Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizeletgyujtes, ti hogy...

Vizeletgyujtes, ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés
Jovoheten nefrologiara kell mennunk 2 honapos kislanyommal vesevizsgalatra,es 12 oras vizeletet kertek tolunk,tehat estetol zacskó ragasztas 3 orankent,de en mar elore stresszelek h nem fogok tudni vizeletet venni tole.Ugyanis mar probalkoztam 2x h mire elesbe megy tudjam,de kifolyik belole...aki volt ilyen helyzetbe az h oldotta meg es mennyi pisit gyujtott ossze 12 ora alatt?
2018. szept. 17. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Létezik direkt ilyen vizeletgyűjtő pelus, gyógyszertárban lehet kapni.
2018. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudnal linket kuldeni?Mert en beirtam a googleba de nem dobott ki semmi ilyesmit..ha volna ilyen akkor szerintem nem kinlodnanak sokan azzal a zacsival...bocsi
2018. szept. 17. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Mi pár hete orvosi segédeszköz boltba tudtunk venni a miénknek.Szerintem nézz körbe ott felétek van e ilyen bolt és nézzetek be oda vagy telefonon kérdezd meg, tartanak e vagy rendelnek e nektek.

A lényeg, hogy száraz bőrre ragaszd fel érdemes etetés után és 5 percenként nézd, hogy pisilt e és ha igen akkor öntsd ki,ha úgy érzed nem elég akkor szárazra törlöd újra a bőrét és felteszel egy másik zacskót és újra 5 percenként nézel a pelusba.

2018. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 3-6 napos koráig visszakerült a gyerekosztályra sárgasággal és ott próbáltak csinálni neki ilyen zacskós vizeletgyűjtést. Arra figyelj, hogy a zacskó ne legyen kakis, akkor ki kell dobni az egészet. Nálunk ezért nem sikerült 3x-i próbálkozásra sem, mert minden pisilésnél nyomott egy kicsit is :) Hiába néztem 5 percenként.
2018. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítsd (pl.: octenisept), várd meg míg megszárad (különben nem ragad), kicsit csípd össze a zacskót hogy ne tapadjon össze a két oldala ÉS NE csomagold be a gyereket. 2 hónapos még szépen megmarad a hátán és gyakran is pisil, így nem nehéz.

(2 év fölöttivel már nagyon nem móka).

2018. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös írja,fertőtlenítés, megszárad, ráragasztod és utána sűrűn nézegeted. 2 hónaposan még egyszerűbb mint később. Hova kell mennetek nefrológiára?
2018. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók teljesen jól leírták, de még egy tippet tudok adni. Lehet, hogy hülyeség, de nekem azt javasolták, hogy mielőtt felragasztom, előtte hosszában hajtsam félbe és utána széthajtás után nagyon óvatosan fújjak bele levegőt, hogy ne "lapuljon le" a zacskó. Hozzáérni persze nem szabad a száddal. Így csináltam. Ja és a pelust tényleg ne csomagold rá. Ezzekkel már mindig sikerült:) ami nagy szó mert előtte már majdnem idegösszeomlást kaptam. Persze a rutin is sokat számított nálunk. Mindenesetre kitartást kívánok, rettenet ez a zacskózás...
2018. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat,igen nefrologiara kell.Azota meg gyakoroltam es ahogy fekudt a hatan ugy sikerult is belepsilni de amint letettem aludni akkor elmozdult es kifolyt belole.Szoval arra gondoltam h vizsgalat elotti napon nem este kezdenem el neki gyujteni hanem nappal es ugy ontenem bele a kis uvegbe,mert hat szerintem ejjel nem sikerulne,meghat szivem sincs felkelteni 3 orankent mivel h o mar atalussza az ejszakat,szerintetek eszre lehetne venni h az nem ejjeli pisi?van vmi kulonbseg kozte?koszi ha valaszoltok
2018. szept. 21. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!