Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelki ismeret furdalás a...

Lelki ismeret furdalás a meghalt babám miatt? Normális?

Figyelt kérdés
2011 februárban meghalt a hasamba a 8 hónapos babám. Nagyon de nagyon rosszul viseltem. Császár után másnap haza mentem mert nem bírtam hallani a babák sírását. Majd 2012 decemberében megszületett a kislányom aki egészséges minden rendben volt.. Sokat gondoltam akkor is a babára jártam a temetőbe.. Viszont most egyre erősebb a lelki ismeret furdalásom mert babát várok. Egyre inkább azt érzem hogy rossz anya vagyok hogy nem gondolok többször a meghalt babámra.. A tesóm azt mondja hogy ezt az idő teszi de a szívemben mindig lesz helye. Próbáljak meg a meglévő és a pocakomban lévő babára koncentrlálni.. De persze ez a tesóm véleménye hisz nyugtatni akar. Nektek mi a véleményetek? Valaki aki volt ilyen helyzetben?
2018. szept. 14. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

*Császár után


Hogy tudtad elintézni a császárt? mert én amikor bent voltam, senkinek akinek méhen belül meghalt a babája nem császározták, hanem megszültették.


Nem voltam ilyen helyzetben, nekem korábbi babám ment el-szám szerint a 4. baba (3 élő gyermekem van), de ő influenza miatt, mert járvány volt és kétszer is elkaptam. Az elsőt még végig vittem, de amikor másodjára ismét elkaptam, és magas lázam volt, akkor már nem maradt meg. Ez is Isten kegyelme volt, mert valószínűleg ez miatt nem lett volna egészséges.

2018. szept. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért császároztak mert levállt a méhlepény és gyakorlatilag már nem kellene élnem hisz lepény leválás után 2 órával kerültem műtőbe szinte minden vér kiment belőlem. Már akkor az én életemért küzdöttek.. 6 egység vért kaptam utána..
2018. szept. 14. 08:53
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom hogy a gyaszfeldolgozas eljutott arra a pontra hogy nem jut eszedbe olyan surun ez okozza a lelkiismeretfurdalast is. De attol mert nem gondolunk valamely elhunyt szerettunkre mindennap vagy minden heten/honapban az nem azt jelenti hogy nem szeretnenk. Mert helye mindig lesz a szivunkbe, es a szeretet nem attol fugg hogy heti vagy napi hanyszor gondolsz ra. Ennyi ido utan normalis is hogy mar itt tartasz.

Nagyon sajnalom, borzalmas lehetett, de nem emeszheted magad folyamatosan. Mert vannak mas emberek akik elnek korulotted es szukseguk van rad!

Gondolj a babara, ot helyezd es torodj vele mas modon, mert ugy mintha elo lenne ugysem tudsz sajnos. De ennel jobban ne sullyedj bele. Ne emeszd magad emiat, mert a korulotted levoktol veszed el azt a plusz energiat, ezenkivul nyilvan a hangulatodra is ranyomja a belyeget.

Sajnalatos modon igy megtapasztaltad az elet torekenyseget es mulandosagat, de forditsd at pozitivra es ezaltal hasznalj ki minden percet a gyerekeiddel a leheto legminosegibb modon, a leheto legtobb pozitivitassal mert ok ott vannak neked.

Ez nem zarja ki a gyaszt, nem leszel rossz anya, sot! Egyszeruen csak ertekeled ami korulotted van es ezek altal halat adsz ertuk.

Nem emesztheted magad egesz eleten at. Tragedia hogy igy alakult, de nem tudsz ezzel mar mit csinalni. Elfelejteni ugysem fogod es ugysem tudod, de tobbet ebbe mar nem tehetsz bele.

2018. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
2 Első két élő gyermek után volt nekem ez a 13.héten, ugyan így lepény leválás, de nekem élő magzat-és szültettek, és igen ha tankönyvet akartam volna produkálni, akkor elvileg ott kellett volna maradnom a műtőben, de Isten ismét győzött:) És itt vagyok:)
2018. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Én az ikreimet veszítettem el a 20. héten. Azóta van egy kislányom.

Az elvesztésük után jártam pszichológushoz, perinatális tanácsadóhoz, kineziológushoz, Theta-healing-re.

Egyetlen dolgot nem tudtam, és azóta sem tudok feldolgozni: hogy mindketten éltek, egészségesek voltak, a méhem engedte el őket a méhnyak elégtelenséggel, ami miatt megrepedt a burok, és a szülésindukcióba haltak bele, ami ellen én akkor,letaglózva nem tudtam tiltakozni. Azt mondták, vége, menni kell a szülőszobára. Kérdezgettem, hogy biztosan nem lehet-e valamit tenni; de azt mondták, hogy ilyenkor már semmit és a méhemet is mentik ezzel, mert nagy az esély így már a fertőzésre...

A mai napig lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem ragaszkodtam akkor legalább egy UH-hoz, hogy nézzék meg, hogy legalább egy kis tócsa maradt-e a babámnak, amiben tud tovább fejlődni, hiszen az ikertestvérével semmi baj nem volt, az Ő burka sértetlen maradt.

Ezzel egyszerűen nem tudok elszámolni magam felé, bár nem érzem ettől rossz anyának magam, de nagyon bánt, hogy nem harcoltam (szerintem) eléggé, és nem kapaszkodtam az utolsó szalmaszálba a is... Ennek már 1,5 éve. Nem tudom, hogy valaha is sikerül-e ezt megemésztenem...

2018. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
4+ Rá 3 évre meg megszületett a 3.gyermekem.
2018. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

6+ Szóval elnézést, de kapkodtam:)


A tied viszont sokkal keményebb, én talán ki sem bírtam volna ilyet, egy 8 hónapos terhességben. Isten kegyes, mert mégis más egy 13 hetes terhesség, mint egy 36 hetes. Én bele pusztultam volna.

2018. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy pszichológust. Természetes, hogy gyászolod az meghalt kisbabádat, de ha nem oldod meg valahogy a bűntudatod, az rád és a születendő gyermekedre is nagyon rossz hatással lehet a jövőben. Kérj segítséget, egy szakember biztosan segíteni tud, hogy elengedd a múltat (bármilyen nehéz is).
2018. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy rossz anya!!!!

Ne viccelj! A lehető legjobb vagy!

Ne érezd ezt... hisz Ő nem született meg, vmiért így kellett lennie.

Illetve nem élve.

Sajnos el kell fogadni. Inkàbb örülj, hogy megadatott utána még lehessen 1-2 babàd!

Örülj, és ne szomorúan gondolj rá.

Gondold azt, hogy a meg nem született picid segítette a másik 2-t, hogy megfoganhassanak!

Nekem bár vetèlèsem volt az első trimben, és utàna hamar teherbe estem, és a kisfiam feledtette a meg nem született picit.

Úgy gondolok a csodás kisfiamra, hogy Ő nem lenne, ha az előző pici megszületik.

Azóta nagyon keveset gondoltam az elvetélt picire, de nem érzek lelkifurd.t.

Ő a csillagokból vigyáz a tesóira, ès hàlàs vagyok neki 💜

Lèpj tovább (illetve ezt is teszed), emiatt ne érezd magad rosszul!!

Én sem érzem.

Ez az élet rendje.

Előre tekints! 😘

2018. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok!!!!!! Nagyon de nagyon jól esett a szavaitok!!! Szörnyű hogy mennyi anya túl esett ilyen szörnyűségen!!! Most 5 hetes a baba a hasamba.. Lehet hogy most törtek fel az emlékek ezért vagyok magam alatt!!! Ma kimegyek a temetőbe szerintem ez a megoldás... Akkor könnyül a lelkem hogy vele is foglalkozom... Köszönöm csajok nem tudjátok mennyit segítettetek nekem... Boldogan akarom várni ezt a babát és ott van a kislányom aki imád és mindennap elmondja hogy én vagyok a világ legjobb anyukája... Basszus de hülye vagyok bőgök mint egy taknyos... Köszönöm lányok mégegyszer
2018. szept. 14. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!