Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van igaza? Miért baj,...

Kinek van igaza? Miért baj, hogy szeretném megmutatni, hogy igenis tudok jó anyuka lenni?

Figyelt kérdés

Novemberben fog megszületni a kislányunk, már most nagyon várjuk. Nem csak mi a párommal, hanem a szüleink, nagyszüleink és még az én dédszüleim is. Természetes volt, hogy fognak segíteni, nem is kérném tőlük, hogy hagyjanak minket békén, ne jöjjenek, stb. Viszont!


Az anyám hozzánk akar költözni... A házunk még nincs kész, így is éppen hogy elférünk majd a 3 szobás lakásban (nappali+2 háló), nem akarnánk még őt is kerülgetni. Úgy nőttem fel, hogy mindent megcsinált helyettem. 17 évesen még ágyba kaptam a reggelit, hozott-vitt mindenhova, nagyon elkényeztetett. Ezt akkor élveztem, de mikor 18 évesen külön költöztem, és egy kávét nem bírtam megcsinálni, vagy a mosógépet elindítani, az nagyon sz.r volt. Tudom azt, hogyha itt lenne 0-24, akkor a babás témában is ez lenne, hogy ő mindent megcsinálna, mi pihenjünk, aludjunk. Ráadásul az első hónapban a párom is itthon lesz velünk, így még azt sem mondhatja, hogy egyedül lennék. De folyton azt mondogatja, hogy mennyire nehéz lesz és ő csak segíteni akar, meg hogy fiatal vagyok, sosem volt a kezemben kisbaba, mégis hogy akarom majd ellátni.


2018. szept. 8. 09:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%

Fú..átérzem a helyzeted.Nálunk is úgy volt, hogy mindig anyu rendezte a dolgaim és tényleg nehéz volt utána a felnőtté válás.

Szülés után én 4 napot engedtem itt lenni, de olyan rég volt kisbaba a kezébe, hogy igazából zömében hagyta ,hogy én csináljak mindent.Valahogy ha meg tudjátok oldani pár napra engedd oda, többre nem.Főleg hogy csodálhassa a babátok és örülhessen annak, hogy tett értetek valamit.Viszont tényleg csak pár nap legyen, ne több.Belőlem se nézték ki, hogy képes leszek babát ellátni, de sokadszorra rájuk cáfoltam.Ha esetleg rossz alvó lesz a baba, még jól is fog jönni a segítség, hogy néha pár órára át tudod nekik adni.(Ha a közelben laknak, nálunk sajnos ilyenre nincs lehetőség mert messze élnek tőlünk).

2018. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Meg kell neki mondani kerek perec, hogy ha kell segítség, szólsz majd, de ne költözzön oda.

Állj a sarkadra végre, felnőtt nő vagy, saját családdal. Itt az ideje felnőni a feladatokhoz, nem mindig anyuci segítségére várni.

2018. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha engeded hogy odaköltözzön akkor nem lesz egy perc nyugtod se és egész nap azt hallgathatod hogy ő mindent jobban tud és hogy az ő idejében 25 éve ezt hogy csinálták.

Pont nem mérvadó hogy neki volt-e már baba a kezében, vagy sem, mert a legtöbb dologban már megváltoztak az irányelvek (pl. szoptatás, kell-e kelni a babához éjjel stb.), szóval jobb ha inkább a védőnőre meg a gyerekorvosra hallgatsz...

2018. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
Meg mindig 18 eves vagy? Vagy eltelt par ev? Ha eltelt, nen fejlodtel semmit?
2018. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Én anyukám is nagyon jönni akart, de nem volt tolakodó. Két hétig itthon volt velünk a férjem, utána kértem anyut, hogy legyen itt egy hetet, segített, de igyekezett inkább csak a házkörüli teendőkben. Nem szólt bele a babával kapcsolatos dolgokba, csak ha kértem hogy segítsen.

Az viszont nekem nagyon nagy segítség volt, hogy mosott, takarított helyettem és még mindennap meleg ételt is tett az asztalra.

Utána is pár hétig még átjárt, segített ezt-azt.

Császáros voltam, így az első hetekben komoly nehézségeket okozott a baba ellátása ha szégyen, ha nem, ez van. Ennek ellenére persze megoldottuk volna, mert muszáj, de hazudnék ha azt mondanám nem jött jól a segítség.


Persze azt nehezen viseli az ember, ha mindent megcsinálnak helyette és mindent jobban tudnak helyette, de ha egy anya helyén tudja kezelni a dolgokat és tud csak támaszt nyújtani, akkor bizony iszonyat jól jön a közelsége.

Beszéld meg, hogy mit szeretnétek és mit nem. Szerintem ennek ez az egyetlen módja.

2018. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
Én mikor szültem,anyukám szeretett volna már az első naptól velünk lenni.Mivel nem akartam megsérteni,egy beszélgetés során felvázoltam neki hogy milyen furcsa lesz egy pici baba a házban,meg kell ismernünk egymást,össze szokni stb,ennek ellenére nagyon várjuk hogy családként hármasban éljük át az első heteket.Vette a lapot igy csak két hét eltelte után jött (külföldön laktunk) menjen anyukád de csak babázni,rövid időre, két szoptatás között 1-2órára.Értesd meg vele hogy a férjeddel szeretnétek kettesben kiélvezni az első napokat,heteket.
2018. szept. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mi 10 naposan kerültünk haza, apa egy hetig volt otthon velunk, aztan pedig jott minden nap anyukam.

Napkozben volt ott, nekem kellett a segitseg, feltem, bizonytalan voltam, picit depis (majdnem elvesztettuk a picit egy fertozes miatt), szoval nekem kellet anyukam segitsege, tamogatasa, de foleg azert, mert a ferjem 2 oranyira dolgozott otthontol, es reggel 7-tol este 7ig otthon se volt, es a varosban sem ismertem senkit, egy barat v rokon nem volt.

Ugyh foleg az egyedullet miatt jott anyu az elejen minden nap, 2 honapig, mert feltem egyedul lenni a picivel. Lelkileg megtortem...

Most varjuk a 2.at, es erzem, hogy minden menni fog, megoldom! :)

2018. szept. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo, mit mondtal anyukadnak?
2018. szept. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, ez egy tolakodó magatartás. Nem engedném.
2018. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!