Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis hogy vállaljunk így...

Mégis hogy vállaljunk így babát, ha ilyen szintű döntésekből kihagy? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok. A barátommal még nem volt ez így tervben, váratlanul ért a dolog. Bennem rengeteg kétség van/volt, de ő már annyira lelkes lett az első pozitív teszttől, hogy azt leírni sem lehet... Eddig külön kasszán voltunk, vagyis hiába éltünk együtt, de nem hozzáférésünk a másik pénzéhez, pénzügyeihez. A kettőnk közül ő (és a családja) a tehetősebb, de én sem vagyok szegény, jó családból származom, dolgozom is, van végzettésgem, beszélek nyelveket. Tehát nem az van, hogy a szegény kislány más pénzén akar jól élni.


Mondta a párom, hogy építkezzünk (innen 2-3 év múlva költöznénk), kettőnk nevén legyen majd a ház, meg legyen közös számlánk is, ne legyünk külön kasszán. Erre tegnap hazajön, hogy kinézett egy új autót, és hú, meg há, nézzem meg milyen gyönyörű, stb. Kérdeztem, mennyi, hát az árán eléggé elkerekedett a szemem... Mondtam, hogy szerintem nem most kéne ennyiért kocsit venni, mikor a mostanit is 4 éve vette, a szülés és a vizsgálatok sem olcsóak, babaholmikat is kell venni, meg kell csináltatni a babaszobát, stb. Erre kiakadt, hogy ez az ő pénze, majd ő eldönti, mire költi. De ezt, hogy "ez az én pénzem", kb elmondta 5x egymás után, még most is halloma fejemben. És elgondolkoztam, hogy mondjuk ha rosszabb anyagi körülmények között lennénk, akkor is fontosabb lenne-e az, hogy ő a legújabb/legmenőbb kocsival járjon, mint az, hogy a picinek meglegyen mindene. Utána lenyugodott, bocsánatot kért, hogy kiabált velem, meg ma reggel is mondta, hogy akkor nem vesz új autót, meg ha valamire nagyobb összeget ad ki, megbeszéli velem, stb. De félek, hogy ezt csak azért mondja, hogy ne haragudjak rá... Meg tök sok mindenről elfelejt szólni, pl most arról, hogy megy a Szigetre jövőhéten. Ha nem kérdezem meg, hogy vasárnap mikor megyünk el anyukámékhoz, akkor nem is mondja, csak indulás előtt ideszól?


2018. aug. 7. 12:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Őszintén?


Kell ez neked?

2018. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Parom is igy volt. Neki megkellett szoknia ezt, azota teljesen termeszetes h minden kiadast megbeszelunk, ami 10ezer ftnál nagyobb. Van aki változik, van aki nsm
2018. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ja, kinőtte látszik..... Megint újabb felelősségteljes szülők.... Csak gratulálni tudok. Neked is igen..
2018. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!