Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj az hogy a 2 éves...

Miért baj az hogy a 2 éves lányommal alszok?

Figyelt kérdés
Már baba kora óta. Megszoktam hogy mellettem van. Miért baj ez? Anyukám mindig azt mondja hogy aludjunk már külön.
2018. nov. 10. 22:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Féltestvérem is így nőtt fel. Aztán fogták a fejüket apuék, hogy nem férnek el az ágyban és amúgy is... 12 éves volt már akkor. Azóta is van hogy átmegy..
2018. nov. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Mert 2 évesen már egyedül is tud aludni. A fiam 1 éves koráig aludt velünk, most 5 és csak akkor jin át nagy ritkán, ha rosszat álmodik.

Én nem tartom helyesnek a túl sokáig együtt alvást, de mindenki döntse el maga. A gyerekek rugdosódnak sokkal többet forognak éjjel, így az eredmény 1 vagy 2 kialvatlan szülő lesz(kiindulva abból, hogy a fiam mennyit forgolódik ejjel). Ha valakinek ez okés és jó, akkor csinálja, de nem véletlenül rendezünk be a gyerekeinknek szobát, ami aztán 5-10évig üresen áll majd... Annak sincs értelme.

2018. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

12 neked a saját férjed csak egy "kolbász"?

Gratulálok hozzá.


Amúgy ha tudnál olvasni, senki nem a szexet hozta fel, mint ellenérvet.

2018. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően szép szokásnak tartom és én is szoktam együtt aludni a kisfiammal (igaz ő még csak 8 hetes) amikor nyugtalan, hasfájós stb...


Viszont törekszünk arra, hogy alapvetően azt szokja meg, hogy van egy kis saját helye ahol aludhat. Átmeneti megoldásnak most azt csináljuk, hogy a saját kiságyában alszik, de a mi kanapénkat odatoltuk mellé és nehezebb éjszakákon oda fekszik valamelyikünk. (akár apuka is) Így megszokja a saját kis fészkét, viszont ha nyűglődik elég közel vagyok hozzá, hogy akár két simogatással megnyugtassam. (de most már elég ha odaszólok hozzá) Plusz ha elalszik akkor egyszerűbb átosonni a saját szobámba (vagy napközben pl elmenni főzni) mintha rajtam aludt volna el.


Az a baj, hogy lehet h 2 évesen még nem gond együtt aludni, de mikor 4-5 éves lesz és már "szeretnéd" átszoktatni, hogy fogja magát biztonságban érezni a saját ágyában pláne egyedül ha sosem aludt ott?


Nekem sógornőm mesélte, hogy ők elkövették azt a hibát, hogy a babával aludtak, aztán kegyetlen sírások és pszichológus kellett, míg a gyerek sírás nélkül megtanult a saját szobájában aludni. (és még most is sokszor átjárkál éjszaka a szülei szobájába pedig 12 éves)


Nyilván nem mindenkinél van így, de én azt mondom csak olyan dolgot szabad "megszokatni" a gyerekkel ami akár hosszú távon sem probléma. (ezért nem szabad ringatva altatni pl. mert 7-8 kilósan már macerásabb lesz) Nyilván ha a ti családi életetekbe ez nem gond, akkor tényleg ne foglalkozz senki véleményével.


Én úgy gondolom egy baba vagy gyerek éjszakai biztonságérzetéhez nem az kell, hogy anya 0-24-ben mellette legyen, hanem, hogy a gyerek érezze, hogy szükség esetén bármikor ott lesznek mellette a szülei. És ezt úgy is meg lehet csinálni, hogy a szomszéd szobában vagyunk, és ha megriad átmegyünk és vele maradunk amíg szeretné...

2018. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%

Kolbasz 😂😂

Kerdezo, gyere Facebookon a Kotodo, csaladi egyuttalvas csoportba, sokan vagyunk ott, akik egyuttalszanak a gyerekkel, kozulunk sokaknal a gyerek magatol kerte 2,5-5 eves kora kozott, hogy sajat agyban alhasson. Sok helyen a vilagon az egyuttalvas a norma, es a biologiai programunknak is a resze. Anyukad, vagy te gyerekkent lehet, hogy azok koze tartoztatok, akiknel a kulonalvas jobban bevalt, ilyen is van. Sokaig nem javasoltak az egyuttalvast, ennek tortenelmi-epidemiologiai okai vannak, es a varosiasodassal indult, esetleg olvass utana. A sirni hagyasnal, sok testkontaktussal ugyanez a helyzet, nagyon komoly okok vannak mogotte, amik szokassa, ajanlassa valtak, de azota mar bizonyitottak az ellenkezojuket.


En az anyai megerzes hive vagyok, meg hogy mindenki ugy csinalja, ahogy nekik csaladilag, meg a gyereknek a legjobb. Az egyuttalvasnak van szamos elonye, de hatranya is. Van, akinek az elonyei fontosabbak.

2018. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

3# Nincs már férjem. Még amikor terhes voltam akkor meghalt.

Nem alszok annyit mint a lányom. Ha elaludt én még kijövök a nappaliba..

2018. nov. 11. 12:48
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2018. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

2,es vagyok és köszi a lepontozást ;)


Most ez komoly hogy egy 1 évesnek megkell tanulnia hogy egyedül aludjon? Szokja meg mertha nem akkor tuti 12 évesen is majd veled alszik?

Az állatvilágban az állatok is együtt alszanak mert így vannak biztonságban. Itt nem arról van szó hogy ne tudná megtanulni azt vagy beletörődni, hogy egyedül kell aludni csak éppen mit tanul ebből? Ott vannak a szüleim, ők alhatnak együtt, nekem meg egyedül kell a sötétben ahol kitudja milyen veszélyek (kicsik, elég élénk fantáziával) fenyegetnek és félek ugyan, nem érzem magam biztonságban, de szorongva nagynehezen elalszom. Nekem ez ennyit nem ér hogy szorongjon. Vannak gyerekek akik félősebbek és vannak aki bátrabbak. Utóbbiaknak könnyebben megy. Egy félénk gyerek mindig is az marad, nem attól fog megemberesedni, hogy külön rakják egy másik szobába éjjelre. Én egész kicsi koromtól külön aludtam, hát nem segített a problémán, ugyanúgy félek ma is, sajna elég élénk képzelőerőm van, mindig sokáig szorongtam mire elaludtam :D Azután aludtam jókat hogy lett férjem :D Szánalmas a szemetekben tudom... ;)

Elmondás szerint vannak olyan kicsigyerekek akik igénylik maguktól a különalvást, ott nincs is semmi gond. De egy félősebb gyereknél miért baj ha a szüleivel alszik? Összebújni, szexuális életet élni lehet onnantól is hogy elaludt, nem akkor fekszik le az ember amikor ő, ha ez a nagy problémátok. Éjszaka az ember alszik, nem mindegy hogy hárman vagy ketten fekszünk az ágyon?

2018. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
38%

12-es!!Ilyeneket azokott elhagyni a férjük!

Utolsó,te is érdekesen fogod fel.Persze hogy jo a gyerekkel aludni,de azt nem fogja fel senki,hogy a gyerekkel is rosszat csinálsz.A fiam 4 éves volt mikor a szobájába szoktattam....nem volt egyszerű!!Viszont ha az elejétől úgy szokja meg hogy eegyedül alszik nem lesz probléma.Aztán meg csodálkozik mindenki mikor a férje megcsalja!😡Kérdező,sajnálom ami a férjeddel történt,de nyilván te sem szeretnéd leélni az életed egyedül.Viszont így hogy ketten vagytok érthető hogy együtt alszol vele.☺

2018. nov. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
33%

20,as

Perszehogy megszokja 1 évesen nagy sírások közepette. Csak akkor még jó mert nem tud beszélni, igaz? Nem tudja elmondani hogy cseszd meg anya veletek akarok aludni, mert még kicsi vagyok, mert félek egyedül és jó érezni hogy ott vagytok mellettem és megvédtek ha bármi baj történne. Hmm tesómék kemények voltak, 1 évesen külön szoba. 2 hónapig keltek hozzá többször minden éjszaka és ringatták sokszor ölben mire a nagy sírásból alvás lett. Végül a gyerek beletörödött. 6 évesen apuka alszik a gyerekkel mert fél egyedül a kiscsaj. Voltak pszichodokinál, kiderült a gyerek totál nem bízik az anyjában és a sok szorongás miatt elkezdett tikkelni, van már sokféle neki. Anyuka nagyon kemény, ő erőltette a különalvást is, mert nem tud a gyerektől jól aludni. A gyerek már nem kér belőle, csak az apját hívja éjszaka sírva hogy fél. Anyuka meg most sír hogy elcseszte a dolgokat, nem kellett volna annyira keménynek lenni a gyerekkel. Nem vette figyelembe hogy az ő gyereke introvertált, alapból is mindentől félős, kis szorongós kiscsaj.

Az olyan férj meg kapja be aki nem tud rugalmas lenni és ezért megcsalja az asszonyt mert éppen pont éjszaka nem tud dugni... Ha ennyiért megcsal és az éjszakai szexet a gyerek elé helyezi akkor mehet is ahova akar. Elárulom vannak értelmes, empatikus férfiak is akiknek nem számít hogy a közös ágyban éjszaka van e szex vagy nincs, ha amúgy megoldják máshol.

2018. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!