Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek után elvállalnátok a...

Ezek után elvállalnátok a keresztszülőséget?

Figyelt kérdés

Én nő vagyok, a legjobb barátomnak született nemrég kislánya. Már a terhesség alatt mondta, hogy keresztanyának mindenképpen engem szeretne. Viszont a felesége betegesen féltékeny rám... Alapból az volt, már a meg ismerkedésünkkor is problémázott, felpattant az asztaltól sírva és az évek alatt ez nem javult. Főleg azok után, hogy megtudta azt, hogy mi a férjével kamaszként lefeküdtünk (15-16 éves korunkban, több, mint 10 éve). Ilyeneket mond folyamatosan, hogy az ő férje életében mindig én leszek az első számú nő. Ma voltam náluk babalátogatóban délután (nem magamtól mentek, meghívtak), vettem a babának is ajándékokat, nem nagy dolgokat. Erre kiakadt a nő, hogy látja, már az újszülött gyerekét is próbálom megvenni, elkezdett ott is sírni, hogy mennyire rossz érzés, hogy ő nem bírt ilyeneket venni a gyerekének (nem dolgozik) és hogy 20 perce vagyok ott, de már elnyomva érzi magát mellettem.


Pedig sosem beszélek ellene, nem érdekel a kapcsolatuk. Tanácsot szoktam adni a legjobb barátomnak, elmondom a véleményemet, de nem szapulom azzal, hogy váljon el, hagyja ott. Sőt, szerintem az egész baráti körünkben én vagyok az egyetlen, aki nem mond neki ilyeneket. A feleségét sem értem, most született gyereke, erre velem van elfoglalva, meg hogy én milyen kihívóan állítottam oda (munkából mentem, tehát annyira kihívó nem lehettem...) és ismét magamra akartam vonni mindenkinek a figyelmét.


Nekem így semmi kedvem keresztanyukának lenni, hogy minden szülinapkor, karácsonykor ez a cirkusz menjen, mert mondjuk felveszek egy magassarkút és magamra kenek egy rúzst. De a legjobb barátom szerint ne vegyem ezt magamra, és ne sértődjek meg.


2018. szept. 7. 22:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
46%
Nevetségesek ezek a válaszok. Most komolyan azt tanácsoljátok, hogy a kérdező rúgjon fel egy több éves barátságot azért, mert a drága nőcskének nincs annyi esze és intelligenciája, hogy felfogja, ők csak barátok és nincs köztük semmi? Az egy dolog, hogy ők már egy család, de attól szerintem még nem kell megszakítani a kapcsolatot a legjobb baráttal.
2018. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ne vállald el mindenki érdekében.Az anyukát is meg lehet érteni, én sem jópofiznék a párom exével, mondjuk én azért nem rendeznék hisztit, meg jelenetet de mindegy.Illetve a te magad érdekében is hagyni kellene ezt az egészet, ez az állapot senkinek nem tesz jót.
2018. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem meg se fognak kérni keresztszülőségre. Az oké hogy az apuka téged szeretne de az anyuka biztos hogy nem fog bele menni abba hogy te legyél a gyereke keresztanya.
2018. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

Ezek alapján nem is leszel felkérve mivel erről nem az apa egyedül szokott dönteni. De meghívni se a nő hívott meg.

Esetleg megérteném hogy a pasival annyira fontosnak tartod a "barátságotokat" hogy az sem érdekel hogy az ő kapcsolatát ezzel aláásod (hiába hisztis hárpiának tartod a feleségét, ő mégis őt vette el/vele vállalt gyereket) de az már érthetetlen számomra, hogy még házhoz is mész a pofonért...ez már beteg.

Semmilyen barátság nem érne annyit hogy nemkívánatos személy legyek valaki házában, vagy pont egy igazi barátnak az lenne a dolga ilyenkor hogy békét teremt azzal hogy visszavonul.

Akármilyen logika alapján nézem mindenhogy el kéne tűnni az életükből. Mindenki érdeke ezt diktálja.

2018. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%
Baratkozzatok házon kívül. Tényleg nem kell odamenni. Belegondolva a nőnek miért kéne téged szeretettel várnia jopofiznia, én az ilyet úgy utalom, hogy csináljunk úgy mintha birnank egymást miközben nem...
2018. szept. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

A legjobb barátod sajnos nem képes felfogni, átlátni a helyzetet, így ő maga teremt olyan szituációkat, ami mindenkinek rossz. Érthetetlen számomra, hogy miért hívja el hozzájuk egy olyan barátját, akit a neje nem tud elviselni. Lehetetlen, hogy nem látja ezt. Mintha direkt fokozni akarná a feszültséget. Vagy álljon ki a barátságotokért tisztességes módon, bár ezt már jóval korábban kellett volna, vagy

korlátozza veled a kapcsolattartást és semmiképpen ne kérjen fel keresztszülőnek.

Vagy nagyon buta (alacsony EQ), vagy direkt élvezi a feszültséget maga körül, vagy pont hogy durván konfliktuskerülő.

Nem mondom, hogy ebben a helyzetben neked kéne a legokosabbnak lenned vagy a te felelősséged lenne a feszültség elsimítása. De a kérdést te tetted fel, és a magad szempontjából azt tanácsolom, hogy utasítsd vissza a felkérést és invitálásra se menj, ha lehet.

2018. szept. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%

Én azokon a válaszokon lepődök meg ahol a feleséget kiáltják ki ,,önbizalom hiányosnak".Szerintem nem erről van szó, hanem a nő szeretné kijelölni a ,,felségterületét" ahol semmi keresnivalója egy volt szeretőnek, függetlenül attól, hogy a két család mennyire ápol baráti viszonyt egymással.Nem tudom, hogy ki mit szólna ha a gyereke keresztanyjának mondjuk a férje volt szerelmét kérnék fel.Ja, az biztos nem tetszene.

Az, meg hogy a kérdező mennyi mindent köszönhet a volt párjának egy dolog.Én is sokat köszönhetek mindegyik exemnek.Sokat formált rajtam minden tapasztalat ettől függetlenül egyiküket sem hívtam meg a gyerekem születése után magunkhoz és főleg nem kértem meg egyiküket sem hogy legyen a keresztapa bevonva így a mindennapjainkba.

Amúgy a férj is elég alacsony érzelmi intelligenciával rendelkezhet.A feleség nyilván tud a régi viszonyról, ha nem mondta volna el akkor nem csinálná azt amit, de hogy látva mennyire nem esik ez jól a frissen szült párjának és hormongőzre még odahívja a másik nőt..hát..nekem ilyen hapsi se kéne.

Bármennyire is ,,múltként" emlegeti a kérdező szerintem ő azért szívesen lenne a fiatalasszony helyében és pont ezért is olyan fontos számára ez a ,,barátság".Ideje továbblépni.Neked is kérdező és a barátodnak is.

2018. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
42%
Önbizalom hiányos liba, az ilyennel kár volt szegény barátodnak családot alapítani. Mert hogy nem normális a nő, az biztos.
2018. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha van eszed, felmered, hogy ez kínos szitu mindenkinek. Vagy neked nem? Élvezed? Úgy tűnik...
2018. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem nem erről van szó, hanem a nő szeretné kijelölni a ,,felségterületét" "


A franc kivan már ettől a sok hülye, mellveregető, felségterületes idiótától. Nem értem, miért támogatandó ez a viselkedés és felfogás. Rendkívül primitív, buta, állatias dolog, igazán jó lenne már össztársadalmilag továbblépni rajta. Nem, még adni kell a lovat az ilyenek alá, akik azt se tudjak már, hogy vergődjemek a féltékenységükben. Szánalmas, sajnalatraméltó emberek.

2018. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!