.

A ruhákat oszd el kettővel.

Egyéb: cumi elsőre elég 1 db, szobai hőmérő, kislámpa, mérleg, forgójátèk ágyba, autóba napellenző, eldobható pelenkázó alátét, cukortartó doboz, mellbimbóvèdő krèm, melltartóbetét.

2018. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A ruhák megvannak már... :D:D Az egyik külföldi babaruhás oldalon akció volt/van, elég sok mindent rendeltem onnan most, de van közöttük 62-es is (igaz, csak pár darab). A többi H und M, szóval nem drága darabok.


A fürdetéshez olvastam, hogy ne a gyógyszertári termékeket használjuk, mert nagyon nem jó sem az összetevők listája, sem pedig az állaguk... Az oldalon is nézegettem, és itt is írták, hogy gyógyszertárit inkább ne. A barátnőm listáján meg felkiáltójellel volt, hogy csak Babé-t, mert azok jók.

2018. júl. 24. 15:06
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

Kerdezo, gondolom a legjobbat szeretned a babadnak , azaz szoptatni szeretned, akkor felesleges a sok cumisuveg es tarsai, max 1 et vennek, hogy legyen.


A ruha tenyleg sok, az en babam pl nem volt bukos, az elso hobapokban 5 body, 2 rugi, 1 nadrag es kardigan amit hasznaltunk.

2018. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Cukortartó = cumitartó:)
2018. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Mózesbe matrac? Ilyenről még nem is hallottam. Mi bundazsákot tettünk bele,mivel téli volt.Mire akkora lesz,hogy jó az idő,kinövi a mózest,szerintem ez a tétel felesleges.

Hálózsákot nem használtunk.

Rezgő pihenőszéket nem minden baba szereti,a hintával is ez a helyzet.Előre ilyeneket nem vennék.

Kozmetikumból sem vásárolnék be előre,nem biztos,hogy jó az a márka.

Az etetéshez nem szólok hozzá,mert a lista alapján gondolom meg sem kísérled a szoptatást,így felesleges azt mondanom,hogy ráér akkor,ha nem tudsz szoptatni.

Jogger,legging,zokni...ezek nem a legpraktikusabbak egy újszülöttnek. A body és rugi a legmegfelelőbb.

Cumiból sem kell előre bevásárolni,nem minden baba fogadja el.

2018. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek!:)

5 perc elteltével tudok csak választ írni, de igyekszem reagálni a dolgokra.


A babakocsiba ilyen matracot néztünk, hogy azért kényelmes legyen benne a picinek : [link]


Rácsvédőről is vegyes dolgokat hallottam, valaki szerint magára ránthatja a baba és megfullad tőle... De most találtam olyat, ami nem végig megy körbe, hanem kihagy 1-1 rácsot, így azért szellősebb lenne. Ezt is felírom, max. ha nem jön be, leszedjük.


Szoptatni tényleg nem fogok tudni, rajtam kívül álló okok miatt. De tápszerből remélem, megtaláljuk elsőre a megfelelőt!:)

2018. júl. 24. 15:17
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

Az etetoszekre meg boven raertek. Amit en a cumisuveg helyett vennek az a sved itatopohar. Ezen kivul karikas kendo (Je porte mon bebe Pöti kendoje: [link] Ebben szoptatni is egyszeruen es diszkreten lehet, vannak ennel olcsobban is hasznaltan karikas kendok, a taskaba is belefer konnyen, gyorsan beleteheto a baba, ha pl. seta kozben nagyon sirna a babakocsiban.

Kisagybol olyat vennek, ami eleve babaobol, vagy leveheto az egyik oldalat, es az agyhoz lehet tolni. Illetve, ha az altatas majd nehezebben megy, es sok ringatast szeretne, akkor egy nagy meretu gimnasztikai labda olcso, es szuper megoldas, ha melle meg egy szoptatos fotel (hintaszek) is belefer, az is nagyon hasznos volt nekunk.

2018. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az etetőszéket nem feltétlenül azért vesszük, hogy abban etessük (az elején szerintem egyszerűbb és jobb lesz, ha kézben van etetés közben), hanem hogy ott legyen velünk, ha eszünk és ő is ébren van, vagy ha a konyhában vagyok, stb. Dönthető teljesen, olyan a kialakítása, mint egy babakocsi ülése, vagy egy autós hordozó. Megkérdeztem, újszülött kortól használható, nem lesz baja a pici gerincének tőle.


Hordozóból a Cybex megkötős hordozóját néztem ki, de gondolkozom a csatoson is. Sokan dicsérték, rengeteg pozitív visszajelzést olvastam róla. Meg nem is szeretném minden nap így hordozni, csak mondjuk reptereken, vagy olyan helyen, ahol a babakocsival csak bajlódnánk. De még ennek jobban utánajárok, hogy milyen hordozó lenne a legjobb, vagy majd a születése után választunk.


Külön szobája lesz, így a babaöböl nálunk nem lenne jó.

2018. júl. 24. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!