Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetés közben következetesnek...

Etetés közben következetesnek kell lenni 4 hónapos babával is?

Figyelt kérdés
4 hónapos babámat minden érdekli, egy másodperc alatt kiveszik hangok, zajok az evésből és onnantól kezdve nem folytatja. GYakran kezd el velem kommunikálni etetés közben (tápszer-cumisüveg). Nagyon cukin kacag, gügyög. Kétféle "elmélet" van: reagáljunk a babára mindig, legyen párbeszéd, mosolyogjunk, ismételjünk, beszélgessünk vele, tanítsuk ezzel is. Másik szerint evés közben ne játsszunk, ne szakítsuk meg. De olyan kegyetlennek érzem beszélgetése közben visszanyomni a szájába a cumisüveget, közben is gagyarászik majd elrángatja a fejét, ha alig evett akkor is. Legyek következetes,v várjam meg, míg "elmondja" és ne beszéljek hozzá, ne bátorítsam, hanem "együnk" és majd utána? De ő ebből csak annyit érez, hogy nem reagálok. Ha reagálok nem eszik. Hogy kell ezt csinálni, kérdezi egy gyermekének jót akaró, imádó, kezdő, tapasztalatlan anyuka :)

2018. okt. 27. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap akartam kiirni ugyanezt a kérdést , bár az én babám 7 hónapos , de evés közben is mindent csinál pl távirányitót felveszi nezegeti , lábaival játszik. Én nem tudom hogy miért de mindig így evett , amikor anyatejes volt akkor is , tápszeres mar regota es cumisuveggel is ugyanez 😃
2018. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Tok mindegy mit csinalsz, jo esetben 3 eves korara tanul meg normalisan enni. Amikor mar csomo mas mindenre hallgat, az evesert ugyanugy konyorognod kell majd.


Addig meg uvolt, kopkod, jatszik, ellenkezik. Meg huszezerszer fogsz agyverzest kapni a kovetkezo evekben az evest erinto problemakban.

2018. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanìgy vagyok a 6 és fél hónapossal. Van, amikor ügyesen, odafigyelve eszik (cumiból és pürét is), van, mikor mindent csinál, csak nem eszik. Magyaráz, kacag,berreg, kuruttyol.

Én azt szoktam, hogy amikor szépen eszik, akkor dicsérgetem, "ügyes vagy", " anya örül" stb. Ha parádézik, akkor nem tárgyalok vele. Egyfajta pozitìv megerősìtés, hogy mikor viselkedik "helyesen". Aztán majd meglátjuk.... :-)

2018. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na jól van,akkkor ha nincs is tuti megoldás, de nem vagyok egyedül! Olyan nehéz a kacagó gügyögőbe gyömöszölni az ennivalót és nem is nagyon helyes talán, hiszen az evés élvezet nem kényszer és ezt szeretném megmutatni neki. De néha határozottan kell tartanom mert különben nem enne. Viszont ahogy elkezdek vele társalogni, még jobban belejön.... na de innentől már írtam! :)
2018. okt. 29. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A következetesség nem egyenlő a ridegséggel és vasszigorral. Mikor elkezd jászani,kedvesen,mosolyogva megcsóválod a fejed,hogy "nem,nem,most eszünk!" És visszaadod neki a cumisüveget. Ezt türelmesen mindig,mikor eltérül a figyelme,de lehet ezt melegséggel,finoman,szeretettel csinálni,megsimogatva a kis buksiját stb... Szóval szerintem igen,már most el kéne kezdeni nevelgetni,gondolj bele,mikor húzod meg a határt? Egyik napról a másikra,hogy fiam,ma betöltötted a 2-őt innentől egyél ügyesen,eddig rádhagytam,mert kicsi voltál? Neeem,terelgetni kell őt már most,lágyan,kedvesen.
2018. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!