Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmennétek így a testvéretek...

Elmennétek így a testvéretek esküvőjére?

Figyelt kérdés

Öcsém esküvője idén augusztusban lesz, amikor a lányom 21 hónapos lesz. Már jár, szavakat mond, megérteti magát és jól is viselkedik (általában).

Na most a menyasszony kitalálta, hogy az ő esküvőjük gyerekmentes lesz, azaz mindenkinek elmondják, hogy a gyerekeiket nem vihetik. Ő azért döntött így, mert szerinte ha valaki gyerekkel megy, az nem tud szórakozni/bulizni, nem fog inni, nem fog táncolni, nem fog kikapcsolódni és 9-kor hazamegy mert alvásidő van, ő pedig hajnalig tartó lagzit akar. Na hát ez szerintem eleve is gáz, és az elv is rossz mert egy 1-3 éves gyerek szülei így is-úgyis hazamennek hamar... De hát mondom ha nekik ez jó, akkor legyen így, de megkértem hogy velünk tegyenek kivételt, egyrészt mert tudom hogy a lányom nagyon élvezné, másrészt közeli rokon vagyok, harmad részt pedig nálunk nincs aki vigyázzon rá, hiszen a szüleim/nagyszüleim/nagynéném az esküvőn lesznek, a férjem anyukája már nem él, apukája külföldön lakik, egy vadidegen bébiszitterre meg nem hagynám a lányomat, főleg hogy fél is az idegenektől.

Erre azt mondta, hogy akkor maradjon otthon a férjem a gyerekkel, én meg menjek egyedül, úgyis kell egy kis kikapcsolódás a mindennapokból. Na hát én ezen teljesen kiakadtam, és megmondtam hogy ha se a férjem se a lányom nincs meghívva, akkor köszönöm de én sem megyek. Mikor ezt anyukám meghallotta akkor sírva hívott fel hogy ilyet nem csinálhatok, és ne rontsam el mindenki napját a duzzogásommal. Mondtam neki, hogy mégis mit csináljak ott?! Táncolni nem tudok mert nincs ott a férjem, beszélgetni kb. 9-10ig tudok amíg a két barátnőm haza nem megy a gyerekeikhez, utána marad a csendben ülés a nagyszüleimmel... Erre anyukám azt mondja hogy miért is ne tudnék én a nagymamámmal meg a nagynénémmel beszélgetni és kulturáltan ott lenni ahogy illik...

Már megkértem arra is a menyasszonyt, hogy csináljon egy gyereksarkot, fizetem én és be is rendezem, csak vihessem a gyereket. Azt mondta nem, mert ha a különteremben lenne akkor mindenki ott lenne a gyerekkel a bulizás helyett, ha pedig az esküvő termében akkor ott ő csak azt látná hogy milyen ronda a gyereksarok és az esküvőre nem való.

Szerintetek mit csináljak? Tényleg én reagálom túl?


2018. márc. 6. 11:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
Nem reagálod túl. Én jelezném, hogy természetesen az esküvőn részt veszek, mert mégiscsak a testvérem, de az utána következő dínomdánomot kihagyom.
2018. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%

Nem reagálod túl.

DE!

A menyasszony dönti el (és a vőlegény), milyen esküvőt szeretne! Ha gyerekmenteset, akkor ezt kell tiszteletben tartani. Mert ha te viszed, akkor jön a többi szülő, hogy ő miért nem vihette. Ebben igazat adok neki, hogy ha gyerekmentest akar, akkor nincs kivételezés (főleg nem gyereksarok az 1 szem kivételezett gyereknek...).

Viszont neked nem kötelességed részt venni. Ez egy meghívás, aminek vagy eleget teszel, vagy nem. De nem duzzogó puffogó gyerek módjára kell ezt lereagálni, hogy "ha nem vihetem a gyereket, akkor nem megyek", hanem hogy köszönjük a meghívást, de nem tudjuk megoldani a gyerekfelügyeletet, ezért nem tudunk menni az esküvőre.

Ennyi.

2018. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
72%
Ez durva.. a tesoddal nem lehet beszelni?
2018. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

Hát én nem értem a leendő sógornődet...

Biztosan nem mennék el.

Szertartásra igen, de férjjel, gyerekkel, hiszen így vagytok egy család. Gratuláltok aztán szépen hazamentek.

Én édesanyádat sem értem meg.Anyaként, nagymamaként hogy hogy nem esik ez rosszul neki. Az,hogy nem lehet ott a kicsi unokája, meg a veje.

Hogy képzelték el, hogy Te majd boldogan, jó képet vágva ülsz majd ott a kis családod nélkül vagy esetleg riszálsz valakivel?

A mi családunkban ez nem fordulhatna elő.

Ha gyerekkel jön valaki, akkor gyerekkel jön. Gyermektelenek is haza mehetnek korán, ne csak gyerekesek.

2018. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
27%

Az elös amit elmondanék nekik, hogy az esküvö a családalapítás elsö pillérje, és pont ezért is a gyermekek a jelképei, akik az elsö sorban szoktak menni.


Mindenképpen beszélnék más meghívottakkal is erröl.


AMi nekem fura, hogy anyád ezt támogatja. Mond meg neki, hogy akkor vigyázzon ö a gyerekedre míg ti buliztok.


Egyébként az amit ö akar a külfölkdi országokban úgy oldják meg, hogy az esküvö elött egy nagy bulit csapnak, ahova tényleg nem mennek gyerekek, ide leginkább kollégák, barátok és a fiatalság megy. De maga az esküvön már minden gyermek ott van, öket egyébként is nagyon érdekli.


Ha köti a karót az ebhez, akkor én a férjemmel, gyerekemmel elmennék a polgári/egyházi esküvöre aztán haza mennék...

2018. márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén szólva ha ekkora tahó lenne a sógornőm akkor én nem mennék az esküvőre. Szólnék, hogy azért egy DVD-n majd adják oda a képeket milyen jót buliztak. Biztos hogy a férjem és a lányom nélkül nem mennék csajbulin kívül sehová de főleg nem családi eseményre és főleg akkor nem ha a tapló menyasszonynak magas hogy mivel mindenkit meghívott így alkalmas ember híján a kutya vigyázna a gyerekre. Ha meg ezt még tetézi azzal, hogy ilyen szinten sz@rik a leendő sógorára és közli, hogy a férjem maradjon otthon akkor én pont ennyire sz@rok rá a tesómtól pedig elnézést kérek. Sőt lehet, hogy még be is állítanék a ceremóniára családostul aztán hazamennék rögtön utána így legalább látom ahogy a testvérem elveszi a bulikirálynőt de nem is rontom el a lakodalmat. Menyasszörny.
2018. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Anyukám már az elején mondta mikor meghallotta ezt a gyerekmentes esküvő ötletet hogy ez nem lesz jó, mivel a baráti körben sok a gyerek, és még arra is próbálta rávenni őket hogy vegyenek fel ilyen esküvői bébiszittert gyereksarokkal, de a menyasszony egyértelműen tudtára adta hogy ez az ő napja, és ő nem akar gyerekeket az esküvőn, így nem lesz gyerekmegőrzés. Aztán még próbált mellém állni, mondta hogy legyen az, hogy az én lányom jön, lesz aki játszik vele, és tudok majd én bulizni a férjemmel, hiszen egyik dédi kezéről a másikra megy majd.. De ezt sem engedték, mert az meg kivételezés hogy az én gyerekem jöhet másé meg nem. Így végül belenyugodott, hogy akkor én megyek, a férjem és a lányom meg nem. Tesómmal nem tudok beszélni, ő eléggé papucs az esküvő témában, minden úgy lesz ahogy a menyasszonya akarja...
2018. márc. 6. 12:06
 8/39 anonim ***** válasza:
37%

nem reagalod tul. Ha a tesod ilyen eskuvot akar, persze, legyen! :) mindenkinek el kell fogadnia a dontest. DE a te dontesedet is mindenkinek, hogy te igy nem akarsz a csaladod nelkul. :) ennyi. A lagzi meg lesz nelkuled is.

Nekem eszembe nem jutott ilyen lagzit csinalni. Nekem az volt a lenyeg, hogy osszeadtak minket, 10 orakkor elmentem atoltozni, hogy a nagyobb gyerekekkel

Idoben el tudjanak menni. Igen, elrabolta a show-t par baba, cukik voltak. De mi ezen se akadtunk fent. :))) fel kell noni az ilyen dolgokhoz. :))

2018. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem ezt a sok "tigrisanyát".

Vagyis értem persze, hogy így család a család, de hogy ennyire nem vagytok empatikusak!


Ez a menyasszony nagy napja. Szerintem ő dönti el, hogy mi hogy legyen! Azt viszont nem, hogy ki fogadja el a meghívást és ki nem.

SZóval a menyasszony kikötésén én nem lepődök meg (mert rengeteg neveletlen gyerek van, aki tényleg elrontja a bulit, illetve a szülő csak a gyerekkel foglalkozik, semmi mással).

Tehát a kikötés érthető, viszont így neki bele kell azt is kalkulálni, hogy a gyerekesek nem mennek el a lagzira. Ezt meg neki kellene megértenie.


Ebben a kérdésben nem nagyon van kompromisszum.


Ja, és igen, én is anya vagyok. Én nem rökönyödnék meg ilyen kérésen. Ha meg tudnám oldani a felügyeletet, akkor buliznánk egy jót a férjemmel, ha nem, akkor udvariasan visszautasítanám a meghívást. De biztosan nem akadnék ezen ki. Úgy lesz, ahogy akarja. Gyerek nélkül, de akkor sok szülő nélkül is.

2018. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
57%

Én is csak a szertartásra mennék el, gratulálnék, odaadnám a borítékot (már ha azt kapnak és nem tárgyi ajándékot) és elköszönnék. A férjeddel és a lányoddal esetleg beülhettek valahova enni vagy sütizni, hogy a kislányodnak meglegyen az ünnepi élmény. A szertartásra feltétlenül elmennék, mert a testvéremről van szó.

A menyasszonyt is meg lehet érteni, plusz a szervezés is stresszes. De a vőlegény unokahúga szerintem azért élvezhetne kivételt. A barátok is megértenék egész biztosan.

Próbálj meg lehiggadni és mondd el nekik, hogy egy családi eseményre a családoddal szeretnél menni, a gyerekre amúgy sem tud senki vigyázni, így ha ő nem jöhet csak így tudtok menni.

2018. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!