Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarossan megszületik a...

Hamarossan megszületik a kislányom, de fogalmam sincs hogy ki lesz a kereszt annya. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kereszt apja az öcsém lenne meg a páromnak a báttya,de kereszt anya nincs most nem tudom kit kérjek meg hogy legyen neki :( Olyant nem akarom ami nem rokon meg nem is foglalkozna vele,de az meg hogy nézne ki hogy 2 kereszt apa anya meg 0? :/

Szomszédot mégsem kérhetem meg,de jó lenne ha lenne az is.


2018. szept. 4. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell feltétlenül keresztanya
2018. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Első körben tanulj meg írni!
2018. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Az én fiamnak is csak keresztanyja van, mert a húgom 10 évvel fiatalabb nálam, nyilván nem volt még férjnél, mikor a kisfiunk megszületett. Nem volt semmi "gáz" benne.
2018. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi úgy oldottuk meg, hogy párom unokahúga a kislányunk keresztanyja, bátyám pedig a keresztapja.

Nincs senki olyan nő vagy idősebb lány a családban akit meg tudsz kérni? Esetleg barátnő akiben tényleg bízol?

2018. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Eleve nem fontos megkeresztelni, hacsak nem vagytok vallásosak.
2018. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Olyan legyen, aki szívesen segít nektek a gyermek keresztény nevelésében - mert ugyebár a kereszteléskor erre tesztek ígéretet - és aki a saját életében is ezeket a keresztény elveket valósítja meg. :))

Egyébként nem kell két keresztszülő, elég egy.

2018. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bármennyi és bármilyen nemű a keresztszülő. Lehet két keresztapja, ha így döntötök. Ez nem rokoni vagy jogi kapcsolatot jelent. Kereszteléskor arra fogtok ígéretet tenni, hogy a gyereket keresztény hitben nevelitek, szóval érdemes ehhez illő személyt keresni, aki ebben példát mutat és jó eséllyel része tud lenni az életének. Nem kell már terhesen felkérni a keresztszülőket és nem kell babaként megkeresztelni, ennek nincs korhatára, karonülők, óvódások, iskolások, sőt felnőttek is szoktak keresztelkedni.
2018. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A férjemnél ugyanez volt, nem tudták eldönteni ki legyen mert már mindenkit kilőttek, így lett a nagymamája a keresztanyja is egyben. Nekem és a húgomnak pl ugyanazok a keresztszüleink.
2018. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet két keresztapja, ha így döntötök. Ez nem rokoni vagy jogi kapcsolatot jelent."

Codex Iuris Canonici 873. kánon.: Csak egy keresztapát vagy egy keresztanyát vagy egy keresztapát és egy

keresztanyát alkalmazzanak.

Tehát magyarul az egyházjogi szabályozást figyelembe véve nem lehet két azonos nemű keresztszülő: vagy csak egy keresztszülő lehet, vagy ha kettő van, akkor kizárólag egy férfi és egy nő. Aztán, hogy nem hivatalosan, családi berkekben kit hívnak keresztapának, az már persze egy más kérdés...

2018. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát reformátusoknál és evangélikusoknál biztos lehet, családban van erre több példa keresztlevestül, ráadásul néhány "duplázó" gyerek lelkészé. De lehet, hogy máshol másképp van.

A jogit meg a magyar, állami szabályozásra értettem, azt olvastam, régen (vagy 200 éve?) szokásjog alapján a keresztszülőket tekintették gyámnak, ha a szülők elhunytak, de ma persze nem lehetne így "automatikusan" örökbe (vagy ha épp rokon is, családba) fogadni a gyereket ezért, mégis sok szülőtől hallottam, hogy valami ilyenféle biztosíték miatt akar keresztszülő(pár)t a gyerekének (aztán az egészből marad a szülinapi és karácsonyi ajándék évente egy találkozással vagy azzal se).

2018. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!