Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vasaljátok a babaruhákat?

Ti vasaljátok a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Érdemes hogy vasaljam amikor minden nap tisztát kap?
2018. aug. 8. 15:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
35%
Sosem vasaltam senkiét, max ha pólómatricát teszek fel. 😊
2018. aug. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
56%
Én vasalom, mert tényleg fertőtlenítésnek nagyon jó, főleg a textilpelusokat.
2018. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
45%

Csatlakozom a nemvasalók táborához :D

Csak az ingeket vasalom...azt is utálom:D

2018. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
37%
A lányomét még vasaltam 6 hónapos koráig, mert anyám bemagyarázta, hogy kell. Már kb a védőnő is kiröhögött, mikor mondtam. Mot a fiamét szerintem kivasalom szülés előtt egyszer azt jónapot.
2018. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
46%
NEM. annyi óvintézkedést tettem a babaruhákkal kapcs h 1 éves korig külön mostam a miénktöl, sensitive mososzerrel és öblitövel. Egyéves kora ota ezzel se piszmogok, felesleges. A gyerek ruhája retkesebb mint a miénk:D
2018. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de én a saját ruháink nagy részét is vasalom
2018. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
49%

legalább 10 éve nincs is vasalóm.

Erről a fertőtlenítés dologról szálljatok már le, ez 80 évvel ezelőtt volt divat mikor nem volt automata mosógép ami 60 °-on mos.

Sosem értettem, leprások vagytok, vagy mi , hogy fertőtleníteni kell? Mégis mitől lenne fertőzött a ruha?

2018. aug. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
48%

Aminek olyan az anyaga, hogy jobban nez ki vasalva, azt vasalom.


En amugy is vasalok. A ferjem ingben, szovetnadragban jar dolgozni, a gyeremeim egyenruhat hordanak suliba (szinten ing es szovetnadag).


Pont nem erdekel, hogy ezen ezen az oldalon mar “ciki” vasalni. Hiaba a jo minosegu ruha, egy ing/szovetnadrag sohasem lesz olyan jo allasu vasalas nelkul, mint vasalva, tisztitoba pedig nem fogok cipelni heti 15 szett ruhat. Van mar olyan rutinom, hogy nekem nem tart sokaig es imadom a vasalo illatot is.

Sot, meg a sajat ruhaim kozul is tobb olyan van, amit vasalok, mert bizony az elegansabb ruhak, bluzoknak jol all a vasalas. (Pedig vallfan szaritok szinte mindent, de akkor is, mar a tapintasa is jo lesz.)

Szoval emellett bizony en kivasalom azt a babaruhat, ami jobban nez ki ugy es a textilpelenkakat, kifogokat, stb is szebb ugy osszehajtogatva, ha elotte vasalva van.

Nekem ugy tetszik es pont nem erdejel, ha masnak meg maskepp is jo.

Lehet lepontozni! ✌🏻

2018. aug. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
33%

Akkor vasaltam ki először és utoljára, amikor még születése előtt kimostam mindent és kivasaltam és szépen eltettem. Azóta annak örülök, ha egyáltalán a szárótóról egyenesen el tudom pakolni, és nem áll halomban a sarokban a többi ruhával, mert mindig van fontosabb dolog, az meg nem zavar.

De annyira mindent szrrá fertőtleníteni nem kell, mert nem lesz a gyereknek immunrendszere.

Meg igazából azt sem értem, hogy egy kimosott ruha a száradás alatt mégis mi a bánattól fertőződne meg, hogy én azt a vasalással "fertőtleníteni" kellene.

2018. aug. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%

18-as, nem a vasalással van a baj, mert szép lesz a ruha tőle. Azzal a marha felfogással van az embereknek baja, hogy azért kell vasalni, hogy fertőtlenítse a ruhát, csak épp elfelejtik, hogy arra már nincs szükség automata mosógép meg intelligens mosószer mellett, nem úgy mint 100 éve.

Az más, ha valaki esztétika miatt csinálja, főleg ha olyan ruhanemű, amit tényleg vasalni kell, különben ronda gyűrötten (pl. ing, elegáns nadrág). De egy bugyit, zoknik, pólót, bodyt mi a bánatért vasaljunk?

2018. aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!