Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha egy 19 hónapos nem...

Baj, ha egy 19 hónapos nem beszél?

Figyelt kérdés

Lehet ez a babajelbeszéd miatt?


(teljesen egészséges a gyermek)


[link]


2018. aug. 25. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem baj. Van még ideje. A gyerekek nem buták. Ha pedig meg tudják magukat értetni minek kezdene beszélni?
2018. aug. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nyugodj meg. A fiam 2 éves kora körül kezdett értelmes szavakat mondani..nnagyon meg voltam ijedve. 28 honaposan indult be igazán a dolog.hirtelen nagyon megugrott az aktív és passzív szókincse is. 3 éves, mar mondatokban beszél, ragozast is egyre jobban hasznalja. Nem siette el, ennyi :)
2018. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyrédzt nem baj, másrészt hátráltatja a jelelés, mivel anélkül is megérteti magát.
2018. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez a téma engem is érdekel, nekem is 19 hónapos, és nem beszél. Mindent megért, az egyértelmű de nem akar megszólalni. Mutogat, mondja, h "őő",és mondani kell neki, hogy mi az. Nekem az a gyanúm, hogy mivel eslső gyerek, sokat van vele foglalkozva, nem strapálja magát a beszéddel, úgyis mindig tudjuk mit akar.
2018. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves anyukák. Még egyszer leíró. A gyerekek nem buták. Miért kezdene beszélni ha megérteti magát máshogy, és te kedves anyuka a mutogatásból rögtön kitalálod mit is szeretne.

Ergo játszd el a hülyét és még fog eredni a nyelve :)

2018. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, igen, igazad van, de azért merül fel bennem legalábbis a kérdés, mert orvosnál, védőnőnél mindig úgy néznek ránk, mintha a marsról jöttünk volna, mikor a válaszom a kérdésükre az, hogy nem beszél a gyerek.
2018. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

4 eves korig kell beszelni.

Mi ez az uj nem beszel 19 honaposan, es megijedtem magyar mania ??

2018. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd 3 éves korában is ugyanez lesz a helyzet, akkor majd kezdhetsz aggódni. Addig meg ne foglalkozz a védőnőkkel. Ők csak elmondják amit el kell. A gyerekek nem papírforma szerint fejlődnek, máshogy fejlődik mindegyik. Más ütemben. Mondókázz vele, lovagoltasd a lábadon ezzel segíthetsz neki. Mással meg ne tőrödj. Itt van a kisfiam 4 éves. Nem rajzol. A karika a legtöbb amit rajzol. A védőnő el van hülve, hogy a fiam nem rajzol, nem színez. Mondtam neki kérje meg építsen legóból valamit. Megépíti... Én nem erőltetem. Fejlesztem mással máshogyan. Azzal, amit szeret. Majd ha ő úgy érzi úgyis csinálni fogja. :)
2018. aug. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 19 honapos. Messze nem beszél annyit mint a báttya anno ,ennyi idösen. De tud azért pár szot és pár napja nagyon megeredt a nyelve. Egyre többet tud. Fog a tiéd is szerintem hamarosan.
2018. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A jeleléssel beszédközpontra gyúr, a "hátrány" csak addig lesz meg, míg el nem jön az, hogy állandóan kérdeznie meg beszélgetnie kell, ami ugye könnyebb szavakkal. Nem beszélve a beszólogatásról, ami azért mutogatva elég ergya. :)
2018. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!