Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassuk le arról,...

Hogy szoktassuk le arról, hogy mellénk kéredzkedik este?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos és sose volt egy alvóbajnok. Viszont kb 8-12 hónapos koráig végig aludta az éjszakát a saját ágyában. Aztán a nyáron elmentünk nyaralni és azóta nem telt el úgy nap hogy ne kéredzkedett volna mellénk éjszaka. Mi alapjáraton egy szobában élünk jelenleg így sírni hagyni nem akartuk (meg nem is igazán akartam volna) Szóval mivel egy szobában vagyunk és a férjemnek ki kell pihennie magát így minden este magam mellé veszem. Nem tudom magam kipihenni mert állandóan forgolódik, nyom le az ágyról. Ez csak egy korszak ? Sok kisgyereknek van szundikendője de őt az ilyen dolog még nem érdekli... vagy rá lehet szoktatni, hogy ilyen kendővel aludjon ?

2018. szept. 4. 07:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi idosen jon a szeparacios szorongas kovetkezo hullama is. Siman lehet, hogy csak atmelentileg igenyel, de ha ez neked igy nem jo, en is a matracos modszert valasztanam.
2018. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%
#10 Az a ti saját hülyeségetek. A kérdezőnek viszont nincs választási lehetősége. Ne kavarjuk a szezont a fazonnal, és ne is tegyünk már úgy, mintha egészséges lenne együtt aludni a gyerekkel a hitvesi ágyban.
2018. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sokan alszanak egyutt, csak a mi kulturankban ez kevesbe van igy az utobbi 200 evben, de elotte itt is egyuttalvas volt. A Japanok meg pl. mind egyuttalszanak, kevesebb is a bolcsohalal aranya. Szoval azert vannak elonyei is. Mondom ezt ugy, hogy nem vagyok mindenaron egyuttalvas-parti, sok hatranya van, foleg, ha a gyerek olyan ficergo, mint a Kerdezoe, hogy meg igy sem tudnak tole pihenni. Meg olyan gyerek is van, aki egyedul jobban alszik. De most itt nem ez volt a kerdes, hogy ki mit gondol az egyuttalvasrol, hanem hogy hogy szoktassa le rola.


Van, akinel ez csak egy korszak, es van gyerek, aki onnantol egyutt akar aludni, es magatol meg sokaig nem fogja kezdemenyezni a kulonalvast (de erettsegizni mar nem a szuloi agybol fog menni). Ra lehet szoktatni, hogy kendovel aludjon, az en gyerekem a bolcsiben szokott ra, elotte nem erdekelte.

2018. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Ugyan az én fiam csak 11 hónapos, de egy szobában alszunk. Van külön ágya, viszont rossz alvó, így sokszor köztünk kötött ki. Én nem bírtam az állandó kiveszem-visszaaltatom-visszateszem hármast, viszont kényelmetlen volt együtt aludni. Mi úgy oldottuk meg, hogy az ágy mellé tettük a kiságyát, ràcsot levettük. Így a saját ágyában alszik, de mellette vagyok éjjel, mikor ébred. Sokkal kipihentebbek vagyunk mindhárman.
2018. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem is 15 honapos a lányom, egy szobában alszunk, de ő a récsos kiságyában, plusz nem is tudna felmászni a franciágyra, mert túl magas, így fel sem merült soha, hogy velünk aludjon. A ti kisfiatok normál ágyon alszik? Nem lehetne visszatenni a rácsosba?
2018. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rácsos àgyban alszik de kb minden este hajnal 2-3 felé felriad és akkor takjuk magunk mellè.
2018. szept. 4. 12:40
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Az en fiam nemreg mult 4 eves. Kb. 8 honapos koratol koztunk aludt. Tavasz ota mar a sajat agyaban alszik el, de 2-3 kozott atmaszik kozenk. Nem mondom h kenyelmesen elferunk. :) De en megis szeretem ha ejjel bemaszik kozenk.

Amugy mi is egy szobaban vagyunk es ez sztem iskolas koraig igy is marad. Szundikendo, pluss, rongyi neki sincs es nem is igenyli, pedig ajanlgattam mindenfelet.

A megoldas sztem egy king size meretu ágy, ezt viccen kivul mondom. Ha titeket nem zavar h koztetek alszik, csak annyi a gond h nem kenyelmes, akkor hadd maradjon. Majd leszokik rola h ott aludjon. Sztem.

2018. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha most az a forgatókönyv, hogy ébred, kiabál, te kiveszed, akkor ennél még az is jobb, ha leveszitek az ágy oldalát és hagyjátok magától közlekedni, akkor nem kell felkelni hozzá (hamarabb vissza tudsz aludni) és hátha halkabb is lesz (apának).
2018. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nálunk az első perctől kezdve van állatkás rongyi. 8 hónapos korától külön szobában alszik. Előtte saját ágyban aludt, de egy szobában. Állatkás rongyi (miki) nélkül el sem alszik. Nyaraláson volt utazóágya.
2018. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
78%
Vannak rendes felmérések arról, mennyire függhet össze a kisgyermekkori együttalvás a kiegyensúlyozott felnőtté válás eshetőségével, főleg azoknak javaslom az áttekintését, akik valamiért (talán valami örökzöld ókori legendárium rendszeres tanulmányozása folytán?) természetellenesnek képzelik az együttalvást.
2018. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!