Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap furdetitek/furdette...

Minden nap furdetitek/furdettetek az ujszulott babat?

Figyelt kérdés

En minden nap furdetem miota hazajottunk a korhazbol (ott is minden nap furdettek) es furcsa,hogy van aki nem. Azert megis csak bukik,a tejci odafolyik a nyakaba stb csak jobb neki is tisztan. Felre ne ertsetek nem kotekedos kerdes,csak kivancsi lennek a masik oldal miert nem furdet naponta. Nyilvan mindenki maga tudja,hogy a jo a gyerekenek.

Koszonom elore is a normalis valaszokat!


2018. okt. 22. 01:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Minden nap fürdetek, de nem annyira a tisztálkodás miatt, hisz annyira nem koszos és amúgy is utál fürdeni, mint inkább a napirend kialakulása miatt. Legyen egy fix pont a napjában.

3 hetes egyébként.

2018. okt. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Ekcemasnak pl nem jo ha mindennap furdeted. Még a tiszta viz is iszonya5 leszaritja a boruket. En alapbol mindennap furdettem. De telen sokszor a kisebbiknek olyan szaraz volt a bore, es raadasul eckemaja is volt...akkor par napig nem furdott mindennap, mig helyre nem jott.
2018. okt. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de én is főleg azért, hogy megszokja az esti rutint.
2018. okt. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Nemetorszagban elunk, itt az ujszulottet szzletes utan sem mosdak le, az elso furdetes a koldokcsonk leesese utan tortenik, utana sem javasolnak a kinti maszas/totyogas beindulasaig heti 2-nel tobbet, es mindezt furdeto nelkul. Azzal indokoljak, hogy lemossa az immunrendszer reszet kepezo vedoreteget a borrol, ha gyakran vanfurdetve, ami a korokozok ellen ved, igy konnyebben elkaphat betegsegeket. Utanaolvastam evidence based kutatasoknak/tanulmanyoknak (pl. ingyenes, orvosi korokben is elismert forras a pubmed), hogy ennek tenyleg van-e alapja, mert Magyarorszagon egeszen mas a szokas ezzel kapcsolatban, es nekem is furcsa volt, de tenyleg igy van a tudomany jelenlegi allasa szerint.
2018. okt. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Es ahogy a 2-es irja, nagyon szaritja a bort, ekcemanal nagyon nem jo. Attol meg persze meg volt tisztogatva, lemostam a csapban kaki utan a feneket, meg megtoroltemaz arcat nedves torolkozovel eves utan.
2018. okt. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Én kétnaponta fürdetem, mert úgy hallottam, ilyen pici babáknak nem jó a mindennapos fürdetés.
2018. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Minden nap fürdettem, mert pisil kakil ée bukik stb. Nem áztattam de egy gyors pancsi mindig volt. Ha kellett reggel is
2018. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Minden nap szoktuk fürdetni.

Akkor marad ki alvás, ha idejekorán, varatlanul elalszik.

2018. okt. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Első gyerekem minden nap furdettem, és olyan ekcémája volt, hogy egy teniszlabda méretű véres seb lett már neki. Akkor olvastam, hogy a babákat nem szükséges minden nap fürdetni, az ekcémanak kifejezetten rosszat tesz. Egy évig szenvedtünk ezzel a durva ekcémaval, és mikor áttértem a kétnaponta furdetesre, egy csapásra elmúlt! A második gyerekemet már eleve újszülött korában heti 2-3x furdettem, pár hónaposan kétnaponta és nincs is semmi bőrproblémája. Természetesen kezdetektől a fürdés nélkuli napokon is át kell törölgeti langyos vízzel, és a testápolást is elvégezni olajjal. Szóval nem lesz büdös a baja, mert naponta tisztítva van, csak nem minden nap bő vízzel, és a lebukott, koszos ruha is cserélve van.
2018. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Hetente kétszer fürdettem, a kórházban is ennyiszer fürdették.
2018. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!