Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kihordanátok a testvéretek...

Kihordanátok a testvéretek gyerekét, ha csak így lehetne rajtuk segíteni?

Figyelt kérdés
A bátyám párja rákos lett pár éve, a kezelések előtt lefagyasztották a petesejtjeit. Szerencsére teljesen meggyógyult, viszont nekik természetes úton már nem lehet gyermekük. Megfordult a fejemben, hogy esetleg én is kihordhatnám a gyereküket. Őrültség?

2018. szept. 25. 12:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországon nem illegális a béranyaság, de nagyon szigorú feltételhez kötött. Ebben az esetben mivel egészségileg nem képes ki hordani a gyereket, így közvetlen hozzátartozó (ez igaz rad), amennyiben már szült es elő gyermeke van és 35 év alatti lehet béranya.


Ettől függetlenül én nem tudom, hogy vállalnám a.

2018. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%

Nem illegális! Ne írjatok már baromságot!


A béranyaság illegális, DE EZ nem béranyaság lenne. Vérrokon gyerekét Magyarországon is ki lehet hordani.


Egyébként ettől függetlenül én nem tenném meg, mert a saját gyerekem kihordása is majdnem az életembe került, testvér kedvéért se kockáztatnék.

2018. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
71%

Én vállalnám.

Talán azért is, mert a terhességet fantasztikusan éltem meg. Tökéletesen jól voltam, szülésnél sem volt különösebb komplikáció.

Viszont tudatosan nem lesz több gyerekünk. 5,5 éves a fiam.

Tehát nem félnék terhességtől, és szüléstől. De tudom, milyen jó érzés anyának lenni, és ha ezzel segítenék a testvéremen, akkor igen, lennék a béranyájuk.

2018. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
26%
Csak az anya testvére ( vagy más közeli nő rokon). Tehet ilyet. Az apa nő rokona nem.
2018. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
47%

Biztos nem vállalnám.

Nekem egy terhesség kihordása épp elég elrettentő, saját gyerek miatt is nehezen veszem rá magam.

Egyébként nem olyan jó a viszonyom a testvéremmel, hogy akár csak eszembe jusson ilyen.

2018. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
76%

Szép dolog hogy ezt vállalnád.


Viszont én biztos hogy nem vállalnék ilyet, mivel egyszerűen ismerve magam tudom hogy képtelen lennék elvonatkoztatni attól hogy ő nem az enyém én csak kihordom. Hiszen habár nem az én petesejtemből termékenyült, 9hónapon át a szívem alatt hordom, érzem a mozgását és egyé válik velem.

Bárki bármit mond, én nem tudnám ezek után oda adni a testvéremnek vagy akárkinek, mert kb a szívem szakadna meg.

Na de ugye minden ember más, ez az én véleményem.


Én inkabb örókbefogadást ajánlanék egy ilyen helyzetbe.

2018. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%

Nem az volt a kérdés, hogy Magyarországon lehetséges e vagy sem, vagy hogy külföldre kellene e ezért menni vagy sem. Szövegértelmezes!

Azt írod természetes úton nem lehet nekik, de beavatkozással? Ez a kérdés csak benned fogalmazódott meg, vagy már nekik is eszükbe jutott?

Szerintem is külön lehet vonatkoztatni ilyen esetben, miszerint az a baba nem a te babád lenne, te csak a tested adnád. Én elgondolkodnék a helyedben igen, és bevállalnám.

2018. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
16%
Én biztosan nem csinálnám. Egyrészt nem is vagyunk olyan kapcsolatban hogy ez akár fel is merüljön. Másrészt iszonyatosan rosszul viseltem a terhességet, szüléskor majdnem meghaltam. Magamnak se szülnék még egy gyereket nem hogy másnak. Az meg a másik hogy 9 hónapig hordod a gyereket és utána meg csakúgy odaadod? Azt se tudnám megtenni.
2018. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%

4. vagyok


attól függetlenül hogy nem szexuális úton lett és szerelemből az a gyerek, attól még ugyanúgy érzem hogyan növekszik, ugyanúgy én küzdők meg érte

Inkubátor ide vagy oda


Azt a hormon löketet amit akkor kap az ember nem lehet semmibe venni az érzelmi hullámzokról nem is beszélve nekem ne mondja senki hogy azt nem magáénak érzi


Nekem is példaértékű terhességem és vajúdásom volt (bár a szülés az nem komplikációmentes)

Nem emiatt

Én nem tudnék magamra Inkubátorként tekinteni

2018. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%

Nem vállalnám.

Ismerem magam annyira, hogy bár nem az én gyerekem, de mégis 9 hónapig hozzám tartozott, így biztos beleszólnék a nevelésébe. Végülis több lenne, mint unokaöccs vagy unokahúg. És ez a szituáció senkinek nem tenne jót.

2018. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!