Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyűgös a baba, mert "vizes"...

Nyűgös a baba, mert "vizes" az anyatej?

Figyelt kérdés

Kisfiam is szerdán volt 3 hetes, 3100 grammal született, 2990-nel jöttünk haza október 2-án, most okt 16-án, kedden 3390 g volt. A védőnő szerint ez a súly kevés.... Szerintetek is? Eddig 100% anyatejes de szerintük (védőnő+ gyerekorvos) tápszeres pótlás kell mert a babának nem elég a súlygyarapodás, meg elég sírdogálós, és szerintük ez azért van, mert nem lakik jól, éhes marad. Igazából jogos is, mert akár óránként is lehet etetni, nem utasítja vissza....És utána folytatja a bömbölést.. Létezik olyan, hogy "vizes" az anyatej?

A baba borzasztó nyűgös tud lenni, és iszonyat keveset alszik. Nappal egyáltalán nem alszik, rengeteget sír, nyűglődik. Éjszaka is 2-3 óránként kel, és nehéz elaltatni. Szoptatáson soha nem aludt el, vagy nagyon ritkán,utána szinte mintha még jobban felébredne. Tovább bömböl általában :( Kap 2 féle cseppet is hasfájásra is, mert arra gyanakodtunk, orvos ajánlotta a cseppeket.



2018. okt. 19. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyre tobb kerdesben /kommentben forumon olvasom ezt az OLTARI NAGY MARHASAGOT amit a nagyon okos gyerekorvosok es vedonok mondanak

TAPSZERES POTLAS KELL. 🐴f***t kell. Bocsi. Az kell h te es a kisbabad egymassal foglalkozzatok. Tuudom/tudom faraszto es tudom elkeserito h rengeteget sir/cicizik semmire nincs idod stb de hidd el, ha most hagyod neki meghálálja magát az egesz helyzet. Nincs olyan, hogy a kisbaba szamara nem megfelelo az edesanyja teje. Olyan lehet, hogy rossz technikaval szopizik. De meg pici es konnyen meg tudod neki tanitani. Esetleg a cukrosabb reszt szivja ki es a zsirosat nem. Kerlek, hivj ki egy szoptatasi tanacsadot, o nezzen rad, ne a tapszerkommando. Ereszd el ezeket a nagyon okos tanacsokat es hidd el, tökéletesen jok vagytok együtt, menni fog es nem kell még a tápszer. Igen, vannak helyzetek amikor kell, de a felnott emberek sem mukodnek ugyanugy, ahogy a kisbabak sem. Nem azonos a hizas ahogy az etvagyuk sem. A cseppek hatasosak lehetnek de semmi sem jobb annal ha hastornaztatod, bufizteted a babad.

2018. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem, ez butaság. Akkor is, ha a védőnő mondja.

Azért cicizne folyton, mert kicsi, nem azért, mert mindig éhes. Nekik a szopizás sokkal több az evésnél. Kapcsolat vele, megnyugvás, biztonság.

Hidd el, csomóan nyomatják ezt a butaságot, hogy nem elég, nem elég. A természet és a baba értik a dolgukat.

Nálunk hiába volt tej, nem szopizott a babám. Na, oda kellett pótlás, mert enni muszáj.

De ha tápszert adsz neki, elkezded a cumisüvegeztetést, talán annyi volt a szoptatásnak. Tudom ,hogy nem könnyű folyton szoptatni, de hidd el, lesz ez jobb is. Ez időszakos. A babádnak erre van szüksége. De olyan hamar eltelik ez az idő.

2018. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Abszolút elég kell legyen a tejed. Az én kisfiam okt 1-én született 2590g-al, sajna egy hetet bent voltunk problémák miatt így akkor 2640-el jöttünk haza. Most 2860, és még nincs 3 hetes. Védőnő szerint abszolút rendben van, heti 150g gyarapodás amit produkál az tökéletes.

Egyébként nekem meg a szopi nem megy, sajna a kórházban lefejve kapta a tejet cumisüvegből így van némi zavara, de haladunk előre és egyre jobb. Az én kisfiam napi 5x eszik 80g-ot. Szóval a napi 10-12x 60 g bőven jó kell legyen.


A megfelelő mennyiséget így tudod kiszámolni. Pl 3,3kg babánál

3,3x130 iéletve 3,3x150 ez a napi min és max mennyiség ezt kell elosztani az étkezések számával és kijön egyszerre mennyit kell egyen.

2018. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Olyan létezik hogy nem tápláló a tej, ezen a táplálkozásoddal tudsz segíteni. De ettől függetlenül kell neki a tej, ha van örülni kell és adni :)
2018. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
3 hetesen novekedesi ugras van, ilyenkor nonstop cici van. Tul kell elni es megadni neki cicit, igy szaporitja fel tejet hogy eleg legyen.
2018. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass a megérzésedre. Ha jónak látod adj neki pótlást. Én adtam és meg is hálálta, hogy nem hagytam éhezni. Kiegyensúlyozott, jókedvű azóta. Én is, bár sokak szerint ez nem lényeg, ha anyuka felfordul is erőltesse. Szoptatási tanácsadóktól meg a hideg kiráz, olyanokat mondtak a kórházba, hogy majd nem fog engem szeretni a gyerekem ha pótlást kap. Nem tudom honnan szedték. De érdekes módon egyiknek sem volt gyereke, számomra hiteltelenek.
2018. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!